Vaněček vychytal Pastrňáka s Bruins, gólman Devils nahrál i na vítězný gól

0
Olomouc - Sparta: Kuchtův gól hlavou byl odvolán kvůli ofsajdu
Hradec Králové - Slavia: Zadražil fantasticky vychytal Chytila

Čech v brance tentokrát nedovolil krajanům jediný gól, natož nahrávku. Brankář New Jersey Vítek Vaněček se výrazně podílel na vítězství 2:1 po prodloužení nad hokejisty Bostonu. Český gólman v souboji s Davidem Pastrňákem a Jakubem Laukem předvedl 23 úspěšných zákroků, dokonce nahrával na vítězný gól. Pittsburgh s Radimem Zohornou vyhráli 4:3 po nájezdech v Montrealu. Anaheim, za který hraje Radko Gudas, padl 3:4 na ledě New York Islanders.

Vaněček v předchozích sedmnácti zápasech sezony inkasoval vždy alespoň dvakrát, ale proti Bostonu se vytáhl. Překonal jej pouze v čase 16:51 Morgan Geekie, jenž z dorážky otevřel skóre. Český gólman, který byl po zápase zvolen 2. hvězdou utkání, podržel New Jersey v závěru druhé třetiny, v níž se před něj dostal povedenou kličkou Pastrňák.

Na druhé straně odolával Jeremy Swayman až do 43. minuty, ve které vyrovnal z dorážky Dawson Mercer. V prodloužení převzal od Vaněčka puk ve vlastním pásmu Jesper Bratt, zavezl puk po pravé straně do útočné třetiny a po jeho pasu rozhodl střelou z levého kruhu Jack Hughes. Boston postrádal v utkání Pavla Zachu, který byl měl kvůli zranění v horní části těla chybět pár dní.

Pittsburgh prohrával v Montrealu po úvodní třetině 1:3, ale zvítězil 4:3 po nájezdech. Rozstřel rozhodl až ve dvanácté sérii Jansen Harkins. Důvěru dostal v desátém kole nájezdů i Radim Zohorna, ale po jeho zakončení udržel Samuel Montembeault puk před brankovou čarou.

Na obratu Penguins se podílel třemi body Sidney Crosby (2+1) a v historické tabulce produktivity se vyrovnal na třináctém místě Marku Recchimu. Na kontě má 1533 bodů (566 + 967). Kapitán Pittsburgh přeskočil během zápasu ještě Paula Coffeyho (1531).

Domácí: 06:28. Savard, 12:21. Struble, 15:20. Monahan

Hosté: 13:55. Crosby, 25:36. Guentzel, 31:02. Crosby, . Harkins

Domácí: Montembeault (Allen) – Matheson, Savard, Guhle, J. Barron, Struble, Kovacevic – Caufield, Suzuki, Slafkovský – Monahan, J. Evans, Jos. Anderson – Ylönen, Dvorak, Gallagher – Pezzetta, Stephens, Armia.

Hosté: Nedeljkovic (Jarry) – Graves, Letang, M. Pettersson, E. Karlsson, P. Joseph, Ludvig – Guentzel, Crosby, D. O'Connor – R. Smith, Malkin, Puustinen – Zohorna, Eller, Hinostroza – Harkins, Gruden, Carter.

Bell Centre, Montreal

Domácí: 42:34. Mercer, 62:47. J. Hughes

Hosté: 16:51. Geekie

Domácí: Vaněček (Schmid) – Nemec, Siegenthaler, Marino, Bahl, C. Miller, L. Hughes – Meier, J. Hughes (A), Toffoli – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Holtz, Mercer, Haula – Bastian, M. McLeod, Lazar.

Hosté: Swayman (Ullmark) – Mitchell, H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, Shattenkirk, Lohrei – Pastrňák (A), Geekie, DeBrusk – Frederic, Coyle, Marchand (C) – Heinen, Poitras, J. van Riemsdyk – Steen, Beecher, Lauko.

Hebert, Lee – Smith, Berg

Prudential Center, Newark

16 514 diváků

Domácí: 20:40. Palmieri, 26:32. Cizikas, 47:46. Barzal, 58:27. Holmström

Hosté: 27:47. Terry, 33:29. Henrique, 45:07. Carrick

Domácí: Varlamov (Sorokin) – Romanov, Dobson, Bolduc, Bortuzzo, Reilly, S. Aho I – Lee (C), Horvat, Barzal – Engvall, Nelson (A), Palmieri – Holmström, Pageau, Gauthier – Fasching, Cizikas, Clutterbuck (A).

Hosté: Gibson (Dostál) – Fowler (A), LaCombe, Mintjukov, Ljubuškin, Vaakanainen, Gudas – Killorn, Carlsson, Terry – Vatrano, R. Strome, Leason – Max Jones, Henrique (A), Silfverberg (A) – R. Johnston, Carrick, McGinn.

Dunning, Lambert – Cherrey, Nansen

UBS Arena, New York

14207 diváků

Domácí: 05:25. Rantanen, 10:28. Ničuškin, 11:53. Wood, 42:38. Malinski, 53:11. Ničuškin

Hosté: 18:38. Benson

Domácí: Prosvetov (Georgijev) – Toews, Makar (A), Byram, Manson, J. Johnson, Malinski – Ničuškin, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Drouin, R. Johansen, Tatar – Wood, Colton, L. O'Connor – Cogliano, F. Olofsson, Meyers.

Hosté: Luukkonen (Levi) – Dahlin (A), Jokiharju, Power, Samuelsson, E. Johnson, Clifton – Benson, T. Thompson, Tuch – J. Skinner, Mittelstadt, Peterka – Jost, Cozens, V. Olofsson – Robinson, Krebs, Okposo (C).

Dwyer, MacDougall – Suchánek, Galloway

Ball Arena, Denver

18 034 diváků

Domácí: 09:36. Kopitar, 12:29. Laferriere

Hosté: 26:08. Ehlers, 33:19. Ehlers, 35:00. Scheifele, 42:30. Vilardi, 59:58. Scheifele

Domácí: Talbot (Copley) – M. Anderson, Doughty (A), Moverare, M. Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Moore, Danault (A), Fiala – Grundström, Dubois, Laferriere – Lewis, Lizotte, Anderson-Dolan.

Hosté: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Ehlers, Scheifele (A), Vilardi – Perfetti, Naměstnikov, M. Barron – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – Jonsson Fjällby, D. Gustafsson, Iafallo.