SESTŘIHY NHL: Vaněček vychytal výhru, Faksa vystřelil bod pro Dallas

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejisté New Jersey zvítězili v NHL i díky 25 zákrokům Vítka Vaněčka v Montrealu 5:1 a připsali si desátou výhru za sebou. Radek Faksa poslal zápas na ledě Tampy Bay svým prvním gólem sezony do prodloužení a zařídil tak Dallasu alespoň bod z prohru 4:5. Tomáš Hertl přihrál na jednu branku San Jose při výhře 5:2 ve Vegas. Asistence Filipa Hronka nestačila Detroitu, který podlehl v Anaheimu 2:3 v prodloužení.

Vaněček odstoupil ze zdravotních důvodů před pěti dny z utkání v 51. minutě, ale nevynechal ani jeden zápas a během vítězné série New Jersey startoval sedmkrát od začátku. Jediný gól pustil v Montrealu v polovině zápasu, když snížil Jevgenij Dadonov z dorážky do prázdné branky na 1:2. Dvougólový náskok vratil Devils vzápětí Jack Hughes, který nasbíral v utkání tři body (2+1) a stal se první hvězdou.

Vaněček, který byl v létě vyměněn z Washingtonu do New Jersey, si připsal v této sezoně prohru jen v prvním utkání. V premiéře za Devils inkasoval pětkrát, v dalších zápasech si ale vylepšil čísla a chytá s úspěšnost 91,5 procenta. S průměrem 2,17 obdržených branek na utkání je dokonce v pátý v lize. V obou statistikách je nejlepší z českých gólmanů v soutěži.

Faksa, který v předchozích jedenácti utkáních nebodoval, udeřil v 56. minutě v oslabení a skóroval v NHL poprvé od dubna. Ke gólu mu pomohla hrubka Michaila Sergačeva, který při při rozehrávce ztratil ve vlastním pásmu mezi kruhy puk a český útočník pohotovou střelou vyrovnal na 4:4. O výhře Tampy Bay rozhodl v prodloužení Alex Killorn.

Vegas dvakrát vedlo, ale ve třetí třetí San Jose otočilo z 1:2 na konečných 5:2. Hertl přihrál na uklidňující čtvrtý gól, který dal Logan Couture v 59. minutě při hře domácích bez brankáře. Český centr získal v posledních osmi utkáních jedenáct bodů (3+8).

Hronek asistoval u prvního gólu zápasu, když se jeho sražená střela od modré čáry dostala k Jonatanu Berggrenovi, který doklepl puk do odkryté branky. Anaheim vyrovnal trefou Masona McTavishe, ale ve 40. minutě vrátil Detroitu vedení Michael Rasmussen. Hosté dlouho úspěšně hájili těsný náskok, ale neodolali. John Klingberg vynutil v čase 59:13 pro domácí prodloužení, které rozhodl Ryan Strome.

lbc pam

Domácí: 01:20. Colton, 24:47. Paul, 34:23. Stamkos, 43:55. Cole, 63:43. Killorn

Hosté: 14:45. Marchment, 28:02. Pavelski, 29:57. J. Robertson, 55:18. Faksa

Domácí: Elliott (Vasilevskij) – Cole, Hedman (A), Perbix, Sergačjov, P. Myers, H. Fleury – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Paul, Stamkos (C) – Perry, Naměstnikov, Colton – Koepke, Bellemare, Maroon.

Hosté: Oettinger (Wedgewood) – C. Miller, Heiskanen (A), Lundkvist, R. Suter, Hakanpää, Lindell – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Blümel, Seguin, Marchment – Dellandrea, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Glendening, Faksa, Kiviranta.

Nicholson, Pollock – Galloway, Suchánek

Amalie Arena, Tampa

19 092 diváků

Domácí: 29:55. Dadonov

Hosté: 23:57. J. Hughes, 26:06. Hamilton, 35:29. J. Hughes, 52:19. Bratt, 59:56. Marino

Domácí: Allen (Montembeault) – Savard, Guhle, Xhekaj, Edmundson (A), Kovacevic, Harris – Dach, Suzuki (C), Caufield – Gallagher (A), Dvorak, Hoffman – J. Anderson, Monahan, Dadonov – Slafkovský, Evans, Pezzetta.

Hosté: Vaněček (Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Br. Smith – Zetterlund, Hischier (C), Tatar – Bratt, J. Hughes (A), Šarangovič – J. Boqvist, Mercer, Haula – Bastian, M. McLeod, Wood.

Dunning, MacDougall – Barton, Nansen

Bell Centre, Montreal

20 753 diváků

Domácí: 12:36. Kuraly, 25:36. Jenner, 43:22. Jenner, 43:35. E. Robinson, 63:14. Gavrikov

Hosté: 28:54. Hayes, 32:16. Cates N., 44:58. Seeler, 49:14. Konecny

Domácí: Merzlikins (33. Korpisalo) – Peeke, Gavrikov, Bjork, Bean, Gudbranson, Christiansen – Bemström, Jenner (C), J. Gaudreau – Nyquist (A), Sillinger, Činachov – K. Johnson, Gaunce, Foudy – Olivier, Kuraly, E. Robinson.

Hosté: Hart (Sandström) – DeAngelo, Provorov, Braun, Sanheim, Ristolainen, Seeler – Konecny, Hayes, Tippett – Farabee, Cates N., Laughton (A) – MacEwen, Frost, Willman – Bellows, Sedlák, Deslauriers.

Lambert, Joannette – Gawryletz, Murray

Nationwide Arena, Columbus

15 713 diváků

Domácí: 20:54. Rakell, 22:38. Crosby

Hosté: 12:04. Tavares, 15:04. Marner, 20:11. Bunting, 39:11. Bunting, 57:28. Nylander

Domácí: DeSmith (Jarry) – Letang, M. Pettersson, Petry, P. Joseph, Rutta, Dumoulin – Rust, Crosby, Guentzel – Rakell, Malkin, Zucker – Heinen, Carter, McGinn – Archibald, Poehling, Kapanen.

Hosté: Murray (Källgren) – Jo. Benn, Rielly, Holl, Giordano, Liljegren, Sandin – Nylander, Matthews, Bunting – Marner, Tavares, Kerfoot – Järnkrok, Holmberg, Engvall – Malgin, Kämpf, Aston-Reese.

T. Chmielewski, G. Dwyer

PPG Paints Arena, Pittsburgh

Domácí: 11:15. J. Skinner, 23:43. J. Skinner, 31:12. Tuch, 52:02. Mittelstadt

Hosté: 08:01. Joshua, 09:18. Bear, 20:31. E. Pettersson, 27:13. J. Miller, 28:25. Horvat

Domácí: C. Anderson (Comrie) – Dahlin (A), Power, Jokiharju, Bryson, Ljubuškin, Pilut – Tuch, T. Thompson, J. Skinner – V. Olofsson, Krebs, Mittelstadt – Peterka, Cozens, Girgensons (A) – Hinostroza, Sheahan, Asplund.

Hosté: S. Martin (Demko) – Bear, Ekman-Larsson (A), Q. Hughes, Burroughs, T. Myers, L. Schenn – J. Miller (A), Horvat (C), Garland – Michejev, E. Pettersson, Kuzmenko – Boeser, Dries, Höglander – Lockwood, Aman, Joshua.

Ch. Rooney, C. Beach – J. Tobias, J. Deschamps

KeyBank Center, Buffalo

11 130 diváků

Domácí: 05:45. Barkov, 23:46. Reinhart, 47:02. Cousins, 57:00. Verhaeghe, 58:36. Verhaeghe

Hosté: 35:04. D. Strome, 51:15. Carlson

Domácí: Bobrovskij (Knight) – Montour, Forsling, Ekblad (A), M. Staal, Gudas, Mahura – M. Tkachuk, Barkov (C), Verhaeghe – Reinhart, Lundell, Lomberg – White, Bennett, Luostarinen – Hörnqvist (A), E. Staal, Cousins.

Hosté: Kuemper (C. Lindgren) – Carlson (A), E. Gustafsson, Jensen, Fehérváry, T. van Riemsdyk, Irwin – Milano, Kuzněcov (A), Ovečkin (C) – Sheary, D. Strome, Johansson – Mantha, Eller, Snively – Hathaway, Dowd, Protas.

Chris Schlenker, Justin StPierre. Čároví: Ryan Jackson, Jesse Marquis

FLA Live Arena, Sunrise

13813 diváků

Domácí: 11:20. Niederreiter, 12:04. Duchene

Hosté: 40:32. F. Gaudreau

Domácí: Saros (Lankinen) – Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), A. Carrier, McDonagh, Lauzon – F. Forsberg, Pärssinen, Granlund (A) – Trenin, Jankowski, Jeannot – Niederreiter, R. Johansen, Duchene – Co. Smith, Sissons, Tolvanen.

Hosté: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Brodin, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, F. Gaudreau, Zuccarello – Boldy, Rossi, M. Foligno (A) – Shaw, Eriksson Ek, Dewar – Beckman, Steel, Duhaime.

Sutherland, Halkidis – Gibbons, Fournier

Bridgestone Arena, Nashville

17 159 diváků

Domácí: 17:47. McTavish, 59:14. Klingberg, 64:10. R. Strome

Hosté: 07:12. Berggren, 39:26. Rasmussen

Domácí: Gibson (Stolarz) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Benoit, Strand, White – Henrique (A), Zegras, Terry – Regenda, R. Strome, Vatrano – Comtois, Lundeström, Silfverberg (A) – McTavish, Leason, Carrick.

Hosté: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot, Hronek, Määttä, Oesterle, Walman – Bertuzzi, Larkin (C), Raymond – Kubalík, Copp (A), Sundqvist – Berggren, Veleno, Perron (A) – P. Suter, Rasmussen, Erne.

Luxmore, Schrader – Brisebois, Hughes

Honda Center, Anaheim

15 198 diváků

Domácí: 19:56. Eichel, 35:54. Marchessault

Hosté: 28:06. Kunin, 41:04. Nieto, 57:13. Meier, 58:10. Couture, 59:44. Ferraro

Domácí: L. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Stephenson, Eichel, Ma. Stone (C) – Re. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Cotter, Howden, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.

Hosté: Reimer (Kähkönen) – Megna, E. Karlsson, Vlasic, Benning, Ferraro (A), Cicek – Meier, Hertl, Labanc – Nieto, Couture (C), Barabanov – Bonino (A), Sturm, Kunin – J. Svečnikov, Lorentz, Lindblom.