Kašeho asistence pomohly k výhře. Vegas uhlídalo Pastrňáka

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejový útočník Ondřej Kaše pomohl v NHL dvěma asistencemi k výhře Toronta 5:1 v Edmontonu a bodoval v pátém utkání za sebou (3+4). Vítězství Maple Leafs podpořil jednou přihrávkou i David Kämpf. Tampa Bay i s přispěním asistence Jana Rutty zdolala Los Angeles 3:2 v prodloužení. Tomáš Hertl přihrál na jediný gól San Jose, které doma podlehlo Seattlu 1:3. Žádný český hráč ve dvanácti utkáních úterního programu neskóroval.

Kaše nastupuje aktuálně v elitní řadě Toronta a po jeho dobré práci skóroval v obou případech Auston Matthews, který vstřelil ve 20. minutě v přesilové hře první gól zápasu. Maple Leafs zvýšili dvěma trefami v prostřední třetině a Kämpf asistoval u branky na 3:0, kterou si připsal střelou od modré čáry T.J. Brodie.

Kaše neuspěl na začátku třetí třetiny v úniku s bekhendovou kličkou a Edmonton snížil ve 46. minutě zásluhou Coltona Scevioura. Vzápětí ale kontroval Morgan Rielly a dvacátou trefou sezony stanovil konečný výsledek Matthews. Jeho gólu předcházel dobrý zákrok Kašeho, který na útočné modré čáře zastavil vyhození soupeře. Hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen díky 35 zásahům gólman Toronta Jack Campbell, jemuž kryl záda Petr Mrázek.

"Dobře jsme nakládali s našimi šancemi a hráli jsme v obraně velmi disciplinovaně," prohlásil trenér Toronta Sheldon Keefe, jehož svěřenci vedou NHL. "Možná jsme bránili až moc, než bychom si přáli. Ale dělali jsme ty správně věci, které jsme si před zápasem říkali, abychom eliminovali rychlost jejich nejlepších hráčů a nedali jim prostor," podotkl. Oba nejproduktivnější hráči soutěže Leon Draisaitl i Connor McDavid nebodovali.

Rutta, který v předchozích osmi zápasech nebodoval, asistoval ve 35. minutě u gólu na 2:2. Střelu českého obránce tečoval v mezikruží Taylor Raddysh a o výhře Tampy Bay rozhodl z dorážky Mathieu Joseph v čase 63:25. Útočník vítězů Ondřej Palát podruhé za sebou vyšel naprázdno.

V San Jose padly všechny branky v poslední třetině. Nováček soutěže Seattle se dostal do trháku trefami Ryana Donata a Brandona Taneva. Za domácí snížil v 58. minutě Logan Couture. U branky si připsal druhou asistenci Hertl a bodoval stejně jako Kaše popáté v řadě (6+2), ale neprodloužil sérii čtyř zápasů s gólem.

Český centr měl při power play i největší šanci týmu, když zachytil mezi kruhy rukavicí vyhození brankáře Chrise Driedgera od zadního mantinelu. Hertl stáhl rychle puk na led a zakončil, ale zablokovali jej obětavým pádem obránce i vracející se gólman. Výhru Seattlu pojistil šest sekund před koncem Calle Järnkrok.

Hokejisté Vegas uhlídali Davida Pastrňáka, který ani nevystřelil, a zvítězili v Bostonu 4:1. Golden Knights vstřelili všechny góly v úvodních 26 minutách, dvakrát se trefil Max Pacioretty. U třetí branky, jež padla jen pět desetin sekundy před první sirénou, se puk dostal do sítě i kvůli teči bránícího Tomáše Noska. Domácí fanoušci bučeli na své hráče při odchodu do kabin za stavu 0:3.

Pavel Zacha utrpěl s New Jersey debakl 1:6 ve Philadelphii a připsal si čtyři záporné body. V dresu Flyers zářil Cam Atkinson: dosáhl sedmého hattricku v kariéře a navrch u jednoho gólu asistoval.

Ještě hůře než New Jersey dopadla Florida, která na svém ledě utržila výprask od Ottawy 2:8 a připsala si nejtěžší domácí porážku od roku 2013. Dlouho nic nenasvědčovalo, že by mohl zápas skončit tak jednoznačně, ve 37. minutě bylo skóre nerozhodné 2:2. Útočník Drake Batherson řídil výhru Senators čtyřmi body (1+3), Josh Norris třemi (2+1).

Vancouver od doby, kdy jej převzal kouč Bruce Boudreau, jen vítězí. Naposledy sice prohrával s Columbusem po první třetině 0:3, ale otočil na konečných 4:3 a připsal si pátou výhru od změny trenéra. Zápas rozhodl v poslední minutě svou druhou trefou Bo Horvat. V dresu poražených vyšel naprázdno Jakub Voráček, nejproduktivnější český hráč v soutěži (1+21).

Domácí: 40:21. Bergeron

Hosté: 13:04. Theodore, 15:19. Pacioretty, 19:59. Marchessault, 25:06. Pacioretty

Domácí: Swayman (Ullmark) – Forbort, McAvoy, Grzelcyk, Carlo, J. Moore, Clifton – T. Hall, Bergeron, Pastrňák – Haula, Coyle, N. Foligno – DeBrusk, T. Nosek, Kuhlman – Blidh, Lazar, Frederic.

Hosté: Lehner (Brossoit) – Hague, Pietrangelo, McNabb, Whitecloud, B. Hutton, Theodore – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Janmark, Dadonov, W. Carrier – Kolesar, Amadio, B. Howden.

Sutherland, Rooney – Suchánek, Flemington

TD Garden, Boston

17 850 diváků

Domácí: 18:01. Hedman, 34:19. Raddysh, 63:25. M. Joseph

Hosté: 09:06. Doughty, 20:30. Arvidsson

Domácí: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Bogosian, McDonagh (A), C. Foote, Sergačjov – Colton, Stamkos (C), Palát – M. Joseph, Cirelli, Killorn – Perry, Bellemare, Maroon – Raddysh, Riley Nash, Katchouk.

Hosté: Quick (C. Petersen) – Doughty (A), Björnfot, M. Roy, Wolanin, O. Määttä, Durzi – D. Brown (A), Kopitar (C), A. Kempe – Arvidsson, Danault, Iafallo – Kaliyev, Kupari, Athanasiou – B. Lemieux, T. Moore, Grundström.

Syvret, Luxmore – McNamara, Berg

Amalie Arena, Tampa

19 092 diváků

Domácí: 13:06. Huberdeau, 35:33. S. Reinhart

Hosté: 04:38. Watson, 21:30. Gambrell, 36:06. Norris, 37:26. Stützle, 40:22. Norris, 46:10. Batherson, 54:24. N. Paul, 54:57. N. Paul

Domácí: S. Knight (Bobrovskij) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Lucas Carlsson – S. Reinhart, S. Bennett, Huberdeau (A) – Duclair, A. Lundell, Verhaeghe – Tippett, J. Thornton, Vatrano – Hörnqvist (A), Luostarinen, Heponiemi.

Hosté: A. Forsberg (F. Gustavsson) – N. Zajcev, Chabot, Zub, Holden, Mete, Heatherington – Batherson (A), Norris, B. Tkachuk (C) – C. Brown (A), Stützle, Formenton – Ennis, Tierney, Sanford – Watson, Gambrell, N. Paul.

Walsh, Schrader – Deschamps, Marquis

FLA Live Arena, Sunrise

13 759 diváků

Domácí: 09:14. Sanheim, 18:35. Atkinson, 26:07. Braun, 36:16. Atkinson, 38:20. Lindblom, 47:09. Atkinson

Hosté: 26:43. P. K. Subban

Domácí: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov, Ristolainen, Sanheim, Connauton, Yandle – Konecny, Couturier, Laughton – Atkinson, Giroux (C), Frost – J. van Riemsdyk, K. Hayes, Willman – MacEwen, P. Brown, Lindblom.

Hosté: Blackwood (41. A. Schmid) – Severson (A), Siegenthaler, D. Hamilton, Ty Smith, P. K. Subban (A), Bahl – Šarangovič, J. Hughes, Zacha – Bratt, Mercer, A. Johnsson – Tatar, J. Boqvist, Kuokkanen – Vesey, M. McLeod, Studenič.

Brenk, McIsaac

Wells Fargo Center, Philadelphia

Domácí: 11:08. Kasperi Kapanen, 26:45. Rodrigues, 31:27. Matheson, 40:28. Dumoulin, 49:38. Boyle

Hosté: 26:59. Drouin, 39:57. J. Ylönen

Domácí: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Kasperi Kapanen, Crosby (C), Rodrigues – D. Heinen, J. Carter, Zucker – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Boyle, D. Simon.

Hosté: J. Allen (Montembeault) – D. Savard, Chiarot (A), Petry (A), A. Romanov, Clague, Kulak – M. Hoffman, Suzuki (A), Lehkonen – Armia, Poehling, Drouin – Caufield, Dauphin, M. Perreault – J. Ylönen, C. Paquette, Pezzetta.

St. Pierre, Nicholson – Nansen, Murray

PPG Paints Arena, Pittsburgh

17 005 diváků

Domácí: 30:32. Dylan Larkin, 52:55. M. Rasmussen

Hosté: 57:27. A. Lee

Domácí: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, DeKeyser (A), Hronek, Leddy, G. Lindström, Oesterle – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – Fabbri, P. Suter, Naměstnikov – Zadina, M. Rasmussen, Erne – Gagner, Rowney, Givani Smith.

Hosté: I. Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Dobson, Chára, Salo, Greene – Palmieri, Pageau, A. Lee (C) – Bailey (A), Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Parise, Bellows – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

L'Ecuyer, Chmielewski – Apperson, Baker.

Little Caesars Arena, Detroit

16884 diváků

Domácí: 30:14. K. Fiala, 41:16. Kaprizov, 42:34. F. Gaudreau

Hosté: 45:02. A. Svečnikov, 46:23. A. Svečnikov

Domácí: C. Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Goligoski, Dumba (A), J. Brodin, D. Kulikov, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Duhaime, J. Eriksson Ek (A), Greenway – Dewar, N. Sturm, V. Rask.

Hosté: F. Andersen (Raanta) – A. DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bear, Cole – M. Nečas, Aho, T. Teräväinen – Jarvis, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Stepan, Kotkaniemi, Martinook (A).

Markovic, Pollock – Suchánek, Murchison

Xcel Energy Center, St. Paul

18 802 diváků

Domácí: 10:04. Dubois, 32:36. Ehlers

Hosté: 07:14. Dahlin, 31:30. Bjork, 39:22. Dahlin, 51:58. J. Skinner

Domácí: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey (A), N. Schmidt, Dillon, Pionk, Stanley, DeMelo, Beaulieu – Connor, Scheifele (A), Copp – P. Stastny, Dubois, Ehlers – Harkins, Lowry, Vesalainen – Toninato, J. Svečnikov.

Hosté: Luukkonen (Dell) – Dahlin, Jokiharju, Butcher, Pysyk, Bryson, Hägg – J. Skinner, Tage Thompson, V. Olofsson – B. Murray, Cozens, Okposo (A) – R. Asplund, Girgensons (A), Hayden – Bjork, Eakin, Hinostroza.

Herbert, South – Johnson, Kovachik

Canada Life Centre, Winnipeg

13 484 diváků

Domácí: 35:57. Damiani

Hosté: 37:03. Parayko, 42:07. Faulk, 51:33. R. O'Reilly, 58:43. Tarasenko

Domácí: Oettinger (Holtby) – M. Heiskanen, R. Suter, J. Klingberg, Lindell (A), Hakanpää, Sekera – Pavelski, Jamie Benn (C), J. Robertson – Gurjanov, Seguin (A), Kero – Dellandrea, Faksa, M. Raffl – Glendening, Damiani, Peterson.

Hosté: Ch. Lindgren (J. Gillies) – Parayko (A), Mikkola, Krug, M. Scandella, Bortuzzo, Faulk – L. Brown, R. O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), I. Barbašev, Bučněvič – Sundqvist, Bozak, N. Walker – Toropčenko, Peca, Joshua.

StLaurent, Rank – Kelly, Hunt

American Airlines Center, Dallas

18 012 diváků

Domácí: 12:18. Rantanen, 18:11. Makar, 38:45. Ničuškin, 59:23. Ničuškin

Hosté: 30:36. R. Strome, 57:58. J. Gauthier

Domácí: Kuemper (Francouz) – Makar, Girard, J. Barron, E. Johnson (A), MacDermid, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (C), Burakovsky – L. O'Connor, Kadri, Ničuškin – Aube-Kubel, Newhook, Compher – M. Malcev, Jost, Helm.

Hosté: A. Georgijev (Kinkaid) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba (A), K'A. Miller, Hájek, Nemeth – Kakko, Zibanejad (C), Kreider – Dryden Hunt, R. Strome (A), Panarin – J. Gauthier, Chytil, Lafreniere – Reaves, Goodrow, K. Rooney.

Pochmara, Anderson – Tobias, Gibos

Ball Arena, Denver

17198 diváků

Domácí: 45:26. Sceviour

Hosté: 19:24. Matthews, 28:47. Simmonds, 34:54. Brodie, 46:33. Rielly, 56:40. Matthews

Domácí: Koskinen (S. Skinner) – Bouchard, Nurse (A), Ceci, Keith, Barrie, Niemeläinen – Kassian, McDavid (C), Draisaitl – Puljujärvi, Nugent-Hopkins (A), Foegele – Yamamoto, Turris, Benson – Sceviour, D. Ryan, Devin Shore.

Hosté: J. Campbell (P. Mrázek) – Brodie, Rielly (A), Liljegren, Muzzin, Holl, Dermott – O. Kaše, Matthews (A), Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – I. Michejev, Kämpf, Engvall – Simmonds, Clifford, Seney.

Meier (Usa) – Kozari (Can)

Rogers Place, Edmonton

Domácí: 27:41. Horvat, 44:07. Elias Pettersson, 49:35. Podkolzin, 59:02. Horvat

Hosté: 04:25. E. Robinson, 11:37. Domi, 16:18. E. Robinson

Domácí: Halák (Demko) – T. Myers (A), Q. Hughes, Poolman, Burroughs, B. Hunt – Höglander, Horvat (C), Dickinson – Boeser, J. T. Miller (A), Pearson – Garland, Elias Pettersson, Podkolzin – Chiasson, Dowling, Motte.

Hosté: Merzlikins (Korpisalo) – Bean, Werenski, Peeke, Gavrikov, Bayreuther, G. Carlsson – O. Bjorkstrand, Jenner, Hofmann – J. Voráček, Roslovic, Domi – Danforth, Sillinger, Nyquist – Texier, Kuraly, E. Robinson.

Rogers Arena, Vancouver

Domácí: 57:53. Couture

Hosté: 46:23. Donato, 54:18. B. Tanev, 59:54. Järnkrok

Domácí: J. Reimer (Hill) – M. Ferraro, B. Burns, J. Middleton, E. Karlsson, M.-É. Vlasic, R. Šimek – Dahlén, Couture, Gregor – Barabanov, Hertl, T. Meier – Nieto, Bonino, Cogliano – Gadjovich, Weatherby, Pederson.

Hosté: Driedger (Grubauer) – Giordano, Oleksiak, Vince Dunn, A. Larsson, Soucy, Lauzon – Schwartz, McCann, Jordan Eberle – Marcus Johansson, Wennberg, Appleton – B. Tanev, Geekie, Järnkrok – Donato, True, Donskoi.