Slováci se vzdávají bez boje: Jágr nás rozseká | iSport.cz
6. května 2011 • 13:36

Slováci se vzdávají bez boje: Jágr nás rozseká

Autor: bke
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaké změny byly na Spartě vidět pod trenérem Kotalem?
Baník - Jablonec: Rychlý kontr Severočechů zakončil gólovou střelou z těžké pozice Kubista, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovenský list Nový čas má jasno, jak dopadne dnešní zápas (20.15) domácích hokejistů s českým týmem. Titulní strana jeho vydání proto šokovala celé Slovensko. "Jágr nás rozseká!" Vzdávají se Slováci bez boje?To by přece slovenští hokejisté nedopustili. Na mistrovství světa zatím porazili jen Slovinsko, naopak prohráli s Německem a Ruskem. Jejich vyhlídky na čtvrtfinále jsou špatné.

Pokud čeští hokejisté dnes vyhrají, Slováci už budou téměř bez šance. Slovenský list Nový čas přišel se šesti důvody, proč se tak stane.

1. Bezzubé hvězdy

"Naše hvězdy nerozhodují zápasy. Ostrostřelci Demitra, Gáborík a Marián Hossa vstřelili ve třech zápasech dohromady jen dva góly...Český útočník Milan Michálek se trefil už třikrát, Švéd Berglund čtyřikrát. Naše opory mají negativní bilanci +/- bodů při účasti na ledě, dostávají více branek než dávají. Co takhle častěji střílet a více pracovat pro tým v obraně?"

2. Halák podprůměr, Pavelec špička

"Ze šestnácti brankářů, kteří na MS odchytali víc než 120 minut, je Jaroslav Halák v úspěšnosti zákroků až na 14. příčce. Jeho úspěšnost dosahuje 88%, ve stejném ukazateli má Čech Pavelec 96,25% a Švýcar Stephan dokonce 98,08%!"

3. Slováci bez autority

"Kdo vlastně šéfuje ve slovenské šatně a na střídačce? Jsou to hokejové hvězdy, nebo trenér Glen Hanlon? Zdá se, že tvrdá ruka a rozhodný vůdce v týmu chybějí, proto v klíčových momentech selhávají."

4.Slabosti trenéra

"Ptáme se znovu s Golonkou a dalšími hokejovými osobnostmi. Proč ho hráči během porady na střídačce poslouchají v klíčových momentech jen na půl ucha? Trenér je šéf mužstva a má si v něm udělat pořádek!"

5. Češi zatím bez chyby

"To mužstvo šlape na šampionátu jako hodinky a nemá slabinu! Trošku se potrápilo v úvodním střetnutí, ale Lotyše a později Finy zlomilo obrovskou vůlí a kolektivním duchem. Tým trenéra Hadamczika je na MS jediný s třemi vítězstvími a bez ztráty bodu."

6. Jágr táhne tým jako pravý lídr

"Přestože nemá na drese kapitánské céčko, je Jaromír Jágr morálním lídrem kabiny. Umí spoluhráčům promluvit do duše a co je na něm nejcennější - nemá jen prázdné řeči, ale  zápasy rozhoduje i na ledě. Jeho gól v dramatu s Finy znamenal vítězství."

Slovenský list ale na druhou stranu píše, že pokud by se ve své předpovědi zmýlil, rád se hráčům omluví. Otázka je, zda by o to stáli. "Poprvé v historii rádi uznáme svůj omyl," tvrdí v článku.

Omluva by vyšla znovu na titulní straně. "Ale všechna fakta mluví proti nám," píšou Slováci. Největší respekt mají z nestárnoucí české hvězdy Jaromíra Jágra ...

Milá Jaromíra Jágr Inna se raduje na tribuně během zápasu s Finskem
Milá Jaromíra Jágr Inna se raduje na tribuně během zápasu s Finskem

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud