Dvoubodový večer, Pastrňák se Zachou řídili výhru Bostonu. Nosek nahrával

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Útočníci David Pastrňák s Pavlem Zachou gólem a asistencí pomohli v NHL hokejistům Bostonu k výhře 3:0 na ledě Nashvillu. Jednu branku v úterý připravil také Tomáš Nosek, New Jersey však podlehlo Pittsburghu 3:6. Nebodovalo ani Chicago, které i přes 27 zákroků Petra Mrázka prohrálo s New York Islanders 1:2. Gólman Anaheimu Lukáš Dostál proti Calgary zlikvidoval 21 střel a přispěl k výhře 5:3.

Boston rozhodl utkání v Nashvillu v posledních sedmi minutách. První branku vstřelil v 54. minutě v oslabení Charlie Coyle. Přesně o čtyři minuty později se po spolupráci s Pastrňákem prosadil Zacha a v čase 58:39 při soupeřově risku bez brankáře si čeští útočníci role vyměnili.

„Byl to zápas jako v play off. Dlouho se hrálo bez branek a bojovalo se o to, jaký tým to první prolomí,“ uvedl Coyle. „Trenér nás mezi druhou a třetí třetinou nabádal, abychom byli trpěliví, protože hrajeme dobře. Měl pravdu, protože šance a góly nakonec opravdu přišly,“ doplnil střelce vítězné branky Brandon Carlo.

Krásný gól Bostonu! Pastrňák rozjel akci, kterou přesně zakončil Zacha

Zacha v závěru základní části NHL nabral skvělou formu. V posledních čtrnácti zápasech zaznamenal 17 bodů a atakuje své kariérní maximum z minulé sezony. K jeho vyrovnání potřebuje v následujících šesti duelech nasbírat čtyři body.

Také Pastrňák má na dohled svůj loňský rekord. S bilancí 46+58 je pátým nejproduktivnějším hráčem ligy a k zápisu z minulé sezony mu schází devět bodů. Boston hlavně díky němu stíhá čelo NHL, na vedoucí New York Rangers ztrácí jediný bod.

10. William Nylander 40 57 97 80 6 24 311

Důležitý zápas v boji o postup do play off nezvládli hokejisté New Jersey. S Pittsburghem absolutně propadli ve třetí třetině, v níž inkasovali pět branek a ztratili nadějný náskok 3:1. Penguins i díky dvěma gólům Sidneyho Crosbyho a Jevgenije Malkina vyhráli 6:3 a na osmý Washington ztrácejí ve Východní konferenci z jedenáctého místa tři body. New Jersey je o další tři body zpět a kleslo na 13. příčku.

„Ve třetí části jsme úplně přestali hrát. Po inkasovaném gólu to vypadalo, jako bychom se lekli. Soupeř byl najednou všude o krok dřív a dostal se do tlaku. Tak se bohužel vyhrát nedá,“ řekl střelec prvního gólu Devils Timo Meier.

Deváté místo drží Islanders po obratu duelu s Chicagem. Newyorčané na domácím ledě dlouho nemohli najít recept na výborně chytajícího Mrázka. Uspěli až ve 42. minutě, kdy Bo Horvat využil přesilovou hru. Obrat na konečných 2:1 dokonal deset minut před třetí sirénou Simon Holmström. Švédský útočník ukončil patnáctizápasové čekání na gól.

„V prvních dvou třetinách jsme měli hodně nadějných příležitostí, ale nedokázali jsme překonat Mrázka. Trefovali jsme ho z každé pozice a vypadalo to, že mu gól nedáme. Přesto jsem věřil, že to dokážeme. Jsem rád, že se to povedlo zrovna mně,“ uvedl Horvat.

Po pěti utkáních se z výhry radovali hokejisté Anaheimu. Ducks s Dostálem v brance vyhráli na ledě Calgary 5:3 a dva body získali teprve podruhé z posledních 14 duelů.

Domácí: 19:43. Meier, 29:42. Lazar, 37:47. Bratt

Hosté: 07:54. E. Karlsson, 46:48. Crosby, 47:55. Malkin, 56:16. Rakell, 56:38. Malkin, 57:07. Crosby

Domácí: Allen (Kähkönen) – L. Hughes, B. Smith, Bahl, Marino, Siegenthaler, Nemec – Meier, Hischier, Bratt – J. Hughes, Haula, Holtz – Palát, Nosek, Mercer – Willman, Tierney, Lazar.

Hosté: Nedeljkovic (Blomqvist) – P. Joseph, Letang, M. Pettersson, E. Karlsson, Shea, St. Ivany – R. Smith, Crosby, Rust – Bunting, Malkin, Rakell – D. O'Connor, Eller, Puustinen – Puljujärvi, Carter, Bemström.

Prudential Center, Newark

Domácí: 15:42. Girgensons, 16:50. Peterka, 30:54. Peterka, 43:03. Dahlin, 44:48. T. Thompson, 45:33. Tuch

Hosté: 02:46. Fehérváry, 39:14. D. Strome

Domácí: Luukkonen (Levi) – Dahlin (A), Power, Jokiharju, Byram, Clifton, Bryson – Tuch, T. Thompson, Peterka – Quinn, Cozens, Benson – Rousek, Krebs, J. Skinner – V. Olofsson, Girgensons (A), Robinson.

Hosté: C. Lindgren (46. Kuemper) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, Sandin, T. van Riemsdyk, Alexejev – Aube-Kubel, McMichael, Ovečkin (C) – Protas, D. Strome, Mirošničenko – Milano, Lapierre, Pacioretty – Sgarbossa, Dowd (A), Malenstyn.

G. Rank, G. Skilliter – B. Kovachik, T. Baker

KeyBank Center, Buffalo

14 390 diváků

Domácí: 10:11. Armia, 25:58. Suzuki, 32:24. Suzuki, 40:33. Caufield, 44:34. J. Evans

Hosté: 09:16. Lundell, 13:13. Barkov, 58:44. Bennett

Domácí: Montembeault (Primeau) – Matheson (A), Guhle, Struble, Harris, Xhekaj, Savard – Caufield, Suzuki (C), Slafkovský – Gallagher (A), Newhook, Armia – Jos. Anderson, J. Evans, Ylönen – Pezzetta, White, Harvey-Pinard.

Hosté: Stolarz (Bobrovskij) – Forsling, Ekblad (A), Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Tarasenko, Barkov (C), Reinhart – Cousins, Bennett, Okposo – Luostarinen, Lundell, Rodrigues – Lorentz, Stenlund, Lomberg.

L'Ecuyer, Furlatt – Daisy, Murray

Bell Centre, Montreal

21105 diváků

Domácí: 41:33. Horvat, 49:25. Holmström

Hosté: 07:49. Dickinson

Domácí: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Fasching, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin – Holmström.

Hosté: Mrázek (Söderblom) – S. Jones (A), A. Vlasic, Megna, Korchinski, Kaiser, Tinordi – Kurashev, Dickinson (A), Bedard – T. Raddysh, T. Johnson, N. Foligno (A) – Joe. Anderson, Athanasiou, Reichel – Donato, Entwistle, Slaggert.

Wes McCauley, Thomas John Luxmore – Kyle Flemington, Julien Fournier

UBS Arena, New York

Domácí:

Hosté: 53:18. Coyle, 57:18. Zacha, 58:36. Pastrňák

Domácí: Saros (Lankinen) – Josi, McDonagh, Stastney, L. Schenn, Lauzon, A. Carrier – F. Forsberg, O'Reilly, Nyquist – Zucker, Sissons, Glass – Jankowski, Evangelista, Novak – Co. Smith, McCarron, Sherwood.

Hosté: Ullmark (Swayman) – H. Lindholm, McAvoy, Lohrei, Carlo, Shattenkirk, Peeke – Heinen, Zacha, Pastrňák – Marchand, Coyle, DeBrusk – Beecher, Geekie, Frederic – J. Boqvist, Brazeau, J. van Riemsdyk.

Bridgestone Arena, Nashville

Domácí: 12:32. M. Shaw, 20:49. Boldy, 53:03. Lettieri

Hosté: 27:43. Batherson, 42:41. Chychrun

Domácí: M. Fleury (Gustavsson) – Faber, Middleton, Bogosian, Brodin (A), Chisholm, Merrill – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Zuccarello, Rossi, M. Johansson – F. Gaudreau, Chusnutdinov, Beckman – Lettieri, Lucchini, M. Shaw.

Hosté: Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Zub, Chychrun, Bernard-Docker, Kleven, Brännström – B. Tkachuk (C), Pinto, Batherson – M. Joseph, Stützle (A), Giroux (A) – Crookshank, Greig, Kubalík – Katchouk, Kastelic, Kelly.

O´Rourke, South – Mills, McNamara

Xcel Energy Center, St. Paul

18 056 diváků

Domácí: 22:30. Šarangovič, 30:26. Kuzmenko, 49:34. Kuzmenko

Hosté: 14:01. McTavish, 33:36. Terry, 41:52. Fowler, 45:09. Killorn, 53:14. Killorn

Domácí: Markström (Wolf) – Weegar (A), Miromanov, Hanley, R. Andersson, Kylington, Pachal – Huberdeau, Backlund (C), Coleman – Pospíšil, Kadri (A), Kuzmenko – Zary, Šarangovič, Coronato – Greer, Rooney, Dr. Hunt.

Hosté: Dostál (Gibson) – Fowler (A), Zellweger, LaCombe, Lindström, Vaakanainen, Lagesson – Killorn (A), Carlsson, Terry – Zegras, McTavish, R. Strome – Vatrano, Lundeström, Silfverberg (A) – R. Johnston, Meyers, Leason.

Lee, Kea – Knorr, Toomey

Scotiabank Saddledome, Calgary

16698 diváků

Domácí: 01:37. Mantha, 06:23. Marchessault, 09:40. Eichel, 14:42. Hanifin, 21:46. W. Karlsson, 42:05. Howden

Hosté: 09:20. Höglander, 26:13. Q. Hughes, 41:41. Q. Hughes

Domácí: L. Thompson (Patera) – Hanifin, Hague, McNabb, Theodore, Pietrangelo (A), Martinez – Barbašev, Eichel (A), Marchessault – Cotter, Stephenson, Amadio – Dorofejev, W. Karlsson (A), Mantha – Howden, N. Roy, Kolesar.

Hosté: DeSmith (Šilovs) – Q. Hughes (C), Hronek, Soucy, T. Myers, Cole, Zadorov – Höglander, E. Pettersson (A), Boeser – Joshua, J. Miller (A), Garland – Michejev, P. Suter, Lafferty – Podkolzin, Blueger, Bains.