Autor: iSport.cz
0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Hokejisté Toronta po domácím Utkání hvězd podlehli NY Islanders 2:3 a nebodovali po třech zápasech. Slavil také druhý newyorský tým. Rangers porazili Colorado 2:1 v prodloužení a pojistili si druhé místo v tabulce NHL.

Čtveři hokejisté Maple Leafs se v sobotu radovali z vítězství v domácím Utkání hvězd, návrat do ostrých zápasů jim ale výsledkově nevyšel. Auston Matthews, Mitchell Marner, William Nylander i Morgan Rielly v utkání bodovali, prohru 2:3 ale neodvrátili.

Kanadský celek dvakrát smazal jednobrankové manko, na trefu Pierra Engvalla z 58. minuty už ale nikdo zareagovat nedokázal. Islanders na ledě Maple Leafs vyhráli v základní hrací době poprvé od konce roku 2018 a protrhli třízápasové čekání na vítězství.

Colorado zaváhalo po třech výhrách za sebou. V Madison Square Garden proti Rangers hokejisté Avalanche ztroskotali na gólmanovi Janathanu Quickovi. Amerického veterána překonal pouze Nathan MacKinnon, jenž v čele bodování NHL vyrovnal Nikitu Kučerova z Tampy Bay. Oba dva mají totožnou bilanci 32+53.

Na MacKinnonovu branku ve třetí třetině odpověděl nejproduktivnější hráč Rangers Artěmij Panarin a v prodloužení rozhodl o výhře domácích Alexis Lafrenière.

Domácí: 51:17. Panarin, 61:52. Lafrenière

Hosté: 18:12. MacKinnon

Domácí: Quick (Šesťorkin) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Schneider, Z. Jones, E. Gustafsson – Kreider, Zibanejad, Wheeler – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Brodzinski, Kakko – Vesey, Goodrow, T. Pitlick.

Hosté: Georgijev (Prosvetov) – Toews, Makar, Girard, Manson, J. Johnson, Byram – Drouin, MacKinnon, Rantanen – Wood, Colton, L. O'Connor – R. Johansen, Lehkonen, Cogliano – F. Olofsson, Kiviranta, Parise.

Pochmara, Rooney – McNamara, Alphonso

Madison Square Garden, New York

18 006 diváků

Domácí: 20:50. Marner, 55:12. Tavares

Hosté: 10:31. Barzal, 22:50. MacLean, 57:58. Engvall

Domácí: Samsonov (Mar. Jones) – Brodie, Rielly (A), McCabe, Benoit, Liljegren, Giordano – Marner, Matthews (A), Knies – W. Nylander, Tavares (C), Bertuzzi – Gregor, Domi, N. Robertson – Reaves, Holmberg, McMann.

Hosté: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Pulock, Pelech, Mayfield, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Wahlstrom, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.