Drama na Staromáku: Muže oživovali 45 minut! | iSport.cz
13. května 2011 • 19:41

Drama na Staromáku: Muže oživovali 45 minut!

Autor:
Vstoupit do diskuse
40
TOP VIDEA
Sešívaní po derby se Spartou přebírají pohár pro mistra ligy!
Tvrdík má další titul: Dneska už se nám určitě nesmějí!
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Hokejový smutek na Staroměstském náměstí v Praze, kde se sešly tisíce fanoušků, aby podpořily na dálku snažení českých hokejistů v semifinále mistrovství světa proti Švédsku, málem podtrhla daleko horší lidská tragédie. Jeden z fanoušků utrpěl zranění hlavy a ocitl se na pokraji smrti. Přítomní záchranáři bojovali dlouhých 45 minut o jeho život a nakonec se jim ho podařilo oživit!„Přijali jsme ho po devatenácté hodině s těžkým zraněním hlavy a po 45 minutách se podařilo záchranářům ho oživit,“ popisovala skvělou práci lékařů, kteří byli přímo na místě, jejich mluvčí Jiřina Ernestová.

Muž může děkovat záchranářům, kteří měli na Staroměstském náměstí přistaveného Golema, tedy obří automobil určený pro pomoc při situacích s větším množstvím zraněných.

Do centra Prahy dorazilo možná i více než pořadateli slibovaných 9 000 fanoušků, čímž pořadatelé chtěli trumfnout bratislavskou arénu.

Fanoušci zaplnili prostor mezi Orlojem až k chrámu Sv. Mikuláše i do Celetné ulice, jen těžko se mezi davy lidí dalo projít, natož se dostat ke stánku s občerstvením.

První gól ve švédské síti vyvolal první obří vlnu nadšení, která vystřídala trochu nervózní lehce ztichlou atmosféru. Vyrovnání seveřanů pak Staromák znovu umlčelo, do mrazivého ticha se ozývaly jen kletby.

Z rukou fanoušků vylétla opět i dýmovnice, ačkoliv moderátor akce upozorňoval, že žádná pyrotechnika na Staromák nepatří.

Radost na Staroměstském náměstí vystřídaly slzy smutku po prohře se Švédskem

V davu se objevovaly i sparťanské a bohemácké dresy fanoušků, kteří se chystali na večerní duel fotbalové ligy.

Na zahrádkách luxusních restaurací okolo Staroměstského náměstí se našli i Švédové, kteří si při druhém gólu v Pavelcově síti z plných plic zařvali gól a vyvolali nesouhlasné reakce v hlavním poli českých fanoušků.

Sporná situace v českém brankovišti, která vyústila v trestné střílení Švédů konečně vyburcovala trochu zkoprnělé fanoušky a Staromák se opravdu rozbouřil.

Utkání se Švédskem sledovaly na Staroměstském náměstí tisíce lidí. Ale vytouženého finále se dočkali. Češi prohráli 2:5.
Utkání se Švédskem sledovaly na Staroměstském náměstí tisíce lidí. Ale vytouženého finále se dočkali. Češi prohráli 2:5.

Jenže přišel třetí gól Švédů, který vyvolal třetí radost drobných švédských kotlíků. Směrem k nim přilétlo vzduchem i pár papírků a odpadků.

Po čtvrtém gólu se fanoušci začínali pomalu trousit ze staroměstského setkání hokejových přátel pryč...

Eliášův gól poslední naděje ještě některé přilákal zpátky, jejich vzepětí už ale bylo marné. Švédové si postup vyrvat nenechali a už prořídlé Staroměstské náměstí se ponořilo do ponurého ticha.

Podívejte se, jak to vypadalo na Staromáku při utkání Česko - Švédsko:

Do finále tlačí české hokejisty tisíce lidí na Staroměstském náměstí
Staroměstské náměstí je na nohou, fandí v semifinále proti Švédsku

Vstoupit do diskuse
40

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud