23. října 2022 • 07:30

SESTŘIHY: Češi řídili výhru Bostonu, Pastrňák 1+1. Stejně se blýskl Rutta

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Bostonu vyhráli s Minnesotou 4:3 po prodloužení a výrazně se na tom podílel i čeští hráči v čele s Davidem Pastrňákem. Vidět byl i David Krejčí a Pavel Zacha. Do zápasu naskočilo celkem šest Čechů. Na výhře Bruins se podíleli také Tomáš Nosek a Jakubové Zbořil a Lauko. Obránce Jan Rutta přispěl gólem a asistencí k výhře Pittsburghu 6:3 v Columbusu. David Kämpf vstřelil rozdílový gól při výhře Toronta 4:1 ve Winnipegu. Z českých brankářů chytal v sobotu jen Karel Vejmelka, který inkasoval šestkrát z 32 střel při prohře Arizony 2:6 v Ottawě.

Pittsburgh prohrával 0:2 a 1:3. K obratu zavelel Rutta v polovině utkání svou druhou trefou sezony, při níž propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Druhý bod si český obránce připsal v 55. minutě, když poslal puk z vlastního pásma podél hrazení a založil tím rychlý kontr, který zakončil Brock McGinn gólem na konečných 6:3. Jeden z lídrů Columbusu Jakub Voráček vyšel naprázdno.

Rutta se po odchodu z Tampy Bay v novém působišti uchytil, v pěti zápasech vstřelil dva góly, na jeden přihrál a v tabulce +/- má osm kladných bodů. Pittsburgh i díky jeho výkonům vede Metropolitní divizi s devíti body.

Boston prohrával od druhé minuty, ale ještě v první třetině skóre otočil. U první branky našel Zacha v levém kruhu Nicka Foligna, který nekompromisní ranou vyrovnal. Poté se prosadil Pastrňák důrazem a doklepl puk do prázdné branky. U jeho trefy zaznamenal Krejčí druhou asistenci. Bruins zvýšili ve 27. minutě na 3:1, ale Minnesota vyrovnala a zápas šel do prodloužení. V něm po spolupráci Pastrňáka s Krejčím rozhodl v přesilové hře Taylor Hall.

Kämpf se prosadil ve 35. minutě z mezikruží po elegantní zadovce, při níž mu přihrál Wayne Simmonds puk mezi bruslemi. Český centr, který vede čtvrtý útok, skóroval v sezoně podruhé. Ještě v prostřední části zvýšil svou druhou trefou v zápase John Tavares a výhru zpečetil Michael Bunting při hře Winnipegu bez brankáře. Za poražené plnil David Rittich roli náhradního gólmana.

Vejmelka pustil šest branek podruhé v sezoně. Už po necelých sedmi minutách lovil puk ze sítě dvakrát, překonali jej z dorážky Shane Pinto a tečí Josh Norris. Arizona vstřelila své góly v prostřední třetině, kterými snížila na 1:2 a 2:3. Mezi oběma trefami Coyotes zakončil Brady Tkachuk povedenou souhru v přesilové hře. Zbývající branky padly v rozmezí 47. až 53. minuty, během kterých se prosadil zblízka bekhendem Mark Kastelic, z dorážky Tyler Motte a z úniku Tkachuk.

Domácí: 03:12. N. Foligno, 12:45. Pastrňák, 26:41. H. Lindholm, 64:49. Hall

Hosté: 01:55. Duhaime, 35:58. Boldy, 55:29. Spurgeon

Domácí: Ullmark (Swayman) – H. Lindholm, Grzelcyk, Forbort, Clifton, Reilly, Zbořil – Zacha, Bergeron (C), DeBrusk – Hall, Krejčí (A), Pastrňák (A) – Frederic, Coyle, Cr. Smith – N. Foligno, Nosek, Lauko.

Hosté: M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Eriksson Ek, M. Foligno (A), Jost – Boldy, Rossi, F. Gaudreau – Duhaime, Steel, Dewar.

McIsaac, Luxmore – Kelly, Baker

TD Garden, Boston

17 850 diváků

Domácí: 33:21. Šarangovič, 35:43. Mercer

Hosté: 36:15. Labanc

Domácí: Blackwood (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Br. Smith, Bahl – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Mercer, J. Hughes (A), Šarangovič – Tatar, Haula, Wood – M. McLeod, Bastian.

Hosté: Kähkönen (J. Reimer) – E. Karlsson, Benning, M. Vlasic, Šimek, Ferraro (A), Harrington – Barabanov, Hertl, Meier – Kunin, Couture (C), Bonino (A) – J. Svečnikov, Sturm, Nieto – Lorentz, Lindblom, Labanc.

South, Rooney – Toomey, MacPherson

Prudential Center, Newark

11 037 diváků

Domácí: 04:40. Pinto, 06:17. Norris, 23:25. B. Tkachuk, 46:15. Kastelic, 47:02. Motte, 52:08. B. Tkachuk

Hosté: 21:40. Guenther, 23:47. Keller

Domácí: A. Forsberg (Hellberg) – Chabot (A), Zub, Sanderson, Hamonic, Brännström, Holden – B. Tkachuk (C), Stützle, Batherson – DeBrincat, Norris, Giroux (A) – Motte, Pinto, M. Joseph – Kelly, Kastelic, Watson.

Hosté: Vejmelka (Ingram) – Moser, Stecher, Gostisbehere, J. Brown, Välimäki, Mayo – Keller (A), Boyd, Crouse (A) – N. Ritchie, Hayton, Guenther – Maccelli, McBain, Kassian – O'Brien, Bjugstad, Fischer (A).

Hebert, Pollock – Cormier, Johnson

Canadian Tire Centre, Ottawa

15 107 diváků

Domácí:

Hosté: 05:04. Krug, 58:58. Faulk

Domácí: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, R. Murray, Barrie, Kulak, Niemeläinen – Yamamoto, McDavid (C), E. Kane – Hyman, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Puljujärvi, R. McLeod, Foegele – Ryan, Shore.

Hosté: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Krug, Bortuzzo, Mikkola, Rosén – Kyrou, O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), Thomas, B. Schenn – N. Walker, Acciari, Toropčenko – Barbašev, Neighbours.

Hanson, Dwyer – Mills, Gawryletz

Rogers Place, Edmonton

17 102 diváků

Domácí: 43:11. Dowd, 44:10. Carlson, 48:59. Eller, 54:35. M. Johansson

Hosté: 21:26. Durzi, 35:23. Danault, 50:31. Arvidsson

Domácí: Kuemper (C. Lindgren) – Carlson (A), Orlov, Jensen, Fehérváry, T. van Riemsdyk, E. Gustafsson – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie (A), D. Strome, M. Johansson – Mantha, Eller, Protas – Hathaway, Dowd, Snively.

Hosté: Quick (Petersen) – Doughty (A), Mik. Anderson, M. Roy, Durzi, Edler, Clarke – Kempe, Kopitar (C), Fiala – Arvidsson, Danault (A), T. Moore – Vilardi, Byfield, Kaliyev – Grundström, Lizotte, Lemieux.

Lee, Hebert – Shewchyk, Deschamps

Capital One Arena, Washington

18 573 diváků

Domácí: 15:35. Hoffman, 35:58. Xhekaj

Hosté: 04:24. Pavelski, 20:19. Pavelski, 24:31. J. Robertson, 39:44. Lindell, 46:53. Pavelski

Domácí: Allen (Montembeault) – Guhle, Savard (A), Harris, Kovacevic, Xhekaj, Wideman – Caufield, Monahan, Suzuki (C) – Dadonov, Dvorak, Gallagher (A) – Drouin, Dach, Jos. Anderson – Pitlick, Evans, Hoffman.

Hosté: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen (A), C. Miller, Lindell, Lundkvist, Hakanpää, R. Suter – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Marchment, Seguin, Gurjanov – Ja. Benn (C), W. Johnston, Dellandrea – Faksa, Glendening, Kiviranta.

Joannette, Blandina – Berg, Fournier

Bell Centre, Montreal

21 105 diváků

Domácí: 07:13. Jenner, 18:44. Roslovic, 23:57. K. Johnson

Hosté: 23:43. Archibald, 30:04. Rutta, 34:19. Heinen, 45:38. Crosby, 54:07. Heinen, 54:51. McGinn

Domácí: Merzlikins (Tarasov) – Blankenburg, Werenski (A), Peeke, Gavrikov, Gudbranson, Bean – J. Gaudreau, Jenner (C), Nyquist (A) – Voráček, Roslovic, K. Johnson – Danforth, Sillinger, Činachov – Olivier, Kuraly, E. Robinson.

Hosté: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Rutta, P. Joseph, Ruhwedel – Rakell, Crosby (C), Heinen – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Poehling.

Sutherland, MacDougall – Alphonso, Marquis

Nationwide Arena, Columbus

18 051 diváků

Domácí: 04:17. Dubois

Hosté: 09:56. Tavares, 34:34. Kämpf, 38:55. Tavares, 57:23. Bunting

Domácí: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Stanley, DeMelo – Connor, Scheifele (A), Appleton – Perfetti, Dubois, Wheeler – M. Barron, Lowry (A), Mäenalanen – Jonsson Fjällby, D. Gustafsson, Gagner.

Hosté: Samsonov (Källgren) – Rielly (A), Brodie, Sandin, Holl, Giordano, Mete – Bunting, Matthews, Marner (A) – N. Robertson, Tavares (C), Nylander – Aston-Reese, Kerfoot, Järnkrok – Clifford, Kämpf, Simmonds.

Syvret, Skilliter – Apperson, Barton

Canada Life Centre, Winnipeg

15 325 diváků

Domácí: 10:59. Point, 18:10. Hagel, 23:12. Perry, 39:59. Paul, 54:10. Killorn

Hosté: 12:30. M. Martin, 29:36. Beauvillier, 45:45. Pulock

Domácí: Elliott (Vasilevskij) – Foote, Hedman, Perbix, Sergačjov, Cole, P. Myers – Kučerov, Point, Hagel – Naměstnikov, Stamkos (C), Killorn (A) – Perry (A), Paul, Colton – Koepke, Bellemare, Maroon.

Hosté: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Pulock, Romanov, Dobson, Mayfield, Aho – Beauvillier, Barzal, Palmieri – Lee (C), Nelson (A), Wahlstrom – Parise, Pageau, Sošnikov – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Schlenker, Schrader – Smith, Tobias

Amalie Arena, Tampa

19 092 diváků

Domácí: 57:42. Duchene

Hosté: 03:13. Hayes, 18:36. MacEwen, 47:44. Farabee

Domácí: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), Ekholm (A), McDonagh, A. Carrier, Borowiecki – Duchene, Granlund (A), F. Forsberg – Niederreiter, Johansen, Trenin – Jeannot, Sissons, Co. Smith – McCarron, Glass, Tolvanen.

Hosté: Hart (Sandström) – DeAngelo, Provorov, Braun, Sanheim, Zamula, Seeler – Konecny, Hayes, Farabee – MacEwen, Frost, J. van Riemsdyk – Allison, Cates N., Laughton (A) – Laczynski, Sedlák, Deslauriers.

Pochmara, McCauley – O'Quinn, Brisebois

Bridgestone Arena, Nashville

17 470 diváků

Domácí: 33:31. Garland

Hosté: 05:35. Dahlin, 15:19. Tuch, 41:54. Olofsson, 56:31. Girgensons, 57:21. Olofsson

Domácí: Demko (S. Martin) – L. Schenn, Ekman-Larsson (A), T. Myers, Rathbone, Burroughs, Juulsen – Garland, J. Miller (A), Michejev – Podkolzin, E. Pettersson, Kuzmenko – Pearson, Horvat (C), Boeser – Joshua, Aman, Lazar.

Hosté: Cra. Anderson (Comrie) – Samuelsson, Dahlin (A), Power, Ljubuškin, Bryson, Fitzgerald – J. Skinner, Ta. Thompson, Tuch – Hinostroza, Cozens, Peterka – Asplund, Mittelstadt, Olofsson – Quinn, Girgensons (A), Okposo (C).

Nicholson, Sandlak – Suchánek, Murchison

Rogers Arena, Vancouver

Domácí: 13:31. Kadri, 22:31. B. Ritchie, 64:30. Toffoli

Hosté: 01:44. Aho, 10:28. de Haan

Domácí: Markström (Vladař) – C. Tanev (A), Weegar, R. Andersson, Hanifin, Mi. Stone, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm, Huberdeau (A) – Mangiapane, Kadri, Dubé – Lewis, Backlund (A), Coleman – B. Ritchie, Rooney, Lucic.

Hosté: Raanta (Andersen) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan – Jarvis, Aho, Teräväinen – Nečas, Kotkaniemi, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Stastny – Noesen, Stepan, Martinook (A).

O'Rourke, Lambert – Gibbons, Flemington

Scotiabank Saddledome, Calgary

17 210 diváků

Domácí: 19:17. Marchessault, 50:33. Stephenson

Hosté: 05:39. MacKinnon, 26:21. Rodrigues, 48:12. Ničuškin

Domácí: Lo. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Re. Smith (A), Eichel, Kessel – Howden, Stephenson, Ma. Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, Amadio – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.

Hosté: Georgijev (Francouz) – D. Toews, Makar (A), Girard, Manson, E. Johnson, Byram – Lehkonen, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Ničuškin, Newhook, Rodrigues – Cogliano, Compher, O'Connor – Hunt, Megna, Kaut.