SESTŘIHY: Francouz 39 zákroky přispěl k výhře s Jets, Rutta asistoval

Autor: iSport.cz
1
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejový brankář Pavel Francouz zastavil v NHL ve Winnipegu 39 střel a dovedl Colorado k výhře 5:4 v prodloužení. Boston zvítězil na ledě Tampy Bay 2:1 v prodloužení i bez Davida Pastrňáka, který vynechal kvůli zranění druhý zápas za sebou. U jediné branky obhájce Stanleyova poháru si připsal asistenci Jan Rutta, který bodoval potřetí v řadě (1+2).

Winnipeg prohrával od šesté minuty, ve které se prosadil Nicolas Aube-Kubel, ale ještě v úvodní třetině otočil na 2:1. Mark Scheifele vyrovnal z přečíslení dva na jednoho a Nikolaj Ehlers přidal druhý gól, když zůstal před Francouzem osamocený a měl tolik času, že stihl dorazit vlastní střelu.

Colorado ale překlopilo vedení opět na svou stranu a ve 44. minutě vedlo po brankách Andre Burakovského, Erika Johnsona a Nathana MacKinnona 4:2 . A to ještě J.T. Compher neproměnil trestné střílení. Francouze ale v závěru základní hrací doby překonali stejní hráči jako v úvodní třetině. Scheifele snížil v 57. minutě střelou na lapačku a Ehlers poslal zápas v čase 59:44 z dorážky do prodloužení. Utkání rozhodl v přesilové hře Cale Makar.

Francouz, který v poslední době chytá v průměru jeden zápas týdně, si tak připsal pátou výhru v řadě. Winnipeg prohrál počtvrté za sebou a vzdaluje se mu účast v play off. V Západní konferenci je jedenáctý a na poslední postupové místo ztrácí sedm bodů.

Boston dostal na začátku druhé třetiny do vedení Jake DeBrusk, Tampa Bay ale brzy vyrovnala: Rutta udržel útočné pásmo, nahodil puk za branku, kde jej převzal Corey Perry a po jeho přihrávce skóroval z levého kruhu Pierre-Edouard Bellemare střelou bez přípravy. Další gól padl až v prodloužení, střelou zblízka rozhodl o výhře Bruins Charlie Coyle.

Domácí: 23:31. Bellemare

Hosté: 20:50. DeBrusk, 63:37. Coyle

Domácí: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, Sergačjov, C. Foote, Bogosian – Kučerov, B. Point, Palát – Colton, Stamkos (C), N. Paul – Hagel, Cirelli, Killorn – Perry (A), Bellemare, Maroon.

Hosté: Ullmark (Swayman) – McAvoy, M. Reilly, Carlo (A), Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – McLaughlin, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.

South, Luxmore – Kelly, Kovachik

Amalie Arena, Tampa

19 092 diváků

Domácí: 08:25. Giroux, 29:30. Hörnqvist, 34:20. S. Reinhart, 59:23. S. Bennett

Hosté: 06:27. V. Olofsson, 08:45. Pysyk, 15:35. J. Skinner

Domácí: Bobrovskij (S. Knight) – Weegar, Forsling, Gudas, Chiarot, Montour, Hägg – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Giroux, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, A. Lundell, Marchment – Hörnqvist (A), Luostarinen, Lomberg.

Hosté: Tokarski (C. Anderson) – Jokiharju, Dahlin, Bryson, M. Samuelsson, Fitzgerald, Pysyk (A) – Tuch, Tage Thompson, J. Skinner – V. Olofsson, Mittelstadt, R. Asplund – Hinostroza, Cozens, Krebs – Okposo (A), Eakin, Girgensons (A).

StPierre, Schrader – McNamara, Gawryletz

FLA Live Arena, Sunrise

17 728 diváků

Domácí: 59:03. Trocheck

Hosté: 28:24. Pageau, 59:45. Palmieri

Domácí: F. Andersen (Raanta) – A. DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bear, Brendan Smith – Jarvis, Aho, A. Svečnikov – T. Teräväinen, Trocheck, Domi – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – M. Nečas, Stepan, Martinook (A).

Hosté: I. Sorokin (Varlamov) – Dobson, Chára, Pulock, Pelech, Greene, G. Hutton – Beauvillier, Nelson, A. Lee (C) – Wahlstrom, Barzal, Parise – Palmieri, Pageau, Bailey – Ross Johnston, Cizikas, M. Martin.

StLaurent, Pochmara – Murchison, Deschamps

PNC Arena, Raleigh

Domácí: 04:36. Bučněvič, 44:16. Faulk, 50:28. B. Schenn, 61:27. R. Thomas

Hosté: 18:23. K. Fiala, 30:40. Kaprizov, 40:18. J. Middleton

Domácí: Husso (Binnington) – Parayko, M. Scandella, Faulk, Leddy, Bortuzzo, Mikkola – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), R. Thomas, Bučněvič – Toropčenko, B. Schenn (A), I. Barbašev – N. Walker, L. Brown, MacEachern.

Hosté: C. Talbot (M.-A. Fleury) – Spurgeon (C), J. Middleton, D. Kulikov, J. Brodin, Goligoski, Jordie Benn – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Jost, F. Gaudreau, K. Fiala – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek (A), Greenway – Deslauriers, Bjugstad, Duhaime.

Sutherland, Kozari – Brisebois, Baker

Enterprise Center, St. Louis

18096 diváků

Domácí: 10:32. Scheifele, 17:35. Ehlers, 56:25. Scheifele, 59:44. Ehlers

Hosté: 05:10. Aube-Kubel, 23:55. Burakovsky, 29:11. E. Johnson, 44:04. MacKinnon, 62:42. Makar

Domácí: Hellebuyck (Comrie) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, N. Schmidt, Dillon, Samberg – Ehlers, Scheifele (A), P. Stastny (A) – J. Svečnikov, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Sanford – A. Brooks, Toninato, M. Barron.

Hosté: Francouz (Kuemper) – Makar, D. Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, Byram – Rantanen (A), MacKinnon (A), Burakovsky – Ničuškin, Compher, Lehkonen – Aube-Kubel, N. Sturm, Newhook – L. O'Connor, Helm, Cogliano.