Hejduk dal dva góly, Vokoun vychytal výhru

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Český hokejový útočník Milan Hejduk přispěl v NHL dvěma góly k výhře Colorada na ledě Dallasu 4:3 po samostatných nájezdech. Hejduk se prosadil v přesilových hrách na začátku první a druhé třetiny a jeho tým vedl po 26 minutách už 3:0. Domácí se však zvedli a v druhé polovině zápasu dokázali tříbrankové manko smazat, zejména díky dvěma gólům v 34. minutě v rozmezí 26 sekund.

V penaltovém rozstřelu však byli úspěšnější hosté. Hejduk, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání, sice svůj nájezd neproměnil, zastoupili ho ale dva spoluhráči Chris Stewart a Kevin Porter, který v páté sérii přece jenom rozhodl o vítězství Avalanche.

"Jsem spokojený s tím, jak do toho dnes hráči dali srdce a ukázali velkou vůli poprat se o výsledek," prohlásil po utkání trenér Dallasu Marc Crawford, jehož svěřenci o den dříve dotáhli dvoubrankovou ztrátu v utkání proti San Jose a nakonec vyhráli v prodloužení. "Dnes se nám zvítězit nepovedlo, ale bod z takového utkání je pro nás cenný. Příště už by ale bylo dobré, abychom se do takových situací nedostávali," dodal Crawford.

Dallas - Colorado 3:4 po sam. náj. (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 34. Burish, 34. Morrow, 51. Neal - 5. a 24. Hejduk, 26. Jones, rozh. nájezd Porter. Střely na branku: 29:26. Diváci: 17.441.

Erat proměnil rozhodující nájezd

Specialisty na samostatné nájezdy se začínají stávat hokejisté Nashvillu, kteří v penaltách dotáhli do vítězného konce už třetí z posledních pěti zápasů. V sobotu porazili 2:1 Carolinu a rozhodující nájezd proměnil Martin Erat.

Český útočník uzavíral třetí sérii a nevymýšlel nic zvláštního. Rozjel se na brankáře Cama Warda, oklamal ho pohybem ramen a poté zavěsil střelou zápěstím. "Ještě než jsem šel na led, už jsem věděl, co udělám. Ward šel s vyrážečkou hodně k ledu, bylo jasné, že to musím zkusit na forhend," prohlásil Erat.

Carolina - Nashville 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 10. Pitkänen - 24. Smithson, rozh. nájezd Erat. Střely na branku: 22:27. Diváci: 15.384.

Islanders si připsali rekordní prohru

Nechvalný klubový rekord vyrovnali v sobotu New York Islanders, kteří podlehli Floridě 1:4 a připsali si dvanáctou porážku v řadě. Stejnou černou šňůru zaznamenali Islanders naposledy při své premiérové sezoně v NHL v roce 1972.

Domácí přitom vedli po první třetině 1:0. V druhém dějství však Panteři během osmi minut nastříleli čtyři góly a bylo rozhodnuto. Brankář Tomáš Vokoun zneškodnil 39 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou večera za střelcem dvou branek Mikem Santorellim.

"Musíme začít hrát s mnohem větším zaujetím, zdravě se naštvat a konečně vyhrát," burcoval mužstvo po zápase autor jediného gólu Islanders Matt Moulson. "Jestli budeme hrát tak jako dnes, možná do konce sezony už nevyhrajeme jediný zápas. Takhle to dál opravdu nejde," dodal Moulson.

NY Islanders - Florida 1:4 (1:0, 0:4, 0:0)
Branky: 14. Moulson - 23. a 27. Santorelli, 24. Reasoner (Dvořák), 31. Weiss (Frolík). Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 40 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,5 procenta. Střely na branku: 40:31. Diváci: 9.157.

Přestřelku mezi Capitals a Flyers rozhodl Briere

Atraktivní přestřelku přinesl souboj dvou nejlepším týmů Východní konference mezi Washingtonem a Philadelphií. Hostující Flyers vedli v polovině třetí třetiny 3:1, pak však dvakrát v rozmezí 28 sekund inkasovali v oslabení a začínalo se od znovu. Vzápětí se Letci znovu dostali do vedení, Capitals ovšem v poslední minutě využili další přesilovku umocněnou o hru bez brankáře a vynutili si prodloužení. Nakonec se ale radovali Flyers, kteří zvítězili 5:4 po samostatných nájezdech. Jediným úspěšným střelcem v penaltách byl Daniel Briere.

"Máme za sebou nejhorší týden v sezoně, ale pořád jsme z posledních dvanácti zápasů prohráli jen dva v základní hrací době. Dnes jsme získali bod, to není špatné. Tvrdě jsme bojovali a že jsme nevyhráli, to se občas stává," bral porážku s klidem trenér Capitals Bruce Boudreau, jehož tým s 30 body stále vládne tabulce celé NHL.

Washington - Philadelphia 4:5 po sam. náj. (1:0, 0:2, 3:2 - 0:0)
Branky: 9. Johansson, 52. Bäckström, 52. Chimera (Fleischmann), 60. Fehr - 34. Giroux, 38. M. Richards, 50. Carter, 54. Nodl, rozh. nájezd Briere. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 35 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 88,6 procenta. Střely na branku: 37:35. Diváci: 18.398.

Eliášovi Devils znovu prohráli

Zcela na opačné straně se nacházejí Ďáblové z New Jersey, kteří podlehli 2:3 St. Louis. Blues tak prodloužili domácí neporazitelnost v základní hrací době na devět zápasů. Na jeden gól Devils přihrál Patrik Eliáš, který nastoupil ve svém jubilejním 900. utkání NHL.

St. Louis - New Jersey 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 10. Pietrangelo, 39. Brewer, 46. Winchester - 1. Clarkson, 30. Tedenby (Eliáš). Střely na branku: 27:37. Diváci: 19.150.

Zbývající výsledky sobotních zápasů NHL:

Boston - Los Angeles 3:4 po sam. náj. (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 25. Wheeler, 32. Campbell, 54. Bergeron - 12. a rozh. nájezd Handzuš, 1. B. Richardson, 23. Stoll. Střely na branku: 41:26. Diváci: 17.565.

Buffalo - Tampa Bay 1:2
(1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 5. Vanek - 19. Purcell (Kubina), 32. Hall. Střely na branku: 30:22. Diváci: 17.833.

Montreal - Toronto 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 30. Halpern (Špaček), 48. Cammalleri. Střely na branku: 39:30. Diváci: 21.273.

Minnesota - NY Rangers 2:5
(0:0, 0:3, 2:2)
Branky: 33. Cullen, 56. Havlát - 29. Anisimov, 35. Del Zotto, 40. Frolov, 45. Dubinsky, 55. Fedotěnko. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18.695.

Vancouver - Chicago 1:7 (0:0, 0:4, 1:3)
Branky: 54. Samuelsson - 45. a 46. Pisani, 25. Toews, 28. Brouwer, 34. Seabrook, 36. Sharp, 52. P. Kane. Střely na branku: 28:41. Diváci: 18.860.

San Jose - Columbus 0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 4., 36. a 60. Nash (na druhou Voráček). Střely na branku: 35:27. Diváci: 17.562.