Nečas se trefil, ale Carolina prohrála. Roy zvládl první zápas s Islanders

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Branka Martina Nečase nepomohla hokejistům Caroliny k úspěchu v nedělním utkání NHL proti Minnesotě, Hurricanes doma prohráli 2:5 a zůstali bez bodu v druhém z posledních tří zápasů. Radek Faksa se asistencí podílel na zisku bodu pro Dallas za porážku 2:3 v prodloužení na ledě newyorských Islanders, na jejichž lavičce debutoval Patrick Roy. Lukáš Dostál inkasoval v duelu s New York Rangers čtyři branky a neodvrátil prohru Anaheimu 2:5.

Nečas má za sebou vydařený návrat po zranění. Střelecky se prosadil v obou zápasech a vylepšil si sezonní bilanci na 11 branek. Zatímco jeho gól proti Detroitu přinesl Hurricanes dva body, proti Minnesotě už to na výhru nestačilo.

Český útočník v 15. minutě uklidil do branky křížnou nahrávku Stefana Noesena a 29. bodem v ročníku poslal domácí do vedení. Na jeho zásah ještě v první třetině odpověděl Kirill Kaprizov a stejný útočník ve 27. minutě otočil skóre na stranu Minnesoty.

V čase 48:17 srovnal Michael Bunting, po minutě ale vrátil Wild vedení Joel Eriksson Ek a v závěru Minnesota potvrdila výhru dvěma góly do prázdné branky. Jeden z nich dal Kaprizov, jenž zkompletoval třetí hattrick v NHL. „Je jedno, jestli ty góly dám já, nebo někdo jiný, důležité je, že jsme vyhráli,“ řekl Kaprizov.

Carolina Minnesotu přestřílela 42:19, ani velká herní převaha ale Hurricanes k výhře nepomohla. „Je frustrující prohrát takový zápas. Měli jsme vytěžit víc z první třetiny, v níž jsme hráli opravdu dobře,“ řekl trenér Rod Brind'Amour.

Někdejší ikonický brankář Roy prožil vítěznou premiéru na lavičce Islanders. Ostrované pod jeho vedením vyhráli po čtyřech porážkách. Vítěznou branku dal po 41 sekundách prodloužení Bo Horvat.

„Nebudu lhát, byl jsem nervózní. Chtěl jsem vyhrát svůj první zápas, protože je důležité, jakým způsobem člověk začne nové angažmá. Musím poděkovat hráčům za to, jak ten zápas zvládli. Doufám, že se líbil i fanouškům,“ řekl Roy, který se k trénování týmu v NHL vrátil po téměř osmi letech.

Faksa připravil první gól Stars pro Jasona Robertsona. Český centr čtvrté formace Stars se do statistik zapsal po dvouzápasové pauze a zaokrouhlil sezonní zisk na deset bodů.

Na Robertsonovu branku za čtyři minuty navázal Nils Lundkvist, jenž zvýšil na 2:1. Víc ale nedovolil gólman Ilja Sorokin, který zlikvidoval 40 střel a dovedl newyorský celek k obratu.

„Byl skvělý. V brance vypadal sebevědomě a ukázal své umění. Prokázal, proč byl minulou sezonu kandidátem na Vezina Trophy,“ pochválil Sorokina Roy, jenž v sobotu na lavičce Islanders nahradil Lanea Lamberta.

Dostál držel až do 38. minuty čisté konto, ve zbytku zápasu ale čtyřikrát inkasoval. Český gólman zlikvidoval 28 střel, Anaheim přesto prohrál potřetí za sebou. Při obratu Rangers z 0:2 zaznamenali shodně gól a nahrávku Chris Kreider a Vincent Trocheck.

Nepříznivé skóre 0:2 nezlomilo ani Ottawu, která na ledě Philadelphie vyhrála 5:3. Senators i přes výhru zůstávají na chvostu tabulky Východní konference. Důležité body v boji o první osmičku získaly Detroit a Toronto. Red Wings porazili Tampu Bay 2:1 a v tabulce Východní konference ji odsunuli na osmou pozici. Před Lightning se posunulo také Toronto, které vyhrálo v Seattlu 3:1.

Domácí: 11:57. Zamula, 16:40. Zamula, 30:50. Farabee

Hosté: 24:04. MacEwen, 31:45. Stützle, 43:19. Giroux, 55:07. Tarasenko, 58:37. Stützle

Domácí: Ersson (Hart) – Sanheim, Drysdale, York, Se. Walker, Zamula, M. Staal, Seeler, Ristolainen – Foerster, Couturier, Konecny – N. Cates, Laughton, Hathaway – Farabee, Frost, Atkinson – Poehling, Deslauriers.

Hosté: Sögaard (Korpisalo) – Sanderson, Zub, Chabot, Bernard-Docker, Chychrun, Hamonic – B. Tkachuk, Norris, Giroux – Greig, Stützle, Batherson – M. Joseph, Tarasenko, Kelly – Chartier, MacEwen, Pinto.

Wells Fargo Center, Philadelphia

Domácí: 14:02. Nečas, 48:17. Bunting

Hosté: 17:43. Kaprizov, 26:18. Kaprizov, 49:32. Eriksson Ek, 57:59. Kaprizov, 59:04. Middleton

Domácí: Raanta (Martin) – Slavin (A), Burns, Skjei, Pesce, Orlov, Chatfield – Bunting, S. Aho II (A), Teräväinen – Noesen, Drury, Nečas – Martinook, J. Staal (C), Jarvis – Lemieux, Kotkaniemi, Fast.

Hosté: Gustavsson (Wallstedt) – Middleton, Faber, Brodin, Bogosian, Goligoski, Mermis – Kaprizov (A), Rossi, Zuccarello – M. Johansson, Eriksson Ek (A), Boldy – M. Foligno (A), Hartman, Maroon – Duhaime, Lucchini, Raška.

McIsaac, Sutherland – Flemington, Murray

PNC Arena, Raleigh

18749 diváků

Domácí: 18:29. Raymond, 28:58. Sprong

Hosté: 08:45. Hedman

Domácí: Lyon (Reimer) – Walman, Seider, Määttä, Petry, Gostisbehere, Holl – Perron (A), Larkin (C), Raymond – DeBrincat, Compher, Fabbri – Rasmussen, Copp (A), Fischer – Kostin, Veleno, Sprong.

Hosté: Vasilevskij (J. Johansson) – Hedman (A), D. Raddysh, de Haan, Perbix, Lilleberg, Crozier – Stamkos (C), Point, Kučerov (A) – Hagel, Cirelli, Paul – Eyssimont, Motte, Sheary – Watson, Glendening, Merelä.

Rooney, Pollock – Gawryletz, Baker

Little Caesars Arena, Detroit

19 515 diváků

Domácí: 02:52. Romanov, 45:23. Fasching, 60:41. Horvat

Hosté: 31:35. J. Robertson, 35:08. Lundkvist

Domácí: Sorokin (Appleby) – Dobson, Romanov, S. Aho I, Pelech, Mayfield, Bolduc – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Fasching – J. Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.

Hosté: Wedgewood (Oettinger) – Lundkvist, R. Suter, Hakanpää, Lindell, Hanley, Harley – W. Johnston, Hintz, J. Robertson – Seguin, Duchene (A), Marchment – Pavelski (A), Steel, Benn (C) – Dadonov, Faksa, Cr. Smith.

Pochmara, L'Ecuyer – Hughes, Kovachik

UBS Arena, New York

17 255 diváků

Domácí: 00:51. Henrique, 15:37. Henrique

Hosté: 37:58. Trocheck, 50:10. Cuylle, 54:23. Panarin, 56:07. Kreider, 59:24. Vesey

Domácí: Dostál (Gibson) – Hägg, Fowler (A), Lindström, LaCombe, Gudas, Vaakanainen – Terry, Carlsson, Henrique (A) – R. Strome, McTavish, Vatrano – Leason, Lundeström, Silfverberg (A) – Groulx, Carrick, R. Johnston.

Hosté: Šesťorkin (Quick) – Fox (A), R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Kakko, Zibanejad, Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin (A) – Wheeler, Brodzinski, Cuylle – Vesey, Bonino, Goodrow.

Markovic, MacDougall – Toomey, Pancich

Honda Center, Anaheim

16 197 diváků

Domácí: 34:03. Eberle

Hosté: 07:06. Matthews, 22:51. N. Robertson, 59:39. McCabe

Domácí: Daccord (Driedger) – R. Evans, Larsson, Oleksiak, Borgen, Schultz, Dumoulin – Tatar, McCann, Eberle – Tolvanen, Wennberg, Bjorkstrand – Schwartz, Kartye, Burakovsky – Hayden, Shore, B. Tanev.

Hosté: Samsonov (Mar. Jones) – Rielly, Brodie, McCabe, Liljegren, Benoit, Timmins – Knies, Matthews, Marner – Bertuzzi, Tavares, W. Nylander – N. Robertson, Domi, Järnkrok – Holmberg, Kämpf, Gregor.