11. srpna 2017 • 21:15

Česko - Rusko 2:1. Mladíci slaví finále! O titul si to rozdají s Kanadou

Autor: ,
TOP VIDEA
Jágr o koleni, ale i baráži. Že jsem chtěl, aby Kladno prohrálo? To vůbec, já už chtěl mít dovolenou, smál se Jágr o koleni, ale i baráži. Že jsem chtěl, aby Kladno prohrálo? To vůbec, já už chtěl mít dovolenou, smál se
Zlín - Plzeň: Kovařík posadil míč na hlavu Kolářovi a Plzeň rychle vede 1:0 Zlín - Plzeň: Kovařík posadil míč na hlavu Kolářovi a Plzeň rychle vede 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Senzace! Bojovný výkon podpořený skvělým Lukášem Dostálem v brance zajistil české hokejové reprezentaci do 18 let vítězství 2:1 nad Ruskem a postup do finále Memoriálu Ivana Hlinky. Sborná sice v utkání rychle vedla, ale Češi ještě v první třetině odpověděli gólem Jana Jeníka a ve druhé třetině přidal druhý a vítězný gól Jakub Lauko. Čeští mladíci se tak v zítřejším finále budou od 19 hodin obhajovat loňský titul proti Kanadě.Čeští mladíci museli od sedmé minuty dohánět manko, když bekhendem otevřel skóre Danila Djaděnkin. A k radosti takřka tří tisíc diváků se jim to podařilo. Ve 13. minutě se dostal k odraženému kotouči Jan Jeník a vyrovnal, na začátku druhé třetiny pak zakončením z úhlu rozhodl Jakub Lauko. V závěru měli Češi štěstí, když Damir Biljanov napálil horní tyč.

Ve druhém semifinále v Bratislavě si postup zajistila Kanada, která do loňska táhla vítěznou šňůru osmi triumfů na turnaji, díky vítězství 4:1 nad Švédskem. Ještě na začátku 49. minuty byl stav vyrovnaný 1:1, ale pak rozhodl Serron Noel a v posledních třech minutách přidal zámořský celek ještě dvě trefy.

O historicky druhé prvenství v historii turnaje, jež sahá do roku 1991, bude Brukův výběr usilovat v sobotu v Břeclavi od 17 hodin. V Bratislavě proti sobě v duelu o bronz nastoupí Švédsko a Rusko.

V souboji o pátou příčku porazili Američané v prodloužení Finy 4:3. Poslední osmí skončili Slováci po prohře 1:2 se Švýcarskem.

11. 8. • 19:00
Rusko
Rusko
1:2
ONLINE
11. srpna
19:00
Česko
Česko
Góly

Domácí: 06:26. Ďaděňkin

Hosté: 12:45. Jeník, 22:30. Lauko

Sestavy

Domácí: Miftachov (Rybalkin) – Žuravljov, Ochoťuk (C), Solopanov, Malyšev (A), Žiljakov, Babincev, Kaliničenko, Pribylskij – Rotenberg (A), Guskov, Zavgorodnij – Rtiščev, Ischakov, Sokolov – Biljalov, Žabrejev, Cybin – Ďaděňkin, Šabanov.

Hosté: Dostál (Dvořák) – Zábranský (C), Dluhoš, Klejna, Seemann, Malík, Adámek, Kowalczyk – Blümel, Pekař, Lauko (A) – Plášek, Střondala, Jeník – Kvasnica, Čajka (A), Gajarský – Sedlák, Arnošt, Matiášek – Pavel.

Rozhodčí

Hradil, Šír – Gebauer, Lederer

Stadion

Břeclav

Návštěva

2893 diváků

Semifinále: Švédsko - Kanada 1:4 (0:0, 1:1, 0:3).

O 5. místo: Finsko - USA 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1).

O 7. místo: Slovensko - Švýcarsko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1).

Postupová radost českých hokejistů byla po vítězství nad Rusy obrovská
Postupová radost českých hokejistů byla po vítězství nad Rusy obrovská

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze