Zdeněk Janda
14. prosince 2023 • 15:55

Rychlý konec ve Slovanu?! Růžičku měli propustit: Teď nechci nic říkat

Vstoupit do diskuse
9
TOP VIDEA
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?
Extraliga na Lapači? Chybí jen... Nejsilnější od sestupu, říká Tesařík. Co noví partneři?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na konci září se hokejovým světem roznesla zpráva: Vladimír Růžička přebírá Slovan Bratislava. A dneska, tedy po necelých třech měsících, se šíří novina: Slovan Růžičku propustil! Oficiální to zatím ještě není, ale informace, kterou jako první přinesl slovenský novinář Tomáš Prokop, se jeví jako pravdivá. „Nezlobte se, nechci teď nic říkat,“ řekl pro iSport.cz krátce sám trenér, pro něhož to bylo první zahraniční angažmá. Ale velmi krátké…Pro kouče dvojnásobných mistrů světa to byla premiéra mimo české stadiony. Od zkušeného kouče Slovan očekával, že ho pozvedne z bídy. Což se ovšem nestalo, nejslavnější slovenský klub se krčí na předposledním místě tabulky. Z posledních pěti utkání čtyřikrát prohrál.

Podle slovenských zdrojů už je Růžička na cestě zpátky do Česka, prozatím by Slovan měli vést asistenti Kapuš a Jendek.

Sám trenér, jenž ve svých nejlepších letech dovedl Slavii ke dvěma titulům v extralize (2003 a 2008), to nechtěl komentovat. „Nezlobte se, ale teď zatím nechci nic říkat,“ vzkázal pouze kouč dvojnásobných mistrů světa.

Růžička ve Slovanu odkoučoval 22 zápasů, z nichž urval pouze devět vítězství. A i když kádru očividně scházela větší kvalita, i tak se vedení rozhodlo, že podruhé v sezoně propustí trenéra.

Růžička tehdy nahradil Jána Pardavého. Aktuálně se shání nový šéf střídačky.

„Nerozmýšlel jsem se ani sekundu, dohodli jsme se prakticky hned. Moc si toho vážím. Vím, že jdu do klubu s obrovskými ambicemi. Věřím, že se nám je povede naplnit,“ pravil tehdy Růžička na tiskové konferenci.

Což se ovšem nepodařilo…

Slovan má v tabulce 32 bodů, na vedoucí Spišskou Novou Ves jich ztrácí 21.

Růžička začal sezonu v druholigovém Ústí nad Labem. Odkud šel do jiného Slovanu, mnohem věhlasnějšího.

Ale zdá se, že tahle štace je pro něj už minulostí. I když klub to zatím oficiálně nepotvrdil.

Vstoupit do diskuse
9