SESTŘIHY: Gudas skóroval, Florida slaví po obratu. Palát přihrával

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Český obránce Radko Gudas svým druhým gólem v tomto ročníku NHL pomohl hokejistům Floridy k výhře 7:6 v prodloužení na ledě New Jersey. Ondřej Palát asistoval u jedné trefy Tampy Bay při porážce 4:5 v prodloužení s Montrealem.

Gudas se prosadil ve 32. minutě a snížil na 2:4. Skóroval se značnou dávkou štěstí. Po návratu z trestné lavice se dostal ke střele, kterou zlikvidoval brankář Andrew Hammond, vyražený puk ale trefil Gudasovu brusli a doplachtil za bezmocného brankáře Devils.

New Jersey na trefu českého beka odpovědělo dvěma brankami a dostalo se do vedení 6:2. Florida čtyřmi góly ve třetí třetině vyrovnala a dotáhla zápas do prodloužení, které svou druhou brankou v zápase rozhodl Gustav Forsling.

„Víme, že můžeme zvrátit jakýkoliv zápas. Během druhé přestávky jsme museli vymazat z hlavy průběžný stav a řekli jsme si, že máme ještě 20 minut. Prostě jsme hráli dál, začali jsme hrát svoji hru a díky tomu jsme nakonec dokázali zápas otočit,“ řekl střelec dvou branek Floridy Aleksander Barkov.

První hattrick v kariéře vstřelil útočník Devils Jegor Šarangovič, ale na výhru Devils to nestačilo. „Měli jsme se tu dnes bavit o Jegorově hattricku a našem vítězství, místo toho hodnotíme neskutečný obrat Floridy,“ posteskl si obránce New Jersey Damon Severson.

Palát ve 40. minutě utkání proti Montrealu vyzval ke skórování Braydena Pointa, který poslal Tampu Bay do vedení 4:3. Canadiens ve třetí části odpověděli a trefou Jesseho Ylölena si vynutil prodloužení. V něm branka nepadla a nájezdy rozhodl jediný úspěšný střelec Nick Suzuki, který Canadiens přisoudil bod navíc. Tampa Bay neuspěla po čtyřech výhrách a na čtvrtém místě Východní konference má stejně bodů jako Toronto a NY Rangers. Montreal zabral po třech prohraných duelech, ale na Východě je stále poslední.

„Když jsem tým přebíral, rozhodli jsme se, že se budeme soustředit na herní progres a ne na výsledky. Dnešní zápas ukázal, že to bylo správné rozhodnutí, protože s dobrou hrou přicházejí také body,“ řekl trenér Canadiens Martin St. Louis.

Toronto využilo ztráty Tampy Bay a po výhře 6:3 ve Philadelphii se v tabulce Východní konference posunulo na třetí příčku. Jednou brankou se na výhře Maple Leafs podílel Auston Matthews, který s 51 góly vládne ligovým střelcům. Obránce Flyers Keith Yandle vynechal první zápas po více než 13 letech a přerušil svou rekordní sérii po 989 duelech.

V duelu Bostonu s Columbusem se střetli dva ze tří nejproduktivnějších českých hokejistů v NHL, David Pastrňák ani Jakub Voráček se však v zápase neprosadili. Výhru Bruins 5:2 řídili dvougólový Erik Haula a Brad Marchand, který vstřelil jednu branku a přidal dvě asistence.

Bodově naprázdno vyšel také druhý nejproduktivnější Čech v soutěži Tomáš Hertl, jehož San Jose podlehlo Dallasu 4:5. Hokejisté Stars rozhodli již v první třetině, kterou vyhráli 4:1.

Calgary podlehlo St. Louis 4:6 a přišlo o druhé místo v tabulce Západní konference. Blues vyhráli po divoké koncovce. Ještě dvě minuty před koncem byl stav 3:3, v čase 18:04 ale poslal hosty do vedení Nathan Walker a donutil Flames k odvolání brankáře. Toho využil Ivan Barbašev a dal vítězný gól. Calgary zásluhou Dillona Dubeho koncovku zdramatizovalo, ale více již Flames nestihli. Brankář Daniel Vladař sledoval zápas pouze ze střídačky.

Před Calgary se posunuli hokejisté Minnesoty, kteří díky 37 zásahům Marca-Andrého Fleuryho porazili Carolinu 3:1. V čele Západní konference zůstává po výhře 3:2 nad Pittsburghem Colorado. Osmatřiceti zásahy přispěl k vítězství Darcy Kuemper, jenž v brance Avalanche dostal přednost před Pavlem Francouzem.

Domácí: 03:25. Šarangovič, 03:42. J. Hughes, 22:00. Šarangovič, 22:45. Kuokkanen, 34:44. Šarangovič, 36:08. A. Johnsson

Hosté: 09:02. Chiarot, 31:17. Gudas, 45:34. Montour, 47:03. Forsling, 55:23. Barkov, 58:36. Barkov, 61:45. Forsling

Domácí: A. Hammond (Daws) – D. Hamilton, Siegenthaler, Severson (A), Graves, P. K. Subban, Ty Smith – Mercer, J. Hughes (A), Šarangovič – Bratt, N. Hischier (C), Tatar – Kuokkanen, J. Boqvist, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Vesey.

Hosté: Bobrovskij (41. S. Knight) – Weegar (A), Forsling, Gudas, Chiarot, Montour, Hägg – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Giroux, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, A. Lundell, Marchment – Mamin, Luostarinen, Lomberg.

Corey Syvret, Eric Furlatt. Čároví: Tyson Baker, Libor Suchánek

Prudential Center, Newark

12284 diváků

Domácí: 29:59. Rantanen, 35:06. Aube-Kubel, 55:34. D. Toews

Hosté: 34:46. Crosby, 55:07. Matheson

Domácí: Kuemper (Francouz) – Makar, D. Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, MacDermid – Rantanen, MacKinnon, Ničuškin – Burakovsky, Kadri, Lehkonen – Compher, N. Sturm, Newhook – Aube-Kubel, Helm, Cogliano.

Hosté: Jarry (DeSmith) – Letang, Dumoulin, Marino, Matheson, Ruhwedel, Friedman – Rust, Crosby, Guentzel – Rakell, Malkin, Angello – Kasperi Kapanen, J. Carter, Rodrigues – D. Heinen, Blueger, Boyle.

Lee, Nicholson – Berg, Smith

Ball Arena, Denver

18 102 diváků

Domácí: 06:24. Ehlers, 33:31. Lowry

Hosté: 02:21. A. Kempe, 10:32. Kopitar, 23:05. Vilardi

Domácí: Hellebuyck (Comrie) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Heinola, Dillon, Stanley – Wheeler (C), Dubois, Sanford – Ehlers, Scheifele (A), P. Stastny – Appleton, Lowry, J. Svečnikov – Harkins, Toninato, M. Barron.

Hosté: C. Petersen (Quick) – Stecher, Edler, Durzi, Björnfot, Spence, O. Määttä – A. Kempe, Kopitar (C), Iafallo (A) – Arvidsson, Danault (A), T. Moore – Kupari, Byfield, Vilardi – Kaliyev, L. Andersson, Grundström.

Peter MacDougall, Michael Markovic. Čároví: Kory Nagy, Michel Cormier

Canada Life Centre, Winnipeg

14067 diváků

Domácí: 15:09. Haula, 38:13. B. Marchand, 56:06. Haula, 58:00. DeBrusk, 59:54. Coyle

Hosté: 19:32. Nyquist, 20:42. Danforth

Domácí: Swayman (Ullmark) – McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, M. Reilly, Forbort – DeBrusk, Bergeron, B. Marchand – Pastrňák, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.

Hosté: Merzlikins (Bérubé) – Peeke, Gavrikov, Bean, Kukan, A. Boqvist, Bayreuther – Laine, Roslovic, J. Voráček – O. Bjorkstrand, Sillinger, Nyquist – Danforth, Kuraly, Činachov – Bemström, B. Gaunce, E. Robinson.

Rooney, Halkidis – Barton, O´Quinn

TD Garden, Boston

Domácí: 08:57. Stamkos, 13:32. Cirelli, 31:34. Kučerov, 39:45. B. Point

Hosté: 28:57. Caufield, 33:56. Schueneman, 35:50. Josh Anderson, 42:18. J. Ylönen, . Suzuki

Domácí: B. Elliott – Rutta, Hedman, Černák, Sergačjov, C. Foote, Bogosian – Kučerov, B. Point, Stamkos (C) – Killorn (A), Cirelli, Palát – Colton, N. Paul, Hagel – Perry (A), Bellemare, Maroon.

Hosté: J. Allen – D. Savard, Harris, J. Barron, Edmundson (A), Schueneman, A. Romanov – Caufield, Suzuki (A), R. Pitlick – Josh Anderson, Evans, M. Hoffman – Armia, Dvorak, Byron (A) – T. Pitlick, Poehling, J. Ylönen.

McIsaac, Pochmara

Amalie Arena, Tampa

Domácí: 23:56. K. Hayes, 34:33. Provorov, 52:23. Provorov

Hosté: 30:23. Simmonds, 31:32. Liljegren, 47:41. Matthews, 51:43. Engvall, 53:47. Rielly, 55:49. Tavares

Domácí: Hart (M. Jones) – Attard, Provorov (A), Ristolainen, Sanheim, Seeler, York – Atkinson (A), Farabee, J. Cates – Hodgson, K. Hayes (A), Lindblom – Tippett, Frost, J. van Riemsdyk – MacEwen, P. Brown, N. Thompson.

Hosté: J. Campbell (Kallgren) – Ljubuškin, Rielly (A), Holl, Brodie, Liljegren, Giordano – Marner (A), Matthews, Bunting – Kerfoot, Tavares (C), I. Michejev – Engvall, Kämpf, W. Nylander – Simmonds, Blackwell, Abruzzese.

Dwyer, O'Donnell – Murray, Toomey

Wells Fargo Center, Philadelphia

17 097 diváků

Domácí: 53:41. T. Teräväinen

Hosté: 10:20. Zuccarello, 24:10. D. Kulikov, 47:24. Kaprizov

Domácí: F. Andersen (Raanta) – Slavin, A. DeAngelo, Skjei, Pesce, Brendan Smith (A), Cole – Aho (A), T. Teräväinen, Jarvis – A. Svečnikov, Trocheck, Domi – Niederreiter, J. Staal (C), Fast – Martinook, M. Nečas, Stepan.

Hosté: M.-A. Fleury (C. Talbot) – J. Brodin, Dumba (A), J. Middleton, Spurgeon, D. Kulikov, Goligoski – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – F. Gaudreau, Jost, K. Fiala – Deslauriers, Duhaime, Bjugstad.

Justin St. Pierre, Fred L'Ecuyer

PNC Arena, Raleigh

16 375 diváků

Domácí: 04:47. B. Ritchie, 12:49. J. Gaudreau, 50:43. Hanifin, 59:22. D. Dubé

Hosté: 00:54. R. Thomas, 17:31. R. O'Reilly, 33:35. Faulk, 58:04. N. Walker, 59:05. I. Barbašev, 59:55. Saad

Domácí: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev (A), Michael Stone, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Toffoli, Backlund (A), Mangiapane – Coleman, B. Ritchie, D. Dubé – T. Lewis, R. Carpenter, Lucic.

Hosté: Husso (Binnington) – Parayko (A), Leddy, Faulk, M. Scandella, Bortuzzo, C. Rosén, Mikkola – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), R. Thomas, Bučněvič – Toropčenko, B. Schenn, I. Barbašev – N. Walker, MacEachern.

Graham Skilliter, Furman South. Čároví: Trent Knorr, Julien Fournier

Scotiabank Saddledome, Calgary

16422 diváků

Domácí: 01:25. Bonino, 27:53. B. Burns, 55:21. Leonard, 58:35. Couture

Hosté: 01:50. Naměstnikov, 08:11. Hakanpää, 09:53. J. Klingberg, 19:59. J. Robertson, 47:44. Pavelski

Domácí: Kähkönen (21. J. Reimer) – B. Burns, Jaycob Megna, E. Karlsson (A), M. Ferraro, Meloche, M.-É. Vlasic – Barabanov, Hertl (A), T. Meier – Balcers, Couture (C), Dahlén – Gregor, Bonino, Nieto – Chmelevski, Reedy, Leonard.

Hosté: Wedgewood (Oettinger) – M. Heiskanen (A), R. Suter, J. Klingberg (A), Harley, Hakanpää, Sekera – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Gurjanov, Seguin, Naměstnikov – A. Radulov, Jamie Benn (A), Peterson – Glendening, Faksa, M. Raffl.