Pavel Ryšavý
16. října 2021 • 13:04

Vejmelka šokoval místem v NHL: Snažím se z toho nepodělat. Co dál?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slovácko - Plzeň 1:2. Body pro Viktorii, dva neuznané góly
Slovácko - Plzeň: Beauguel razantně zavěsil za Nguyena, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pohádka začíná za tři, dva, jedna... Karel Vejmelka opustil Kometu bez nějakého velkého kraválu. Podepsal smlouvu s Arizonou. Takže farma? Ano, na tuty. Tak vypadaly prognózy. Jenže v kempu nadchnul, takže následoval šok: zůstáváš nahoře, máš místo v NHL. „Je to vyloženě sci-fi,“ usměje se, když popisuje skok z české soutěže do nejlepší ligy světa. Při rozhovoru seděl v hokejovém pokoji v Columbusu. Chystá se, až dostane šanci, o které vždycky snil. Na tripu si nejspíš zachytá.Příprava končila a Karel Vejmelka pořád zůstával v prvním týmu Arizony. V posledním utkání vychytal výhru nad Vegas 3:1, když za soupeře nastoupily i hvězdy Mark Stone nebo Max Pacioretty. Vedení klubu přesvědčil, že je bez nulových zkušeností s Amerikou připravený na NHL. „Pro mě to bylo taky divoký, nebo spíš ještě je. Sám jsem nečekal, že se v takové situaci ocitnu,“ říká v rozhovoru pro deník Sport a server iSport.cz.

Ale asi se nezlobíte, že divočiny je kolem vás tolik, ne?
„Vůbec. (usměje se) Jsou to hrozně příjemné starosti. Po podpisu smlouvy jsem věděl, že půjdu do boje a začnu na farmě, i když jasně, malá šance se probojovat v kempu rovnou do NHL je vždycky. Jenže tady jsou tři zkušenější gólmani, kteří už v lize chytali (Carter Hutton, Josef Kořenář a Ivan Prosvětov). Takže jsem si říkal, že ať kemp dopadne jakkoliv, půjdu do AHL. Nakonec je všechno jinak. Pro mě je to malý zázrak. Vím, že se jen tak nepovede, abyste přišli z Evropy a hned zůstali v prvním týmu. Vím, že je to hodně výjimečná situace, takže se ke všemu snažím přistupovat s respektem a pracovat ještě lépe. Vážím si toho.“

Tím spíš, když si uvědomíte, že v minulém ročníku jste chytal „jen“ extraligu?
„To je úplné sci-fi.“

Karel Vejmelka si v přípravě vysloužil místo v prvním týmu, na farmu putuje Josef Kořenář
Karel Vejmelka si v přípravě vysloužil místo v prvním týmu, na farmu putuje Josef Kořenář

Přišel jste do kempu absolutně nadupaný a všechny ohromil?
„Snažil jsem se přes léto nachystat, jak nejlépe to šlo. Měl jsem v hlavě, že musím být připravený daleko lépe než kdy předtím. Cítil jsem se na ledě i mimo něj výborně. Měli jsme nějaké testy a byl jsem v hodnocení nadprůměrný, lepší než ostatní brankáři. Ale nemyslel jsem si, že by mě zrovna tohle mělo posunout tak vysoko.

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud