Dacjuk může opět získat Lady Byng Trophy

ČTK
NHL
Začít diskusi (0)

Ruský útočník Detroitu Pavel Dacjuk má letos šanci počtvrté za sebou získat trofej Lady Byngové pro nejslušnějšího hokejistu NHL. Spolu s ním byl dnes stejně jako v minulých dvou letech nominován Martin St. Louis z Tampy Bay a poprvé i Zach Parise z New Jersey.

Vítězové trofejí budou vyhlášeni 18. června v Las Vegas.

Třicetiletý Dacjuk si v této sezoně připsal 97 bodů za 32 gólů a 65 asistencí a v 81 zápasech nasbíral 22 trestných minut. V minulé sezoně získal vedle Lady Byng Trophy i Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka a očekává se, že na double bude útočit i letos.

Pokud by Dacjuk skutečně uspěl v boji o trofej Lady Byngové, čtvrtým vítězstvím za sebou by vyrovnal rekord Franka Bouchera z let 1928-1931.
Bez šance ovšem letos není ani nejlepší hráč NHL sezony 2003/04 St. Louis, který v tomto ročníku přidal k 80 bodům (30+50) pouze 14 trestných minut.

Nejmladší z trojice, čtyřiadvacetiletý Parise, má za sebou průlomovou sezonu. Talentovaný Američan skončil s 45 góly na druhém místě v tabulce střelců, celkem si připsal 95 bodů a zaznamenal 24 minut na trestné lavici.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů