Jsme zaskočení, říkají hokejisté o konci Hanlona | iSport.cz
19. května 2011 • 15:15

Jsme zaskočení, říkají hokejisté o konci Hanlona

Autor: bk
TOP VIDEA
Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Glen Hanlon se slovenskými hokejisty propadl na domácím šampionátu, s týmem nepostoupil ani do čtvrtfinále. Kanadský kouč kvůli mizerným výsledkům dostal podle očekávání padáka. Jeho konec na slovenské střídačce však zaskočil samotné hráče. "Jsme překvapení," řekli po oznámení verdiktu Marián Hossa nebo Milan Jurčina.Hanlon se odchodu bránil, věřil, že od slovenského svazu ještě dostane šanci. Tristní výsledky na šampionátu však zavinily to, že po šampionátu u týmu skončil.

"Myslel jsem si, že Glen zůstane. Jsem překvapený a z tohoto verdiktu maximálně zklamaný, uvedl Richard Lintner, obránce celku KHL Dynama Minsk."Jsem překvapený," přidal se Milan Jurčina, ještě v loňské sezoně obránce Columbusu Blue Jackets.

Fanoušci hlasitě volali po jeho odchodu, svaz už nechtěl čelit tlaku na jeho odvolání. Většina hráčů však za svým koučem stála a přála si, aby u reprezentace pokračoval.

Glen Hanlon po světovém šampionátu skončil u slovenské reprezentace
Glen Hanlon po světovém šampionátu skončil u slovenské reprezentace


"Trošku mě to překvapilo. Do jisté míry jsem to sice očekával, největší odpovědnost za výsledky nese trenér. Je vždycky jednodušší vyhodit trenéra než celé mužstvo. Ale nepřekvapilo by ně ani to, kdyby zůstal," uvedl Marián Hossa, hvězda zámořského Chicaga.

Jediného z oslovených hokejistů, kterého konec Hanlona nezaskočil, je Lubomír Višňovský. "Výsledky hovořily proti němu, takže se to dalo čekat. Byl velký tlak na svaz, aby něco udělal. A ten se rozhodl pro tento krok. Slízl to trenér, tak to většinou bývá, že je první na odstřel," prohlásil bek Anaheimu.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud