Marek: Proti Rusku je to vždycky něco jiného... | iSport.cz
7. května 2011 • 17:31

Marek: Proti Rusku je to vždycky něco jiného...

Autor: spo
Jan Marek v reprezentačním dresu
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se
iSport podcast NFL: Titans mají šanci Chiefs ubránit, v NFC budou dominovat 49ers iSport podcast NFL: Titans mají šanci Chiefs ubránit, v NFC budou dominovat 49ers
VŠECHNA VIDEA ZDE

S Ruskem má řadu zkušeností. Nedávno ho naštvala tamější média, když mu do úst vložila nevybíravé komentáře o sborné. S reprezentantem Radulovem byl zase v minulosti několikrát na nože. A v neděli se Jan Marek proti Rusku postaví v zápase na mistrovství světa.Dá se proti Rusku očekávat zápas náročnější, než jste odehráli doposud?
"Bude to něco jiného než proti Slovensku. Čeká nás obrovský boj. Všichni víme, jak to je. S Ruskem to je vždy vyostřenější než proti ostatním týmům. Ať už se jedná o přátelák nebo utkání na mistrovství světa, tak proti Rusům je to vždy něco jiného než ostatní zápasy."

Bude to pro Čechy nejtěžší zkouška na mistrovství?
„Určitě nás prověří. Ale náš tým má sebevědomí, dostáváme málo gólů, hrajeme dobře dozadu. Doufám, že to potvrdíme i zítra.“

Může hrát roli dubnové vítězství nad Ruskem z Českých hokejových her v Brně?
"Ten zápas je dávno zapomenutý. Rusové tu mají dobrý tým, všichni to jsou vynikající hráči. Nečeká nás nic lehkého."

Vašeho zítřejšího soupeře navíc posílila hvězda ze zámoří Ovečkin.
"Je to jedna z jejich největších hvězd, budeme si na něj muset dát pozor."

Pozor si jistě budete muset dát i na známého provokatéra Radulova. Očekáváte od něj nějaké problémy?
"Uvidíme, jak se budeme potkávat na ledě. Někdy je klid, někdy ne. Třeba se potkávat nebudeme. Já se budu hlavně soustředit na vlastní hru a nenechám se vyprovokovat."

Neoblíbeným soupeřem dokáže být i Arťuchin.
"On je nepříjemný pro všechny. Má obrovskou sílu. Výborně bruslí a dohrává všechny souboje. Uvidíme, co ukáže."

Už teď má český výběr jistotu čtvrtfinále. Proti Rusům se tedy nabízí možná uvolněnější průběh, než měly dosavadní utkání na šampionátu.
"Každé střídání chceme hrát dobře. Když jsme se Slováky vedli 3:1, tak jsme si říkali, že to chceme zkoušet solidně odehrát dozadu, abychom nedostali gól. Je to další příprava na čtvrtfinále. Není to hra o všechno, ale bude to další důležitý zápas. Naše zkouška."

Do čtvrtfinále tedy chcete jít z prvního místa?
"Jsme na vítězné vlně. Když se to nepodaří, tak se samozřejmě nic neděje, ale tým má sebevědomí a hrajeme dobře. Uvidíme zítra."

Témata:  sport, hokej, ms2011, Česko, Marek
 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourChannel One Cup 2019 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud