Pastrňák řádil proti Arizoně. Smejkal začal v NHL výhrou, gól Kubalíka

0
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí
SESTŘIH: Hradec Králové - Slavia 1:2. Zemětřesení v sestavě a drama v závěru

David Pastrňák předvedl Bostonu další ofenzivní show. Český útočník řídil dvěma góly a asistencí vítězství Bruins 5:3 nad Arizonou. Premiéru v NHL prožil forvard Jiří Smejkal, s Ottawou zvítězili i s přispěním gólu Dominika Kubalíka 5:1 na hřišti Detroitu. Trefil se také David Kämpf při výhře Toronta 4:0 nad Nashvillem. Gólman Petr Mrázek po ukončení čekání na čisté konto v dresu Chicaga vychytal St. Louis 3:1. Obránce Filip Hronek pomohl asistencí Vancouveru k výhře 4:3 nad Carolinou.

Jiří Smejkal se prvního startu v NHL dočkal ve 27 letech. Český reprezentant si skvělými výkony ve švédském Oskarshamnu vybojoval smlouvu s Ottawou a po 17 zápasech na farmě v Belleville, kde nasbíral devět bodů, byl povolán do prvního týmu Senators.

V premiéře na ledě Detroitu nastoupil ve čtvrté formaci a odehrál necelých sedm minut. Senators se do vedení dostali po necelých dvou minutách hry, kdy přesilovou hru využil Claude Giroux. Na jeho branku odpověděl rovněž v přesilové hře Patrick Kane, jenž ve svém druhém zápase za Red Wings zaznamenal první bod.

Třetí část patřila Ottawě, která třemi góly odskočila do trháku. Na 3:1 minutu před polovinou zápasu zvýšil povedenou ranou z vrcholku pravého kruhu pro vhazování Kubalík. Rodák z Plzně bodoval po osmi zápasech a dal svůj pátý gól v sezoně.

Senators i díky příspěvku dvou českých útočníků vyhráli třetí z posledních pěti zápasů, nadále však zůstávají na posledním místě Východní konference. Na patnáctý Columbus ztrácí jeden bod a mají sedm zápasů k dobru.

Toronto vyhrálo podruhé za sebou a v tabulce konference se posunulo se na čtvrtou příčku. V zápase proti Nashvillu se na gól čekalo do 35. minuty, kdy bezbrankové skóre prolomil svou třetí trefou v sezoně Kämpf. Centr čtvrté formace Maple Leafs se natlačil mezi obránce a prosadil se ve druhém zápase za sebou.

Po druhém čistém kontu v sezoně sahal brankář Chicaga Petr Mrázek. V duelu proti St. Louis kryl 38 střel a jediný gól inkasoval až v 57. minutě, kdy ho překonal Oskar Sundquist. Chicago i přes to vyhrálo 3:1 a posunulo se před San Jose na předposlední místo NHL.

David Pastrňák po dvou zápasech bez bodu pomohl v NHL dvěma góly a asistencí k domácímu vítězství Bostonu 5:3 nad Arizonou a byl vyhlášen největší hvězdou odpoledního utkání. Sedmadvacetiletý český útočník má po dnešku na kontě 16 branek a 23 nahrávek z 26 duelů a posunul se na druhé místo bodování soutěže.

Pastrňák skóre zápasu otevřel i uzavřel. V 16. minutě havířovský rodák za brankou obral o puk obránce Juusa Välimäkiho, vybruslil před gólmana Connora Ingrama, jenž dostal přednost před Karlem Vejmelkou, a zblízka ho prostřelil. Za necelou minutu zvýšil Charlie Coyle a třetí gól domácích přidal na začátku druhé třetiny Kevin Shattenkirk po ideální Pastrňákově přihrávce v přesilovce.

I když se mohl v tu chvíli zdát zápas rozhodnutý, ani ne za půldruhé minuty to bylo pouze o gól. Brankami, které dělilo jen 32 sekund, snížili Clayton Keller a Michael Carcone. Ve 30. minutě nicméně uklidnil Bruins gólem na 4:2 Danton Heinen.

Ve třetí třetině se ve 44. minutě ještě jednou Coyotes přiblížili na rozdíl jedné branky, poté co Linuse Ullmarka překonal Lawson Crouse. Konečné skóre nicméně v 55. minutě stanovil Pastrňák, jemuž přímo na hokejku vyrazil betonem puk gólman Ingram.

Hvězdný český útočník dal dva góly v jednom zápase potřetí v sezoně a v tabulce produktivity NHL ztrácí pět bodů na Nikitu Kučerova z Tampy Bay, který odehrál o zápas víc.

Domácí: 15:22. Pastrňák, 16:10. Coyle, 22:02. Shattenkirk, 29:12. Heinen, 54:29. Pastrňák

Hosté: 22:50. Keller, 23:22. Carcone, 43:20. Crouse

Domácí: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm (A), Mitchell, Lohrei, Shattenkirk – Marchand (C), Zacha, Pastrňák (A) – J. van Riemsdyk, Coyle, Frederic – DeBrusk, Poitras, Heinen – Steen, Beecher, Geekie.

Hosté: Ingram (Vejmelka) – Moser, Durzi, Välimäki, Dumba, Stecher, J. Brown, Dermott – Keller (A), Schmaltz (A), Zucker – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Kelemen, L. Cooley, O'Brien – Carcone, Kerfoot.

South, Hebert – Barton, Suchánek

TD Garden, Boston

17850 diváků

Domácí: 19:42. Šarangovič, 54:46. Kadri

Hosté: 23:28. Hischier, 32:31. Bratt, 48:59. Holtz, 59:22. Hischier

Domácí: Wolf (Vladař) – R. Andersson, Weegar, C. Tanev (A), Hanifin, Gilbert, Solovjov – Šarangovič, E. Lindholm (A), Mangiapane – Coronato, Kadri, Zary – Coleman, Backlund (C), Huberdeau – Dubé, Ružička, Greer.

Hosté: Vaněček (Schmid) – Nemec, Siegenthaler, Marino, Bahl, C. Miller, L. Hughes – Toffoli, J. Hughes (A), Haula – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Lazar, Mercer, Meier – Holtz, M. McLeod, Bastian.

Pollock, Samuels-Thomas – Cormier, Murchison

Scotiabank Saddledome, Calgary

17 597 diváků

Domácí: 10:07. Dadonov

Hosté: 02:24. Stephenson, 05:36. Whitecloud, 14:58. Stone, 35:01. N. Roy, 42:11. Dorofejev, 49:15. Cotter

Domácí: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, R. Suter, Lindell (A), Hakanpää, Lundkvist, Harley – Pavelski, W. Johnston, J. Robertson – Steel, Benn (C), Dadonov – Seguin (A), Duchene, Marchment – Dellandrea, Faksa, Cr. Smith.

Hosté: L. Thompson (Patera) – Pietrangelo (A), B. Hutton, Korczak, McNabb, Whitecloud, Hague – Stone (C), Eichel (A), Barbašev – Marchessault, Stephenson, Howden – Dorofejev, W. Karlsson, Cotter – Kolesar, N. Roy, W. Carrier.

Dwyer, Markovic – McNamara, Berg

American Airlines Center, Dallas

18 532 diváků

Domácí: 34:15. Kämpf, 37:57. Matthews, 56:49. Matthews, 58:29. Gregor

Hosté:

Domácí: Samsonov (Mar. Jones) – Brodie, Rielly (A), McCabe, Benoit, Timmins, Lajoie – W. Nylander, Matthews, Knies – Marner (A), Tavares (C), Bertuzzi – Järnkrok, Domi, N. Robertson – Reaves, Kämpf, Gregor.

Hosté: Lankinen (Saros) – Josi (C), McDonagh (A), Barrie, Lauzon, L. Schenn, A. Carrier – Nyquist, O'Reilly, F. Forsberg – Evangelista, Pärssinen, Novak – Co. Smith, Sissons (A), Trenin – Tomasino, Glass, Sherwood.

Schlenker, Lambert – Alphonso, Apperson

Scotiabank Arena, Toronto

18 611 diváků

Domácí: 41:06. J. Skinner, 46:36. Okposo

Hosté: 32:59. Struble, 33:13. Suzuki, . Slafkovský

Domácí: Levi (Comrie) – Samuelsson, Power, Dahlin (A), Jokiharju, E. Johnson, Clifton – J. Skinner, Mittelstadt, T. Thompson – Benson, Cozens, Peterka – Rosén, Jost, V. Olofsson – Robinson, Krebs, Okposo (C).

Hosté: Primeau (Montembeault) – Matheson (A), Lindström, Guhle, J. Barron, Struble, Kovacevic – Caufield, Suzuki (C), Slafkovský – Monahan, J. Evans, Jos. Anderson – Pearson, Dvorak, Gallagher (A) – Armia, Stephens, Ylönen.

Hanson, Schrader – Cherrey, Murray.

KeyBank Center, Buffalo

17 123 diváků

Domácí: 14:49. P. Kane

Hosté: 01:57. Giroux, 23:36. Tarasenko, 28:36. Kubalík, 38:56. Stützle, 56:35. Sanderson

Domácí: Lyon (41. Reimer) – Seider, Gostisbehere, Petry, Chiarot (A), Holl, Walman, Määttä – Raymond, Larkin (C), Fabbri – P. Kane, Veleno, DeBrincat – Perron, Copp (A), Rasmussen – Sprong, Fischer.

Hosté: Korpisalo (A. Forsberg) – Bernard-Docker, Sanderson, Hamonic, Chychrun, Zub, Brännström – Giroux, Norris, B. Tkachuk – Batherson, Stützle, Tarasenko – M. Joseph, Greig, Kubalík – Kelly, Chartier, Smejkal.

St. Laurent, Blandina – Kovachik, Marquis

Little Caesars Arena, Detroit

19 515 diváků

Domácí: 00:43. Milano, 21:43. Mantha, 25:35. Wilson, 31:52. Aube-Kubel

Hosté:

Domácí: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson (A), Sandin, T. van Riemsdyk, Edmundson, Jensen – Ovečkin (C), D. Strome, Wilson (A) – Protas, McMichael, Mantha – Milano, Kuzněcov, Oshie – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.

Hosté: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox (A), K. Miller, Trouba (C), E. Gustafsson, Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Brodzinski – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Bonino, Wheeler – Vesey, Pitlick, Nash.

Rooney, L'Ecuyer – Gibbons, Gawryletz

Capital One Arena, Washington

18573 diváků

Domácí: 48:42. Lee, 55:49. Lee, 60:13. Pageau

Hosté: 25:40. Kempe, 29:08. Gavrikov

Domácí: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Bortuzzo, Bolduc, Mayfield, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, Fasching.

Hosté: Talbot (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Spence, Englund – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Moore, Danault (A), Fiala – Laferriere, Dubois, Grundström – Kaliyev, Lizotte, Lewis.

McIsaac, Rank – Smith, Daisy

UBS Arena, New York

Domácí: 04:43. Beauvillier, 09:20. A. Vlasic, 34:53. Dickinson

Hosté: 56:31. Sundqvist

Domácí: Mrázek (Söderblom) – I. Phillips, S. Jones (A), Murphy (A), Zajcev, A. Vlasic, Crevier – Beauvillier, Bedard, Kurashev – T. Johnson, Guttman, T. Raddysh – N. Foligno (A), Dickinson, Joe. Anderson – Reichel, Re. Johnson, Entwistle.

Hosté: Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko (A), Krug, Faulk, Scandella, Perunovich – Bučněvič, Thomas (A), Neighbours – Hayes, B. Schenn (C), Kyrou – Saad, McGing, Vrána – Toropčenko, Kapanen, Sundqvist.

United Center, Chicago

Domácí: 18:59. MacKinnon, 32:28. Manson

Hosté: 17:41. Konecny, 29:01. Tippett, 31:17. Sanheim, 49:31. Konecny, 50:17. Farabee

Domácí: Prosvetov (Georgijev) – Makar (A), Toews, Manson, Byram, Malinski, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – L. O'Connor, Colton, Wood – Tatar, R. Johansen, Drouin – Kiviranta, F. Olofsson, Cogliano.

Hosté: Hart (Ersson) – Sanheim, York, Se. Walker, Seeler, Ristolainen, Zamula, M. Staal – Konecny, Couturier, Foerster – Atkinson, Laughton (A), Farabee – Brink, Frost, Tippett – Hathaway, Deslauriers.

McCauley, Charron – Deschamps, MacPherson

Ball Arena, Denver

18 119 diváků

Domácí: 06:17. Lafferty, 26:54. Michejev, 33:46. J. Miller, 43:29. E. Pettersson

Hosté: 27:23. Martinook, 39:04. Skjei, 42:10. Noesen

Domácí: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Zadorov, T. Myers, Cole, Juulsen – Michejev, E. Pettersson (A), Lafferty – Höglander, J. Miller (A), Boeser – Joshua, Blueger, Garland – Di Giuseppe, Aman, Kuzmenko.

Hosté: Raanta (Kočetkov) – Slavin (A), Burns, Skjei, Pesce, Orlov, Chatfield – Bunting, S. Aho II, Jarvis – Teräväinen, J. Staal (C), Nečas – Martinook (A), Kotkaniemi, Fast – Lemieux, Drury, Noesen.

Luxmore, Syvret – Gawryletz, Brisebois

Rogers Arena, Vancouver

18586 diváků

Domácí: 29:52. Bjorkstrand, 32:23. Oleksiak, 40:14. McCann

Hosté: 09:28. Cirelli, 19:17. Kučerov, 47:09. Paul, 63:12. Kučerov

Domácí: Grubauer (41. Daccord) – Larsson (A), Dunn, Borgen, Oleksiak, R. Evans, Schultz – Eberle (A), Beniers, Kartye – B. Tanev, Wennberg, McCann – Bjorkstrand, Gourde, Tolvanen – Yamamoto, Bellemare, Shore.

Hosté: Vasilevskij (J. Johansson) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, Sergačjov, Perbix, de Haan, H. Fleury – Kučerov (A), Point, Hagel – Barré-Boulet, Cirelli, Paul – Eyssimont, Glendening, Jeannot – Koepke, Motte.