Čadu nahradí v Košicích Antonín Stavjaňa | iSport.cz
9. května 2011 • 08:09

Čadu nahradí v Košicích Antonín Stavjaňa

Autor: ČTK
Čadu nahradí v Košicích Antonín Stavjaňa
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český trenér Antonín Stavjaňa se stal novým koučem hokejistů Košic. Na lavičce slovenského mistra nahradil krajana Rostislava Čadu, který odešel do Kontinentální ligy do Omsku. Stavjaňa, který naposledy působil v Karlových Varech, podepsal v Košicích dvouletou smlouvu. Uvedly to oficiální internetové stránky klubu.Stavjaňa vedl Karlovy Vary od začátku uplynulé sezony, kdy přišel na západ Čech po více než ročním působení ve Slovanu Bratislava. Na konci ledna byl ale od Západočechů odvolán a jeho pozici hlavního kouče po něm převzal asistent Václav Baďouček.


Na Slovensku už působil Stavjaňa také na lavičce Nitry a Trenčína. Bývalý vynikající obránce, který získal v letech 1985 a 1996 tituly mistra světa, také koučoval ve Zlíně, Třinci a Vsetíně. V Košicích nahradí Čadu, který klub dovedl při svém posledním dvouletém působení dvakrát k titulu a klub jej uvolnil na atraktivní angažmá v KHL.

 
Články odjinud