Hadamczik o fintě: Nádhera! Ale neuznával bych to | iSport.cz
14. května 2011 • 19:34

Hadamczik o fintě: Nádhera! Ale neuznával bych to

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
7
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát
Zákrok na Ševčíka jsem vyhodnotil blbě, ale už to nezměním, říká Krejčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Finta finského mladíka Mikaela Granlunda, jež vedla v pátečním semifinálovém utkání proti Rusku (3:0) k vedoucímu gólu, uchvátila i další účastníky mistrovství světa včetně českých hokejistů. Devatenáctiletý talent z IFK Helsinky, jehož loni draftovala Minnesota, překvapil ruského gólman Konstantina Barulina, když se mu za brankou podařilo zdvihnout puk čepelí hokejky a donést jej pod horní tyč.Fintu, kterou v Evropě přirovnávají k florbalovém "zorro triku" a v zámoří mají inspiraci z lakrosu, zkouší několik hokejistů. Například útočník Thomas Déruns něco podobného předvedl loni ve finále švýcarské ligy v dresu Bernu, ale na velké světové akci a ještě v tak důležité fázi, si to dovolil zatím jen Granlund.


Udělal to už jednou před čtyřmi lety, ale to bylo jen v zápase mezi juniory. "Když jsem byl mladší, tak jsem takové věci trénoval. Podařilo se mi dát v mládežnických soutěžích podobný gól. Zkusil jsem to a podařilo se," těšilo Granlunda, ale především si užíval, že Finsko postoupilo do finále proti Švédsku.

Český gólman Ondřej Pavelec ocenil techniku a drzost mladého Fina. "Byl to krásný gól. Klobouk dolů, že si to dovolil v takovém zápase. Ještě tak mladý hráč. Je to určitě něco, co se nevidí. Gólman byl, dá se říct, bez šance. Určitě to nebyl jeho gól," prohlásil Pavelec. Podle něj nemůže být brankář na nic takového připravený. "To gólmana vůbec nenapadne. Každý čeká, že to půjde po ledě."

Podívejte se: Finta finského forvarda:
Fantastický gól Mikaela Granlunda do ruské sítě

Útočník Columbusu Jakub Voráček, který loni získal v Německu na mistrovství světa titul ještě jako dvacetiletý, byl také udivený, co si Granlund dovolil.

"Bylo to hlavně hrozně rychlé, neměl vůbec čas. Udělal dva hráče, pak najednou měl puk na hokejce. Byl to krásný gól. Ukazuje to jeho kvalitu a jak je šikovný. Myslím, že se mu puk trošku postavil a on toho využil," prohlásil Voráček. "Zkouší to hodně hráčů, ale nikdo to neudělá v zápase. Viděl jsem to jen u Crosbyho v juniorské lize, ale na mistrovství světa je to paráda."

Trenér Alois Hadamczik také uznal Granlundovo umění. "Je to velká finesa, nádhera. Florbalová finta, udělal to úplně nejlépe, jak mohl. Mě se ale víc líbí góly po nějaké střele nebo blafáku," navázal Hadamczik, který by ale sám prý takové góly neuznával.

"Ten gól byl nádherný. Bylo to výborně udělané, pro lidi něco úžasného, ale teď to budou zkoušet všichni. Naberou puk. S pukem se má přece hrát. Vždyť si představte, že to tam všichni budou házet jako zednickou lopatou. Já bych ho neuznal," dodal trenér národního týmu.

Mikael Granlund
Mikael Granlund

Vstoupit do diskuse
7

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud