Niemi má dostat 2,75 milionu, to Chicago nemá | iSport.cz
2. srpna 2010 • 13:55

Niemi má dostat 2,75 milionu, to Chicago nemá

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Claude Giroux (vpravo) překonal Antti Niemiho a zařídil snížení Philadelphie ve finálové sérii na 1:2
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Další nelehké rozhodnutí čeká v zámořské NHL vedení hokejistů Chicaga. Nezávislá arbitráž přiřkla finskému brankáři Anttimu Niemimu plat na příští sezonu 2,75 milionu dolarů, ale Blackhawks si mohli dovolit nabídnout mu maximálně jen dva miliony, aby se vešli pod platový strop příští sezony stanovený na 59,4 milionu dolarů.Niemi, který v minulé sezoně patřil ke hlavním strůjcům vítězství Jestřábů ve Stanleyově poháru po 49 letech, ale pobíral jako nováček pouze necelých 827 tisíc dolarů, by tak mohl být dalším z řady hráčů, kteří vítězný tým přes léto opustili.

Pokud vedení klubu na plat stanovený arbitrážním soudem nekývne, stane se Niemi nechráněným volným hráčem.

Šestadvacetiletý brankář údajně požadoval dokonce až čtyři miliony dolarů. Nyní se čeká na rozhodnutí klubu, který kromě vysokých hráčských smluv pro mladé tahouny Patricka Kanea a Jonathana Toewse (oba 6,3 milionu na příští sezonu), dalšího útočníka Mariána Hossu (5,275 mil.), obránce Briana Campbella (7,143 mil.) s Duncanem Keithem (5,538 mil.) tíží hlavně vysoký kontrakt s dalším brankářem Cristobalem Huetem (5,625 mil.).

Nezanedbatelné jsou také výkonnostní bonusy hráčům z minulého ročníku, které vyšplhaly ke čtyřem milionům dolarů, ale budou se započítávat do platového stropu v sezoně následující. Pokud by Blackhawks nechtěli Niemimu nabídnout novou smlouvu, mohou se ho také pokusit rychle vyměnit do jiného týmu NHL.

Finský gólman sice odchytal v základní části prestižní soutěže dosud jen 42 zápasů, v nichž si připsal 27 výher a v průměru inkasoval 2,32 branky na zápas při úspěšnosti zákroků ve výši 91 procent, ale při nejistých výkonech Hueta dostal přednost v letošních vyřazovacích bojích. Kromě jedné třetiny odchytal celé play off, vychytal 16 výher, průměrně obdržel 2,63 gólu na zápas, úspěšnost zákroků měl 91 procent a dvakrát udržel čisté konto.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud