Hronek gólem vyrovnal český rekord! Colorado rozstřílelo Dostála

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Obránce Vancouveru Caucks Filip Hronek proti New York Islanders srovnal na 3:3 a bodoval pojedenácté v řadě, čímž vyrovnal český rekord Jiřího Bubly ze sezony 1983/84. Kosatky nakonec zápas vyhrály 4:3 v prodloužení. Lukáš Dostál inkasoval v NHL poprvé v kariéře osmkrát a s Anaheimem podlehl v Coloradu vysoko 2:8. Český brankář pustil pět gólů ve třetí třetině. Debakl Ducks mírnil jednou asistencí Radko Gudas.

Vancouver prohrával s Islanders po první třetině 0:2 a v polovině zápasu 1:3. Kanadský klub smazal ztrátu v přesilových hrách. Brock Boeser snížil a Hronek vyrovnal ve dvouminutové hře Canucks pěti proti třem. Český bek se prosadil střelou bez přípravy zpoza levého kruhu. Zápas rozhodl Hronkův parťák z obrany Quinn Hughes, který v utkání zaznamenal i dvě přihrávky a stal se první hvězdou zápasu.

Dostál vstupoval do utkání s bilancí pěti výher ze sedmi startů a úspěšností zásahů 91 procenta. Ani v Coloradu dlouho nic nenasvědčovalo, že by překonal výkon z letošního února, kdy mu Buffalo nasázelo sedm branek. S Anaheimem, který vyhrál venku předchozích pět zápasů, prohrával ještě ve 35. minutě jen o gól (1:2). Ve třetí třetině ale inkasoval z každé druhé střely.

Dostál si připsal třicet zákroků a za branky nemohl. V zápase jej dvakrát překonal Valerij Ničuškin, v obou případech tečí. Třemi body se podíleli na kanonádě Joel Kiviranta (1+2) a Cale Makar (0+3). Gudas asistoval u první branky Anaheimu, když jeho střelu od modré čáry tečoval Sam Carrick.

Domácí: 31:00. Noesen

Hosté: 01:50. Tippett, 19:03. Konecny, 20:29. Poehling

Domácí: Kočetkov (Raanta) – Slavin, Burns, Skjei, Pesce, Orlov, DeAngelo – Svečnikov, S. Aho II, Jarvis – Bunting, Kotkaniemi, Nečas – Martinook, J. Staal, Teräväinen – Noesen, Drury, Fast.

Hosté: Hart (Ersson) – York, Sanheim, Zamula, Se. Walker, Seeler, Belpedio – Atkinson, Couturier, Foerster – Tippett, Frost, Konecny – Farabee, N. Cates, Poehling – Deslauriers, Laughton, Hathaway.

Pollock, Bladina – Nansen, Murray

PNC Arena, Raleigh

18 700 diváků

Domácí: 25:21. McDavid, 53:28. Kane, 59:14. Kane, 62:57. Kane

Hosté: 27:20. McCann, 29:24. Bellemare, 37:21. Wennberg

Domácí: S. Skinner (Pickard) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Gagner, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Hyman, Draisaitl (A), Kane – Ryan, R. McLeod, Foegele – Lavoie, Hamblin, Erne.

Hosté: Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle, Beniers, McCann – B. Tanev, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Yamamoto, Bellemare, Kartye.

O'Rourke, Kozari – Apperson, Galloway

Rogers Place, Edmonton

18 347 diváků

Domácí: 06:40. Girard, 12:40. Ničuškin, 34:33. F. Olofsson, 43:53. Colton, 45:51. Ničuškin, 53:13. Kiviranta, 53:34. Cogliano, 55:18. Toews

Hosté: 19:27. Carrick, 49:41. Max Jones

Domácí: Georgijev (Prosvetov) – Toews, Makar, Girard, Byram, J. Johnson, C. Jones – Ničuškin, MacKinnon, Rantanen – Tatar, R. Johansen, Drouin – Wood, Colton, Tufte – Cogliano, F. Olofsson, Kiviranta – L. O'Connor.

Hosté: Dostál (Gibson) – Fowler, LaCombe, Mintjukov, Ljubuškin, Vaakanainen, Gudas – Killorn, Carlsson, Terry – Vatrano, McTavish, R. Strome – Max Jones, Henrique, Silfverberg – McGinn, Carrick, Groulx.

Carter Sandlak, Garrett Rank – Jesse Marquis, Scott Cherrey

Ball Arena, Denver

18 029 diváků

Domácí: 24:39. J. Miller, 31:03. Boeser, 48:30. Hronek, 62:36. Q. Hughes

Hosté: 07:30. Engvall, 08:52. Nelson, 28:33. Horvat

Domácí: Demko (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Cole, Friedman, Juulsen – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Michejev – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Garland, Höglander, Joshua – Lafferty, Blugers, Beauvillier.

Hosté: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Pelech, Pulock, Romanov, Mayfield, S. Aho I – Holmström, Horvat, Barzal – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Wahlstrom, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.