Hossa po Finsku: Je to smutné kvůli fandům | iSport.cz
7. května 2011 • 23:28

Hossa po Finsku: Je to smutné kvůli fandům

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend
VŠECHNA VIDEA ZDE

Naprosto odlišný konec sezony než před rokem zažívá slovenský útočník Marián Hossa. Zatímco vloni slavil životní triumf ve Stanleyově poháru, letošní sezonu zakončil v dresu slovenské reprezentace, která nečekaně nedokázala postoupit na domácím mistrovství světa ani do čtvrtfinále. Dvaatřicetiletý Hossa je přitom součástí generace, která se před vlastními fanoušky chtěla rozloučit s národním týmem velkým úspěchem."Je to obrovské zklamání. Nikdy jsem si nepředstavoval, že přijedu domů na šampionát a nepostoupíme (do čtvrtfinále)," smutně konstatoval Hossa po prohře Slovenska 1:2 s Finskem, která znamenala konec veškerých šancí na postup do bojů o medaile. Slovensko prohrálo na MS počtvrté za sebou o gól a dokázalo zatím porazit jen Slovince.

Hvězda Chicaga se nezbavovala osobní odpovědnosti. "Necítím se tak, jak bych chtěl. Souvisí to i s tím, že se mi nedařilo dávat góly. Pár šancí jsem měl, ale není to ono. Dnes to tam mohlo padnout v přesilovce, ale nejsem v pohodě a je to vidět," přiznal Hossa. "Jsem zklamaný sám ze sebe, i z výsledku," řekl.

Vymlouvat se však na nic nechtěl. "Mohl bych říkat například, že jsem v posledních sezonách odehrál hodně zápasů, ale to je jedno. Nejsem spokojený. Tečka."

Slovenští hráči po utkání. Uprostřed Michal Handzuš
Slovenští hráči po utkání. Uprostřed Michal Handzuš

Podobný pocit prý odchovanec trenčínského hokeje, s nímž v reprezentaci byl i bratr Marcel a v pozici asistenta trenéra otec František, ještě nikdy nezažil. "Už kvůli těm lidem, kteří nám fandí a fandili, tak je to smutné. Zklamali jsme je," uvedl Hossa. Bezprostředně po zápase nechtěl analyzovat příčiny slovenského nezdaru. "Bude na to dost času po mistrovství," řekl. Rozhodně prý ale za porážkami nestály špatné vztahy mezi hráči či problémy v kabině.

Slovenská reprezentace nastupovala proti Finsku s vědomím, že musí k uchování šancí na postup vyhrát v normální hrací době. "Věděli jsme, jaká je situace. Konečně jsme vedli, ale pak jsme z nějakého důvodu chtěli bránit výsledek 1:0 a byla jen otázka času, kdy nám dají gól. Měli jsme hrát jako v první třetině a ne bránit," zhodnotil Hossa další nevydařený zápas.

O tom, že by po nevydařeném zápase ukončil reprezentační kariéru, neuvažuje. "To by bylo unáhlené říkat něco takového," řekl. "Jedno je ale jisté, tohle nás bude mrzet. Mistrovství světa bude zase za rok, doma si už ale nezahrajeme," dodal zklamaný Hossa.

Témata:  sport, hokej, slovensko, hossa
 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourChannel One Cup 2019 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud