11. dubna 2012 • 19:19

Gólman Pavelec na MS nepojede, podřídil se rozhodnutí klubu

Autor: ,
Český brankář Ondřej Pavelem reprezentaci neposílí, vyslyšel přání klubu, který si jeho účast na světovém šampionátu nepřál
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly
Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brankář Ondřej Pavelec se na mistrovství světa ve Švédsku a ve Finsku v dresu českého hokejové reprezentace nepředstaví. Vyslyšel přání vedení Winnipegu, které si jeho účast na turnaji po náročné sezoně nepřálo. Trenér Alois Hadamczik tak s předpokládanou brankářskou jedničkou, která se loni v Bratislavě podílela na zisku bronzu, počítat nemůže."V klubu mi řekli, že si to nepřejí. Že mám za sebou dlouhou sezonu a před sebou nějakou budoucnost v klubu. Jsem tady pořád pod smlouvou, pořád na mě mají práva a místní manažer je můj boss,“ vysvětlil Pavelec v rozhovoru pro deník Sport.

Čtyřiadvacetiletému Pavelcovi končí po této sezoně smlouva s ročním příjmem 1,3 milionu dolarů a bude jako chráněný volný hráč s Jets jednat o nové.

"Winnipeg je můj zaměstnavatel a majitel s manažerem řekli, že si nepřejí, abych jel. Já jsem pořád pod smlouvou a jedná se i o mojí budoucnost v NHL. Takže jsem se rozhodl na MS nejet," doplnil kladenský odchovanec.

Ač bylo rozhodování pro českou jedničku z loňského šampionátu na Slovensku složité, nakonec přání klubových šéfů vyslyšel.

"Já na mistrovství vždycky vyrazil moc rád, vždycky jsem rád reprezentoval, ale teď to nejde. A na druhou stranu, není to konec světa. Život jde dál, navíc kvalitních gólmanů máme hodně," věří Pavelec.

Pozice gólmanské jedničky na turnaji ve Finsku a Švédsku nejspíš připadne někomu z trojice Štěpánek, Kovář, Pöpperle.

Již dříve bylo jasno o neúčasti Tomáše Vokouna, který má navíc zdravotní potíže a jeho Washington čeká první kolo play off proti Bostonu. V Capitals působí také další český gólman Michal Neuvirth, jehož také trápí zranění a není jisté, zda do série zasáhne.

Mezi hráče, kteří definitivně odmítli účast na turnaji, se zařadil také obránce Tomáš Kaberle z Montrealu. Chce se věnovat rodině. "Ani ne před měsícem se mi narodil syn a já ho ještě pořádně neviděl," řekl Kaberle serveru idnes.cz.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze