Litvínov ukončil smlouvu s Dudou, ten míří do druhé německé ligy | iSport.cz
Pavel Bárta
4. srpna 2016 • 19:25

Litvínov ukončil smlouvu s Dudou, ten míří do druhé německé ligy

Autor: Pavel Bárta
TOP VIDEA
Český fotbal ve strachu, hrozí devastující škody! Co reakce sponzorů?
Čeští fotbalisté v exotice: Němec, Karoch, Caha zkusil Írán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pomohl zachránit Litvínovu extraligu, klub však Radka Dudu dál nechtěl a po sezoně se ho zřekl, přestože měl smlouvu až do konce dubna příštího roku. Teprve ve středu se obě strany domluvily na jejím rozvázání, dnes odpoledne o tom severočeský tým informoval na svém facebookovém profilu. Současně vydal německý EHC Freiburg zprávu, že 37letý útočník posílí útok tohoto celku druhé německé ligy.„Jsem rád, že jsme se dohodli a tím to končí,“ reagoval generální manažer Robert Kysela, který se odmítl k věci dál vyjadřovat. Duda v minulé sezoně předčasně skončil v Karlových Varech, jeho smlouvu v prosinci převzal právě Litvínov. Ve zbývajících 20 zápasech základní části nezářil, ovšem v play out a v extraligové baráži už byl tahounem, v 17 utkáních zaznamenal 21 bodů a severočeskému celku pomohl zachránit se v elitní soutěži.

„Na druhou stranu jsme ho brali proto, abychom se baráži vyhnuli. A tenhle cíl jsme nesplnili,“ vysvětloval Kysela, proč se s hokejovým svérázem Litvínov rozešel. Do předchozího ročníku vstupoval jako mistr a pád na dno přinesl velké rozčarování. Zároveň se lidé z vedení klubu i trenér Radim Rulík shodli, že Radek Duda by do týmu a jeho koncepce nezapadl, jak by si představovali.

„Minulá sezona se nám hrubě nepovedla, máme to všichni v hlavách a už bychom to nechtěli zažívat, chceme být daleko lepší. Máme určitou vizi, jak chceme, aby mužstvo působilo. Jsme spíš zastánci kolektivnějšího, domáčtějšího pojetí a už jsme si vyzkoušeli, že když držíme pospolu, tak to funguje a dokážeme si pomoct. Do toho Radek úplně nezapadl,“ řekl Sportu trenér Rulík, který Dudu znal od jeho začátků a vedl ho už kdysi v Chomutově.

Hráč s nálepkou někdy těžko zvladatelného rebela a taky velkého cestovatele odchází do ciziny po osmi letech, v ročníku 2007/08 působil ve Švýcarsku. Působil taky v kanadské juniorce, ve Rakousku, Rusku, Švédsku a Finsku. V české extralize dosud vystřídal osm klubů.

 
Články odjinud