Sprostá euforie! Slafkovský bavil NHL, po prvním gólu vykřičel frustraci

Autor: rou, inf
1
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Po draftu to byla obrovská euforie, Juraj Slafkovský jako jednička... Na startu jeho první sezony v NHL se ale začaly objevovat pochyby: čtyři zápasy bez bodu, na ledě v průměru deset minut, nebylo by pro něj lepší adaptovat se na farmě? V pátém duelu na nejblyštivější scéně se ale slovenský útočník dočkal. A svou první trefu v NHL si pořádně vychutnal - i kvůli hitu, který parádnímu gólu předcházel.

Čas satisfakce Juraje Slafkovského přišel ve druhé třetině zápasu s Arizonou (nakonec z toho byla výhra 6:2). Při přechodu do útočné třetiny si na něj sice počíhal Josh Brown, Canadiens ale nenechali soupeře rozehrát a slovenský mladík si našel u hrazení puk, elegantně se otočil mezi dvěma soupeři a nekompromisně prostřelil Connora Ingrama, který dostal poprvé v sezoně přednost před Karlem Vejmelkou.

Slafkovský se ve věku 18 let a 204 dní stal nejmladším Slovákem, který dal gól v NHL, o měsíc překonal dosavadního premianta Mariána Gáboríka. A košický rodák si to náramně užil. Protrhl dlouhé čekání a frustrace byla podle jeho reakce opravdu velká, navíc řádně opepřená Brownovým hitem.

„Joooooo! F*** off! F*** off,“ sypal ze sebe v euforii. „Bylo tam dost sprostých slov,“ smál se pak bezelstně v rozhovoru na ploše Bell Centre Slafkovský, který byl zvolen první hvězdou zápasu. „Byla sranda, jak jsme se mu (Brownovi) tam s Arberem (Xhekajem) vysmáli,“ dodal ještě s úsměvem od ucha k uchu.

„Vlastně si ani nepamatuju, jak jsem ten gól dal,“ vykládal pak novinářům. „Jenom jsem šel slavit, protože si myslím, že oslava je nejlepší část gólu. Na tu jsem se soustředil víc než na to, jak to tam spadlo,“ popisoval mladíček, který se stal druhou jedničkou dratfu, jež poprvé skóroval v hale, v níž byl draftován.

Halu, která mu připravila při ohlášení trefy ovace ve stoje. Což byl další milý moment, když mu vedle sedící Brandan Gallagher ukázal, ať divákům gestem poděkuje. „Jsou tu nejspíš nejlepší fanoušci a myslím, že není nic lepšího, než co se stalo tady po mém prvním gólu. Je to úžasné,“ vyznal se šťastný Slafkovský. Tenhle gól rozhodně nebyl poslední...