28. listopadu 2023 • 13:50

Divočina v NHL: hromadná bitka a všichni ven! Kouč počítal, kdo mu zbyl

Autor: Jonáš Burger
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Slavia 0:0. Opatrné derby a vyloučený Preciado
Slavia na Letné? Trochu jako v Barceloně, říkají Saňák a Dostálek. Zaparkoval Trpišovský autobus?
VŠECHNA VIDEA ZDE

84:83. Tolik porazila Ottawa v zápase NHL Floridu na trestné minuty. Nejvíce tomu přispěla hromadná bitka ve třetí třetině. „Každý hráč na ledě dostává 10 minut za nesportovní chování,“ prohlásil rozhodčí Garett Rank a střídačky obou týmů zůstaly poloprázdné. Emoce do předvedené hry lépe vložili Panthers, kteří zvítězili 5:0.V 53. minutě frustrovaný útočník Ottawy Brady Tkachuk úmyslně najel do gólmana soupeře. To si finalisté minulého ročníku nenechali líbit. A hned tři hráči mladšího ze dvou bratrů dohráli na mantinelu.

Pak už se za bránou Senators sjelo všech deset hráčů a rozhodčí neměli šanci hokejisty rozdělit. S hrůzou sledovala z hlediště celý výjev babička Tkachuková, druhý vnuk Matthew si zrovna odpykával trest za rvačku.

Napětí vzniklo na začátku poslední třetiny. Zack MacEwen trefil loktem Matthewa Tkachuka. Ten později vyvolal bitku s Jakem Sandersonem, emoce pak vygradovaly zmíněnou šarvátkou.

Po ní musel trenér Floridy Paul Maurice dokonce počítat, kolik hráčů ma na lavici zbylo. Hodnotil ale souboje pozitivně: „Občas hokej takový je, proto je tak skvělý. Je elegantní, krásný, ale i fyzický a agresivní"

Není to poprvé, kdy se týmy takto vyřádily. Vzájemný souboj v minulé sezoně, který Florida vyhrála 7:2, nabídl 166 trestných minut.

Ottawa v zápase se 167 trestnými minutami nedala ani gól a s šestnácti body je poslední ve Východní konferenci. Na straně poražených se představil Dominik Kubalík, který s bilancí 4+1 nezažívá v novém angažmá nejpovedenější start. Florida po své nejvyšší výhře v sezoně drží třetí příčku. 

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud