Springfield uctí Simpsonovi. Nukleární logo i donuty, tvůrce seriálu překvapil | iSport.cz
20. prosince 2019 • 19:50

Springfield uctí Simpsonovi. Nukleární logo i donuty, tvůrce seriálu překvapil

Autor: tej
TOP VIDEA
Kladno - Sparta: Jágr si vzal puk za bránou a dostal ho za Machovského, 3:2
KARLOS SHOW: O hokejových b(p)itkách a síle mysli. Kouč Jelínek vs. nevěřící Vémola
VŠECHNA VIDEA ZDE

Populární televizní seriál Simpsonovi baví diváky po celém světě již třicet let. A právě k oslavám tohoto významného výročí přispěje i hokejový tým Springfield Thunderbirds, hrající v zámoří soutěž AHL. Ten tak představil speciální dresy kolekce Springfield Ice-o-Topes, ve kterých v únoru odehraje týden a připojí se tak k oslavám.Hokejový tým Springfield Thunderbirds je farmou Floridy Panthers a AHL hraje od roku 2016. Vzhledem k tomu, že děj animovaného seriálu Simpsonovi probíhá právě v městečku Springfield, je propojenost obou subjektů jasná. A klub hodlá seriálu vzdát poctu.

Vůbec první díl amerického animovaného seriálu se vysílal 17. prosince 1989, nedávno tak oslavil třicetileté výročí. Simpsonovi mají momentálně za sebou již 672 dílů v rámci 31 řad a je tak nejdéle vysílajícím animovaným seriálem v historii americké televize. Stal se tak populárním, že se v Americe vysílá v hlavním vysílacím čase. Populární je ovšem i jinde po světě, v Čechách rovněž.

Tým z AHL nastoupí ve speciálních dresech
Tým z AHL nastoupí ve speciálních dresech

Tým AHL proto vytvořil speciální sadu dresů, ve kterých nastoupí na přelomu ledna a února a právě na tento seriál odkazují. Žlutomodré barvy doplní radioaktivní znak i obrázky donutů. Speciální logo pak bude hlásit název Springfield Ice-o-Topes, tedy slovní hříčku na slovo Isotopes (izotopy), které jsou právě pro seriál specifické.

Hrát v těchto dresech bude od 25. ledna do 1. února a radost z toho má i scenárista a výkonný producent seriálu Al Jean: „Je to vážně cool. Nyní konečně víme, kde Springfield je,“ řekl v rozhovoru pro nhl.com.

 
Články odjinud