Autor: tbl, ČTK
2
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

VIDEO - Ondřej Pavelec vychytal v noci ze středy na čtvrtek své druhé čisté konto v NHL a především díky jeho výkonu se Atlanta radovala z vítězství 2:0 nad Detroitem. Rudá křídla z Michiganu zasypala českého gólmana celkem 40 střelami a donutila ho vytáhnout i několik prvotřídních zákroků.

Ten nejlepší předvedl Pavelec v druhé třetině, kdy povyjel pro puk do hloubky obranného pásma, ale špatně rozehrál a před Henrikem Zetterbergem zívala odkrytá branka. Pavelec se však ještě stihl skluzem vrátit a máchnutím lapačkou nad hlavou zabránil jasnému gólu.

"Snažil jsem se tam být co nejrychleji. Vymrštil jsem lapačku a on se do ní trefil," uvedl Pavelec. "Ta střela měla skončit v brance. Prostě měla," nechápal frustrovaný Zetterberg.

444557:gallery:true:true

"V první třetině chytal Pavelec neuvěřitelně, o tom není pochyb. A v dalším průběhu zápasu se snad ještě zlepšoval," poznamenal trenér Atlanty John Anderson k výkonu dvaadvacetiletého rodáka z Kladna, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.