Kanada - Česko 4:1. Finále Hlinkova Memoriálu mladíkům nevyšlo

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Česká hokejová osmnáctka loňský premiérový triumf na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi neobhájila. Svěřenci trenéra Davida Bruka ve finále podlehli Kanadě 1:4 a na 27. ročníku turnaje dosáhli poosmé v historii na druhé místo.

Kanaďané vykročili za svým už 21. triumfem v 17. minutě, kdy brankáře Dostála překonal střelou z pravého kruhu McIsaac. Na začátku druhého dějství zvýšil z dorážky Veleno. V 27. minutě se sice dostal k puku před gólmanem Rodriguem Arnošt a snížil, ale Kanada už více českému týmu nedovolila.

Kanadský výběr zvýšil na rozdíl dvou branek 31 vteřin před koncem druhé třetiny, kdy Bahl využil clony před Dostálem a trefil se od modré čáry. V 48. minutě dovršil výsledek po Smithově akci McBain.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let:

Finále (Břeclav):

ČR - Kanada 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 27. Arnošt - 17. McIsaac, 23. Veleno, 40. Bahl, 48. McBain.

O 3. místo (Bratislava):

Švédsko - Rusko 4:3 v prodl. (0:1, 0:1, 3:1 - 1:0)

Domácí: 16:26. McIsaac, 22:19. Veleno, 39:29. Bahl, 47:53. McBain

Hosté: 26:59. Arnošt

Domácí: Rodrigue (Gravel) – Addison, Smith (A), Woo (A), McIsaac, Merkley, Dobson, Bahl – Thomas, Hayton, Foote – Noel, Veleno (C), McBain – MacDonald, Groulx, Burzan – Dudas, Dellandrea, Fortier.

Hosté: Dostál (Dvořák) – J. Michálek, Dluhoš, Klejna, Kowalczyk, Malík, Adámek – Blümel (A), Pekař, Lauko (C) – Plášek, Střondala, Jeník – Kvasnica, Čajka (A), Gajarský – Sedlák, Arnošt, Matiášek – Pavel.

Hradil, Pešina – Lederer,Toševjan

ICE BORS aréna, Břeclav

0

Mistrovství světa v hokeji 2024 ONLINE

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.