Jiříček v NHL poprvé za dva body. Trefil se Kubalík, Ottawa ale padla

0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

První vícebodový večer v NHL prožil v noci David Jiříček. Český obránce přispěl dvěma asistencemi k vítězství Columbusu 6:5 po prodloužení v Torontu, Maple Leafs přitom v utkání prohrávali 0:5! Nahrávku si připsal útočník Martin Nečas, jehož Carolina vyhrála 2:1 na hřišti Detroitu. Brankář Daniel Vladař dotáhl Calgary v souboji s Minnesotou do prodloužení, ve kterém ale Flames padli 2:3. Dominik Kubalík vstřelil svůj šestý gól v sezoně, nicméně Ottawa prohrála 2:4 v St. Louis.

Jiříček své dvě nahrávky vměstnal do dvou minut a 29 sekund. Poprvé se do statistik zapsal v 29. minutě u gólu Justina Danfortha na 3:0 a o necelé tři minuty později připravil trefu také pro Jegora Činachova. V závěru druhého dějství zvýšil na 5:0 Johnny Gaudreau a zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto.

Domácí Toronto ale ve třetí části předvedlo mohutnou stíhací jízdu. Maple Leafs dali pět gólů a vybojovali si prodloužení. V tom svůj velkolepý obrat nedotáhli. O výhře Blue Jackets rozhodl Kent Johnson.

Hokejisté St. Louis o výhře nad otavou rozhodli v první polovině zápasu, kdy odskočili do tříbrankového trháku. Ottawa v 31. minutě zásluhou Kubalíkovy sedmé trefy v ročníku snížila na 1:3, Blues ale svůj náskok nepustili a přerušili svou čtyřzápasovou sérii proher.

Nečas v páté minutě zápasu v Detroitu připravil úvodní branku Caroliny a bodoval v šestém z posledních osmi zápasů. Rodák z Nového Města na Moravě vylepšil svou bilanci na osm branek a 13 asistencí a je čtvrtým nejproduktivnějším Čechem v NHL.

Domácí: 25:20. Rasmussen

Hosté: 04:48. Drury, 31:49. J. Staal

Domácí: Husso (Lyon) – Seider, Gostisbehere, Walman, Chiarot (A), Holl, Petry, Määttä – P. Kane, Veleno, DeBrincat – Raymond, Copp (A), Fabbri – Sprong, Rasmussen, Berggren – Fischer, Czarnik.

Hosté: Kočetkov (Raanta) – Burns, Slavin, Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov, DeAngelo – Jarvis, S. Aho II (A), Noesen – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Drury, Bunting.

L'Ecuyer, MacPhee – Cherrey, Barton

Little Caesars Arena, Detroit

19 515 diváků

Domácí: 22:14. Brink, 45:25. Farabee, 57:01. Tippett, . Brink

Hosté: 23:00. McMichael, 35:29. Wilson, 49:05. D. Strome

Domácí: Ersson (Sandström) – York, Sanheim, Seeler, Se. Walker, M. Staal, Ristolainen – Foerster, Couturier, Konecny – Tippett, Frost, Brink – Farabee, Laughton (A), Atkinson – Deslauriers, Poehling, Hathaway.

Hosté: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson (A), Sandin, T. van Riemsdyk, Edmundson, Jensen – Ovečkin (C), D. Strome, Wilson – Protas, McMichael, Mantha – Snively, M. Phillips, Oshie (A) – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.

Lee, Halkidis – Kovachik, Berg

Wells Fargo Center, Philadelphia

18557 diváků

Domácí: 40:38. W. Nylander, 43:49. Marner, 54:21. McCabe, 58:45. Matthews, 59:15. Matthews

Hosté: 06:19. Laine, 11:56. K. Johnson, 28:16. Danforth, 30:45. Činachov, 34:19. J. Gaudreau, 63:26. K. Johnson

Domácí: Samsonov (Mar. Jones) – Rielly (A), Brodie, Lagesson, McCabe, Benoit, Timmins – Gregor, Matthews (A), W. Nylander – Bertuzzi, Tavares (C), Marner – N. Robertson, Domi, Järnkrok – McMann, Kämpf, Reaves.

Hosté: Merzļikins (S. Martin) – Werenski (A), Blankenburg, Provorov, Jiříček, Bean, Peeke – J. Gaudreau, Fantilli, Danforth – Činachov, Voronkov, Marčenko – K. Johnson, Sillinger, Laine – Texier, Kuraly (A), Bemström.

Rank, Brenk – Cormier, Apperson

Scotiabank Arena, Toronto

18 338 diváků

Domácí: 04:42. Boldy, 44:58. Rossi, . Boldy

Hosté: 33:18. Šarangovič, 44:13. Coleman

Domácí: Gustavsson (M. Fleury) – Faber, Middleton, Mermis, Goligoski, Bogosian, Merrill – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Zuccarello, Rossi, M. Johansson – Maroon, F. Gaudreau, M. Foligno (A) – Hartman, Dewar, Duhaime.

Hosté: Vladař (Wolf) – R. Andersson (A), Hanifin, Weegar, Oesterle, DeSimone, Gilbert – Coleman, Backlund (C), Huberdeau (A) – Šarangovič, E. Lindholm, Mangiapane – Pospíšil, Kadri, Zary – Dubé, Ružička, Greer.

Charron, Sandlak – Deschamps, Alphonso

Xcel Energy Center, St. Paul

18 167 diváků

Domácí: 08:20. Thomas, 25:17. Thomas, 28:42. Saad, 47:07. Bučněvič

Hosté: 30:22. Kubalík, 58:26. M. Joseph

Domácí: Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Scandella, Tucker – Bučněvič, Thomas, Kyrou – Saad, B. Schenn, Kapanen – Toropčenko, Hayes, Neighbours – Sundqvist, McGing, MacEachern.

Hosté: Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Bernard-Docker, Chychrun, Zub, Brännström, Hamonic – B. Tkachuk, Norris, Giroux – Tarasenko, Stützle, Batherson – Greig, Kubalík, M. Joseph – Kelly, Chartier, Kastelic.

McCauley, Markovic – Fournier, Hughes

Enterprise Center, St. Louis

Domácí: 21:23. Nurse, 27:20. McDavid, 30:02. Hyman, 57:38. Nugent-Hopkins

Hosté: 01:06. Stamkos, 07:17. Motte, 46:48. Stamkos, 52:47. Kučerov, 54:02. Stamkos, 58:27. Cirelli, 59:53. Stamkos

Domácí: S. Skinner (Pickard) – Ceci, Nurse, Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – C. Brown, Draisaitl (A), E. Kane – Foegele, R. McLeod, Janmark – Ryan, Hamblin, Gagner.

Hosté: Vasilevskij (J. Johansson) – Černák, Sergačjov, D. Raddysh, de Haan, Perbix, H. Fleury – Kučerov (A), Point, Barré-Boulet – Hagel, Cirelli, Jeannot – Sheary, Paul, Stamkos (C) – Eyssimont, Glendening, Motte.

Rehman, Skilliter – Mills, Daisy

Rogers Place, Edmonton

18 600 diváků

Domácí: 03:07. Yamamoto, 17:47. Yamamoto, 24:22. Bjorkstrand, 34:43. Kartye, 37:08. Tolvanen, 43:07. McCann, 43:28. Bellemare

Hosté: 23:03. T. Raddysh

Domácí: Daccord (Driedger) – Dunn, Larsson (A), Oleksiak, Borgen, R. Evans, Dumoulin – Kartye, Beniers, Eberle (A) – McCann, Wennberg, B. Tanev – Tolvanen, Gourde (A), Bjorkstrand – Shore, Bellemare, Yamamoto.

Hosté: Söderblom (44. Mrázek) – Roos, Murphy (A), I. Phillips, Zajcev, A. Vlasic, Crevier – Donato, Bedard, Kurashev – T. Johnson, Beauvillier, T. Raddysh – N. Foligno (A), Dickinson, Joe. Anderson– Reichel, Guttman, Re. Johnson. Guttman

Pochmara, Chmielewski – Johnson, MacPherson

Climate Pledge Arena, Seattle

Domácí: 04:03. Kuzmenko, 13:52. Joshua, 30:08. Joshua, 35:41. Boeser

Hosté:

Domácí: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Zadorov, T. Myers, Cole, Juulsen – Michejev, E. Pettersson (A), Lafferty – Höglander, J. Miller (A), Boeser – Joshua, Blueger, Garland – Kuzmenko, P. Suter, Di Giuseppe.

Hosté: Bobrovskij (40. Stolarz) – Forsling, Ekblad (A), Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov, Balinskis – Rodrigues, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Cousins, Luostarinen, Lomberg – Stenlund, Lorentz.