Pastrňák? Jsme opatrní, některé testy jsou neprůkazné, říká kouč Bruins | iSport.cz
21. července 2020 • 14:19

Pastrňák? Jsme opatrní, některé testy jsou neprůkazné, říká kouč Bruins

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
S vysokými očekáváními počítám, chceme fanouškům udělat radost, říká Krejčí
Škoda v top společnosti! Vstoupil do klubu ligových kanonýrů. Jak to oslavil?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový útočník David Krejčí se v pondělí opět zapojil do přípravy Bostonu, na ledě však nadále chyběli jeho krajani David Pastrňák a Ondřej Kaše. Důvody, proč dvojice českých reprezentantů v pondělí počtvrté za sebou na ledě absentovala, vedení klubu s ohledem na současná pravidla neupřesnilo.Nejlepší střelec základní části NHL Pastrňák se podle svého agenta J.P. Barryho v minulých dnech setkal s osobou nakaženou koronavirem. Havířovský rodák sám COVID-19 nemá, jeho test byl negativní. Podle všeho je však nadále v karanténě.

„Situace určitě není ideální. Do plné zátěže se musíme dostat velmi rychle. Jde o sehrání se spoluhráči. S blížícím se termínem odletu do hracích měst bychom chtěli mít mužstvo pohromadě, aby se už dostalo na úroveň, kterou očekáváme,“ uvedl generální manažer Don Sweeney.

Pozitivní zprávou pro Bruins bylo, že společně s Krejčím se do přípravy oproti sobotě vrátilo dalších pět hráčů v čele s brankářem Tuukkou Raskem nebo Toreym Krugem. Na ledě nechyběli ani český gólman Daniel Vladař nebo obránce Jakub Zbořil.

David Pastrňák nesmí trénovat se spoluhráči z Bostonu
David Pastrňák nesmí trénovat se spoluhráči z Bostonu

„Důvody, proč hráči chybějí, jsou různé. Jedním z nich jsou zranění,“ řekl kouč Bruce Cassidy. „Pokud jde o aspekt COVID, jde o to, že některé testy jsou neprůkazné, některé výsledky nemáme včas, takže jsme opatrní,“ přiznal. „Vždy trénujeme s kluky, jejichž výsledky jsou negativní. Samozřejmě, že bychom chtěli, aby se všichni dostali včas zpět (na led), ale ne vždy se to stane,“ podotkl kouč Bostonu.

Pastrňák zatím se spoluhráči trénoval po návratu z Čech jen jednou, podle útočníka Jakea DeBruska se však udržuje v dobré náladě. „Samozřejmě, že to není ideální situace, ale mluvil jsem s ním a je to pořád stejný Pasta. Abych byl upřímný, tak se o něj vůbec nebojím. Pořád si dělá svoje věci,“ uvedl DeBrusk.

Boston coby nejlepší tým základní části čeká od 2. srpna turnaj o nasazení v 1. kole play off. V Torontu, jež bude základnou pro mužstva Východní konference, se Bruins utkají s Washingtonem, Tampou Bay a Philadelphií.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud