Hertl a Zadina trápili Nečase, ten pak zařídil výhru. Vejmelka ve formě

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

V českém souboji byli blízko k cenné výhře. Hokejisté San Jose s Čechy Tomášem Hertlem, Filipem Zadinou a Janem Ruttou v nočním utkání NHL dlouho zatápěli Carolině, v závěru hry ale ztratili vedení a prohráli 3:6. Zadina vstřelil druhý gól za Sharks, Hertl dvakrát asistoval. Nahrávku na vítězný gól a pátou branku Hurricanes si připsal krajan Martin Nečas. Ani 33 zákroků Karla Vejmelky neodvrátilo v NHL prohru Arizony 0:1 na ledě New Yorku Islanders. Český gólman nestačil jen ve 24. minutě na střelu Mathewa Barzala.

První gól zápasu v San Jose vstřelil ve čtvrté minutě Fabian Zetterlund z úniku, do kterého jej vyslal Hertl. Carolina otočila brankami Setha Jarvise a Jaccoba Slavina, jenž udeřil dokonce v oslabení. V dohrávané přesilové hře ale vyrovnal Zadina, prosadil se švihem zpoza levého kruhu a skóroval podruhé v sezoně. V další početní výhodě přidal ve 37. minutě třetí gól San Jose William Eklund z dorážky střely Henryho Thuna. Druhu asistenci si připsal Hertl.

Carolina přitom přestřílela San Jose v úvodních dvou třetinách 30:11. Převahu vyjádřila ale až čtyřmi góly v rozmezí 50. až 56. minuty. Nejdříve vyrovnal Stefan Noesen a po Nečasově přihrávce vstřelil druhý gól v utkání Jarvis. Český útočník se vzápětí blýskl individuální akcí: dostal na útočné modré čáře u pravého mantinelu puk do jízdy, místo střely obkroužil branku a zasunul kotouč k tyčce. Výhru zpečetil Brett Pesce.

Vejmelka má na prahu sezony solidní formu. V úvodním startu vychytal výhru 4:3 po nájezdech na ledě New Jersey, kde chytil 33 střel a v rozstřelu neinkasoval. Až do konce zápasu držel naděje Arizony i proti Islanders. Domácí dominovali zejména v úvodních dvou třetinách, v nichž vyslali o dvacet pokusů víc než Coyotes (26:6). Českého gólmana ale překonal jen ve 24. minutě Barzal, který se prosadil v přesilové hře z levého kruhu ranou bez přípravy.

Na druhé straně si Ilja Sorokin poradil se všemi 14 střelami. Islanders poprvé od sezony 2014/15 vyhráli úvodní dva zápasy.

Domácí: 01:45. Zamula, 17:23. Couturier

Hosté:

Domácí: Hart (Ersson) – Sanheim, York, Walker, M. Staal, Seeler, Zamula – Atkinson, Couturier, Tippett – Foerster, Laughton (A), Konecny – Brink, N. Cates, Farabee – Hathaway, Poehling, Deslauriers.

Hosté: Demko (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), Myers, Cole, Juulsen, Soucy – Garland, E. Pettersson (A), Kuzmenko – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Beauvillier, P. Suter, Joshua – Studnicka, Lafferty, Höglander.

Rehman, Blandina – Galloway, Murray

Wells Fargo Center, Philadelphia

18 883 diváků

Domácí: 29:47. Pearson, 57:35. Newhook

Hosté: 09:20. Duhaime, 09:45. Dewar, 22:17. Eriksson Ek, 37:22. Kaprizov, 45:20. Eriksson Ek

Domácí: Montembeault (Allen) – Matheson, Savard, Guhle, Kovacevic, Xhekaj, Harris – Caufield, Suzuki, Harvey-Pinard – Pearson, Newhook, Slafkovský – J. Anderson, Monahan, Gallagher – Pezzetta, Evans, Ylönen.

Hosté: M. Fleury (Gustavsson) – Brodin, Addison, Faber, Middleton, Merrill, Mermis – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – M. Foligno, Rossi, F. Gaudreau – Maroon, Dewar, Duhaime – Eriksson Ek, M. Johansson.

O´Rourke, Markovic – Cormier, Smith

Bell Centre, Montreal

21 105 diváků

Domácí: 23:47. Barzal

Hosté:

Domácí: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Pelech, Pulock, Romanov, S. Aho I, Bolduc – Holmström, Horvat, Barzal – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Fasching, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Hosté: Vejmelka (Ingram) – Durzi, Moser, Dumba, Dermott, J. Brown, Välimäki – Schmaltz (A), Hayton, Keller (A) – Kerfoot, Cooley, Zucker – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Carcone, McBain, O'Brien.

Sandlak, Rooney – Kovachik, Deschamps

UBS Arena, New York

14 456 diváků

Domácí: 22:08. Novak

Hosté: 08:11. Draisaitl, 13:41. Hyman, 16:45. Nugent-Hopkins, 17:59. McDavid, 27:53. Draisaitl, 35:27. Foegele

Domácí: Saros (21. Lankinen) – Josi, Fabbro, McDonagh, A. Carrier, Lauzon, Barrie – F. Forsberg, O'Reilly, Pärssinen – Nyquist, Glass, Co. Smith – Tomasino, Novak, Evangelista – Trenin, Sissons, Sherwood.

Hosté: Campbell (S. Skinner) – Ekholm, Bouchard, Nurse, Ceci, Kulak, Broberg – Kane, McDavid, Draisaitl – Foegele, Nugent-Hopkins, Hyman – Holloway, R. McLeod, C. Brown – Erne, Janmark, Ryan.

Bridgestone Arena, Nashville

Domácí: 58:44. Scheifele

Hosté: 31:01. Dubois, 36:19. Moore, 42:51. Kaliyev, 54:31. Moore, 56:32. Danault

Domácí: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Samberg, Schmidt, Dillon – Vilardi, Scheifele (A), Connor – Ehlers, Perfetti, Niederreiter – Appleton, Lowry (C), Iafallo – Naměstnikov, Kupari, M. Barron.

Hosté: Talbot (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Spence, Englund – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Laferriere, Dubois, Fiala – Kaliyev, Danault (A), Moore – Lewis, Lizotte, Grundström.

Pollock, Lambert – Johnson, Nansen

Canada Life Centre, Winnipeg

11 226 diváků

Domácí: 15:09. Yamamoto

Hosté: 23:50. Lehkonen, 31:50. L. O'Connor, 53:45. Rantanen, 56:46. Ničuškin

Domácí: Grubauer (Daccord) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – McCann, Beniers, Eberle – Schwartz, Wennberg, Bjorkstrand – Tolvanen, Gourde, Burakovsky – Kartye, Bellemare, Yamamoto.

Hosté: Georgijev (Prosvetov) – Toews, Makar, Girard, Byram, J. Johnson, Manson – Ničuškin, MacKinnon, Rantanen – Lehkonen, R. Johansen, Drouin – Wood, Colton, Tatar – Cogliano, F. Olofsson, L. O'Connor.

Hanson, Kozari – Toomey, Murchison

Climate Pledge Arena, Seattle

17 151 diváků

Domácí: 03:14. Zetterlund, 29:11. Zadina, 36:06. Eklund

Hosté: 04:05. Jarvis, 28:52. Slavin, 49:08. Noesen, 51:51. Jarvis, 54:51. Nečas, 55:07. Kotkaniemi

Domácí: Blackwood (Kähkönen) – Ferraro (A), Burroughs, Knyžov, Rutta, Thrun, Benning – Zadina, Hertl (A), Duclair – Eklund, Bordeleau, Hoffman – Barabanov, Peterson, Kunin – G. Smith, Sturm, Zetterlund.

Hosté: Andersen (Raanta) – Slavin (A), Burns, Skjei, Pesce, Orlov, DeAngelo, Chatfield – Teräväinen, S. Aho II, Nečas – Bunting, Kotkaniemi, Jarvis – Martinook (A), J. Staal (C), Fast – Lemieux, Drury, Noesen.

Skilliter, Beach – Gawryletz, Barton

SAP Center, San Jose

Domácí: 33:02. Korczak, 57:01. W. Karlsson, 65:00. Marchessault

Hosté: 25:52. Cr. Smith, 42:50. Pavelski

Domácí: Hill (L. Thompson) – Theodore, McNabb (A), Korczak, Hague, Pachal, Hutton – Marchessault, Eichel (A), Barbašev – Stone (C), Stephenson, Cotter – Amadio, W. Karlsson, Howden – Kolesar, N. Roy, W. Carrier.

Hosté: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, R. Suter, Lundkvist, Lindell (A), Hakanpää, Harley – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Seguin (A), Duchene, Marchment – Dadonov, W. Johnston, Benn (C) – Dellandrea, Faksa, Cr. Smith.