Ha Ha! Handzuš či Halák. Kdo za to může? | iSport.cz
9. května 2011 • 00:27

Ha Ha! Handzuš či Halák. Kdo za to může?

Autor: bke
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Ha Ha v tomto případě platí jako výraz hodně krutého žertu, který rozhodl o tom, že Slovensko přišlo nejprve o vedení s Finskem, nakonec pak i o poslední zbytky naděje. Vyrovnávací trefa Ruutua přišla v momentě, kdy Slováci totálně zpackali buly ve vlastním obranném pásmu. Pokud se po celý turnaj odvolávali na nedostatek štěstí, tak tuhle chybu mohou vyčítat jen sami sobě.Bylo to téměř neuvěřitelné, jakým způsobem se Slovensko připravilo ve třetí třetině o vedení nad Finskem 1:0. Na první pohled to vypadalo jako běžná trefa, při opakovaných záběrech ovšem vyšlo najevo, že gólman Halák přijel ke své brance až na poslední chvíli a na finskou střelu nestihl zareagovat.

Halák se totiž v přerušené hře pustil do debaty s hlavním rozhodčím. A nevšiml si, že už se chystá vhazování. To domácí centr Handzuš s finským kapitánem Koivem prohrál a bylo zle. Ruutu se hbitě přesunul před branku a stihl tečovat střelu spoluhráče. Vše se seběhlo tak rychle, že Halák sotva stihl přijet do brankoviště. Na případnou reakci neměl čas.

Zjevná chyba Haláka? Podle expertů je to jinak. "Byla to chyba Handzuše," shodovali se komentátoři ve studiu České televize. "Jako centr se musí před každým buly v obranném pásmu podívat na spoluhráče a brankáře, jestli je všechno v pořádku," vyčítal Handzušovi hokejový expert a bývalý centr Martin Hosták.

Bylo však jasné, že tento gól si vyčítá hlavně slovenský brankář. Když o chvíli později pálil z relativně velké vzdálenosti i úhlu znovu Ruutu, propadla i tato střela za záda rozhozeného Haláka. Slováci už na zvrat neměli. Na prvním domácím šampionátu v historii si nezahrají ani čtvrtfinále. A to je obrovský neúspěch.

"Je to obrovské zklamání. Nikdy jsem si nepředstavoval, že přijedu domů na šampionát a nepostoupíme ani do čtvrtfinále," litoval Marián Hossa, jedna z největších slovenských hvězd. Loni zažil triumf ve Stanley Cupu, letos zakončí sezonu nevydařeným domácím mistrovstvím světa. "Lidé nám hrozně moc fandili a my jsme je zklamali," smutnil.

Finští hráči se radují
Finští hráči se radují

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourChannel One Cup 2019 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud