Nečas gólem načal Pastrňáka a spol., Vejmelka viděl bitky, Mrázek nechytal

0
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc
Bojovník Šín, tvář nového Baníku. Čím připomíná Ševčíka a kde má strop?

Útočník Martin Nečas dvanáctým gólem v sezoně NHL pomohl hokejistům Caroliny k výhře 3:2 nad Bostonem a skóroval i ve třetím zápase po zranění. Čeští hráči v dresu Bruins nebodovali. Karel Vejmelka 37 zákroky neodvrátil vysokou porážku Arizony na ledě Floridy 2:6.

Carolina o výhře na ledě Bostonu rozhodla v přesilových hrách, v nichž dala dvě ze tří branek. Skóre zápasu otevřel v 19. minutě Nečas, jenž si v početní výhodě vybruslil od mantinelu do středu hřiště a ranou na bližší tyč překonal Linuse Ullmarka.

Na 2:0 zvýšil v čase 31:50 Teuvo Teräväinen, který si i přes těsné bránění Charlieho Coylea našel puk před brankovištěm. „V přesilovkách jsme získali potřebné sebevědomí. Myslím, že i Boston je odehrál docela dobře, ale na rozdíl od nás nedal gól. Kdyby se jim to povedlo, mohlo to změnit zápas,“ řekl Nečas, jenž byl s devíti pokusy nejpilnějším střelcem zápasu.

Vstup do třetí třetiny patřil Bostonu. Brad Marchand dvěma góly během sedmi a půl minuty smazal ztrátu a zařídil svému týmu naději na prodloužení pětizápasové série výher. Bruins ale obrat nedotáhli. Dvě a půl minuty před koncem ujel domácí obraně Jordan Martinook a rozhodl.

„Zkusil jsem rychle vystřelit a myslím, že jsem gólmana nachytal trochu nepřipraveného. Netrefil jsem to úplně tak, jak jsem chtěl, ale i přesto se mi povedlo dostat puk do sítě,“ popsal rozhodující moment zápasu Martinook.

Úspěšnou premiéru v dresu Hurricanes má za sebou gólman Spencer Martin, jenž zlikvidoval 26 střel včetně pěti pokusů Davida Pastrňáka. Český kanonýr vyšel bodově naprázdno po pěti zápasech, v tabulce ligové produktivity ale s 30 brankami a 37 nahrávkami udržel třetí místo.

10. William Nylander 40 57 97 80 6 24 311

Na rozdíl dvou bodů se mu přiblížil Mikko Rantanen z Colorada, jenž ve středu jeden gól dal a čtyři další připravil. Opačnou bilanci měl při výhře nad Washingtonem 6:2 Nathan MacKinnon. Kanadský centr odehrál sedmý pětibodový zápas v základní části NHL a podruhé v kariéře nastřílel v jednom duelu čtyři branky.

Vydařené utkání vyneslo osmadvacetiletého útočníka do čela ligové produktivity. Před druhým Nikitou Kučerovem z Tampy Bay má dvoubodový náskok. MacKinnon bodoval ve 24. domácím duelu v řadě a překonal klubový rekord Joea Sakica ze sezony 2000/2001.

Zápas mezi Floridou a Arizonou odstartoval dvěma bitkami v úvodních sedmi vteřinách. Vypjatý úvod více svědčil domácím, kteří v čase 1:53 otevřeli skóre a v desáté minutě vedli už 3:0. Arizona se nechytila ani ve zbytku zápasu a v úvodu třetího dějství prohrávala již o šest branek.

„Ty rvačky na začátku zápasu nás nabudily. Všichni jsme byli správně nastavení a prokázali jsme to i na hřišti. Vstup do zápasu se nám povedl opravdu skvěle,“ řekl autor gólu a asistence Anton Lundell.

Dvěma góly v závěrečné dvacetiminutovce Coyotes snížili na 2:6, třetí prohru z posledních pěti zápasů ale neodvrátili. Vejmelka zlikvidoval 37 střel a chytal s úspěšností lehce nad 86 procent. „Je to tvrdé. Proti týmu, jako je Florida, nemůžeme začít tak nekoncentrovaně. Musíme se z toho poučit a soustředit se na další zápas,“ řekl střelec prvního gólu Arizony Dylan Guenther.

Pošesté za sebou nebodoval nejproduktivnější český obránce Filip Hronek z Vancouveru, který i přes mocný finiš získal ze zápasu se St. Louis jen bod za prohru 3:4 v prodloužení. Canucks navzdory ztrátě zůstávají nejlepším týmem NHL.

Jediná branka rozhodla zápas mezi Torontem a Winnipegem. Po bezgólové základní hrací době ji v čase 64:13 vstřelil útočník Maple Leafs Auston Matthews. Americký kanonýr dal 39. gól v sezoně a vládne ligovým střelcům.

Domácí: 01:53. M. Tkachuk, 08:44. Reinhart, 09:01. Bennett, 24:14. M. Tkachuk, 38:17. Lundell, 42:27. Gadjovich

Hosté: 43:25. Guenther, 56:58. L. Cooley

Domácí: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekblad, Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Luostarinen, Lundell, Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk – Rodrigues, Barkov, Samoskevich – Gadjovich, Stenlund, Lomberg.

Hosté: Vejmelka (Ingram) – Moser, Durzi, Dermott, Kesselring, Välimäki, J. Brown – Keller, Bjugstad, Schmaltz – Zucker, Kerfoot, Crouse – Maccelli, L. Cooley, Guenther – Carcone, McBain, O'Brien.

Amerant Bank Arena, Sunrise

Domácí: 64:13. Matthews

Hosté:

Domácí: Samsonov (Mar. Jones) – Rielly (A), Brodie, McCabe, Liljegren, Benoit, Timmins – Knies, Matthews, Marner (A) – Holmberg, Tavares (C), W. Nylander – N. Robertson, Domi, Järnkrok – McMann, Kämpf, Gregor.

Hosté: Brossoit (Hellebuyck) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon (A), Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Naměstnikov, Ehlers – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – Perfetti, Toninato, Iafallo – M. Barron, Kupari, Jonsson Fjällby.

McIsaac, Schrader – Barton, Alphonso

Scotiabank Arena, Toronto

18972 diváků

Domácí: 41:30. Marchand, 47:20. Marchand

Hosté: 18:04. Nečas, 31:50. Teräväinen, 57:33. Martinook

Domácí: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Shattenkirk, Forbort – Pastrňák (A), Coyle, Marchand (C) – DeBrusk, Zacha, J. van Riemsdyk – Frederic, Geekie, Lauko – Steen, J. Boqvist, Heinen.

Hosté: S. Martin (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Jarvis, S. Aho II, Teräväinen – Nečas, Drury, Noesen – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Lemieux, Kotkaniemi, Bunting.

E. Furlatt, B. Halkidis – B. Gawryletz, B. Kovachik

TD Garden, Boston

17 850 diváků

Domácí: 19:23. Makar, 22:39. MacKinnon, 27:00. MacKinnon, 29:16. MacKinnon, 50:20. Rantanen, 56:14. MacKinnon

Hosté: 47:26. D. Strome, 57:37. D. Strome

Domácí: Georgijev (Prosvetov) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, Malinski, Byram – Rantanen (A), MacKinnon (A), Drouin – L. O'Connor, Colton, Wood – Lehkonen, R. Johansen, Cogliano – Kiviranta, F. Olofsson, MacDermid.

Hosté: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), Sandin, Bear, Fehérváry, Jensen, Edmundson – Oshie (A), McMichael, Protas – Pacioretty, D. Strome, Ovečkin (C) – Wilson, Je. Kuzněcov, Mantha – Aube-Kubel, Dowd, Malenstyn.

MacDougall, Pollock – Pancich, Knorr

Ball Arena, Denver

18 136 diváků

Domácí: 04:34. McCann, 07:12. Schwartz, 20:16. Wennberg, 37:29. B. Tanev, 44:28. Tatar, 56:23. Tatar

Hosté: 17:20. Joe. Anderson, 40:39. N. Foligno

Domácí: Daccord (Grubauer) – Larsson (A), Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle (A), McCann, Tatar – Burakovsky, Wennberg, Schwartz – Bjorkstrand, Kartye, Tolvanen – B. Tanev, Shore, Yamamoto.

Hosté: Söderblom (Mrázek) – S. Jones (A), A. Vlasic, Megna, Korchinski, Crevier, Tinordi – T. Raddysh, Kurashev, N. Foligno (A) – Joe. Anderson, Dickinson (A), Blackwell – Donato, Entwistle, R. Pitlick – Re. Johnson, Sanford, Katchouk.

Hanson, Blandina – Hunt, O'Quinn

Climate Pledge Arena, Seattle

17 151 diváků

Domácí: 41:00. P. Suter, 45:42. P. Suter, 59:08. P. Suter

Hosté: 13:14. Neighbours, 14:57. Bučněvič, 41:41. Toropčenko, 61:54. B. Schenn

Domácí: DeSmith (Demko) – Q. Hughes (C), Hronek, Zadorov, T. Myers, Cole, Juulsen – Michejev, E. Pettersson (A), Kuzmenko – P. Suter, J. Miller (A), Boeser – Joshua, Blueger, Garland – Höglander, Aman, Lafferty.

Hosté: Hofer (Binnington) – Leddy, Parayko (A), Krug, Kessel, Scandella, Perunovich – Bučněvič, Thomas (A), Kyrou – Saad, B. Schenn (C), Neighbours – Toropčenko, Hayes, N. Walker – Alexandrov, Sundqvist, Blais.

Charron, Kozari – Nansen, Toomey

Rogers Arena, Vancouver

19003 diváků

Domácí: 02:55. Kopitar, 05:24. Kempe, 09:44. Dubois

Hosté: 05:01. Peterka, 28:22. Peterka, 30:30. Quinn, 45:49. Tuch, 48:54. Cozens

Domácí: Talbot (Rittich) – M. Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, B. Clarke – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Moore, Danault (A), Fiala – Laferriere, Dubois, Anderson-Dolan – Grundström, Lewis, Fagemo.

Hosté: Levi (Luukkonen) – Bryson, Dahlin (A), Power, Jokiharju, Ry. Johnson, Clifton – J. Skinner, T. Thompson, Okposo (C) – Quinn, Cozens, Peterka – Greenway, Mittelstadt, Tuch – Girgensons (A), Krebs, Robinson.