Začnou Chicago s Floridou v Praze? | iSport.cz
3. ledna 2009 • 08:42

Začnou Chicago s Floridou v Praze?

Autor: ČTK
Utkání zámořské NHL mezi Chicagem a Floridou.
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podle deníku Chicago Tribune by mohla opět v tomto roce odstartovat NHL i v Praze, a to duelem Chicaga s Floridou. Prezident Blackhawks John McDonough listu potvrdil, že vedení soutěže nabídlo klubu, aby zahájil sezonu 2009/10 v Evropě.V pražské O2 Areně zahájil současný ročník dvojzápas New Yorku Rangers s Tampou Bay, zároveň se hrály ve Stockholmu duely Ottawy s Pittsburghem.
"Nic není hotové, víc budeme vědět někdy v nejbližší době," řekl McDonough pro Chicago Tribune. Zdroj tohoto deníku uvedl, že by se mělo jednat konkrétné o Prahu a pravděpodobné zápas s Floridou.

Martin HavlátMartin HavlátFoto Archiv Sport


Návrat zámořské ligy do Prahy připustil při premiérovém přestavení prestižní soutěže v Česku v říjnu komisionář NHL Gary Bettman a také Miroslav Černošek, majitel společnosti Česká sportovní, která projekt zajišťovala.

V Evropě se hrála NHL poprvé v roce 2007, kdy sezonu odstartovaly v Londýně dva duely Anaheimu s Los Angeles. Letos by se podle zpráv ze září mohlo vydat do Evropy dokonce osm klubů NHL.

V Chicagu v současné době působí z českých hokejistů jen útočník Martin Havlát, jemuž ale končí po sezoně smlouva a může se stát nechráněným volným hráčem.

Gólman Floridy Tomáš Vokoun čelí šanci útočníka Atlanty Armstronga.Gólman Floridy Tomáš Vokoun čelí šanci útočníka Atlanty Armstronga.Foto ČTK/AP


V týmu Panthers je početná česká kolonie s brankářem Tomášem Vokounem a útočníky Rostislavem Oleszem, Radkem Dvořákem, Michaelem Frolíkem a Kamilem Krepsem, na farmě působí ještě talentovaný forvard Michal Řepík. Smlouva vyprší po této sezoně jen Dvořákovi.

Témata:  sport, hokej, nhl, 2009, praha
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud