Pavel Bárta
Premium
13. srpna 2022 • 18:40

Hašek o boji s ikonami: Roy si nebral servítky, byl arogantnější než Brodeur

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Trénuje Čechy v UFC, nově i Procházku: Další boj brzy! Jirka je megaloman
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenhle triumvirát vládl všem. Od 90. let téměř až do konce první dekády vévodili gólmanům NHL Dominik Hašek, Patrick Roy a Martin Brodeur. Občas se mezi ně vklínil někdo další. Ale tahle trojice brankářských es dlouho převyšovala zbytek pole. V dnešní době prchavých zázraků neobvyklý jev. „Dlouhověkost dřív nebyla tak výjimečná. Dnes mají kluci dva, tři dobré roky a pak třeba zapadnou. Liga se mění, vyvíjí. Ale vysvětlení nemám,“ přemítá Dominátor.Dominik Hašek získal nejvíc individuální trofejí. Šestkrát Vezina Trophy, to je rekord novodobé historie NHL, k tomu dvakrát přebíral Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče. Patrick Roy má ze „svaté trojice“ nejvíc Stanley Cupů, celkem čtyři. Martin Brodeur je v obou ohledech mezi nimi. V NHL chytal a taky vyhrál nejvíc zápasů, uhájil nejvíc nul. „Každý jsme taky byli trochu jiný. Dnes jsou si styly čím dál víc podobné,“ přemítá Hašek.

Dlouhá léta jste v NHL dominovali. Ještě dnes se fanoušci na sítích přou, kdo z vás byl lepší. Jak jste to měli mezi sebou? Byli jste velcí rivalové?
„Martin (Brodeur) byl kamarádštější, působil tak, pořád se usmíval. Patrick (Roy) byl v porovnání s Martym arogantnější. Třeba, jak mluvil do médií… Když jsme se potkali, byl o něco přístupnější. Ale myslím, že mu vždycky hlavně záleželo na tom, aby byl lepší. Byl soutěživý, když jsme nastoupili proti sobě, dával si záležet.“

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
1
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud