MS juniorů 2021 | Nominace na MS U20: kritériem aktuální forma, jedou i benjamínci | iSport.cz
11. prosince 2020 • 20:00

Nominace na MS U20: kritériem aktuální forma, jedou i benjamínci

Autor: ČTK, ros
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Limberského polil Beauguel. Budu vypadat jako blbec, smál se jubilant
Brno - Plzeň: Beauguel využil svého důrazu a nekompromisně zavěsil na 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér juniorské hokejové reprezentace Karel Mlejnek zařadil do nominace na mistrovství světa na přelomu roku v Edmontonu deset hráčů, kteří hráli již na minulém šampionátu v Ostravě a Třinci. Ve výběru zůstalo 28 hokejistů - tři brankáři, devět obránců a 16 útočníků.„Vybrali jsme tým, jemuž věříme a který se bude prát o ten nejlepší možný výsledek,“ řekl v on-line rozhovoru Mlejnek. „Každé takové zúžení není příjemné pro hráče a ani pro trenéry, ale je to součást té trenérské práce. Nemohu říci, že jsme měli úplně jasno, pár otazníků jsme museli dořešit,“ uvedl třiačtyřicetiletý kouč.

„Všichni hráči přípravný kemp ve Vyškově odpracovali v rámci svých možností. Rozhodování bylo složité a jedním z hlavních kritérií byla aktuální forma hráčů,“ komentoval Mlejnek zúžení týmu, do něhož se nevešlo patnáct hráčů ze širší nominace. Naopak pojedou i 17letí benjamínci David Jiříček a Stanislav Svozil.

Nominace české reprezentace na juniorské MS v Edmontonu:

Brankáři: Nick Malík (Frýdek-Místek), Jan Bednář (Karlovy Vary), Lukáš Pařík (Benátky nad Jizerou).

Obránci: Michael Krutil, Šimon Kubíček, Daniel Poizl (všichni Litoměřice), Martin Haš (Benátky nad Jizerou), David Jiříček (Plzeň), Karel Klikorka (Mladá Boleslav), Radek Kučeřík (Přerov), Jiří Suhrada (Zlín), Stanislav Svozil (Kometa Brno).

Útočníci: Filip Koffer, Martin Lang, Pavel Novák, Filip Přikryl, Jaromír Pytlík, Michal Teplý, Matěj Toman (všichni Litoměřice), Adam Najman, Jakub Rychlovský (oba Liberec), Martin Beránek (České Budějovice), Michal Gut (Sokolov), Jan Myšák (Litvínov), Adam Raška (Frýdek-Místek), David Vitouch (Sparta Praha), Radek Mužík (Lulea/Švéd.), Ondřej Pšenička (Waterloo/USHL).

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021 - Riga, Lotyšsko

Mistrovství světa v hokeji se v roce 2021 bude konat od 21. května do 6. června v Rize. Bělorusku pořadatelství IIHF odebrala oficiálně kvůli problémům s bezpečností. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A, ve které se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Zápasy skupiny A proběhnout v upraveném Olympijském sportovním centru s kapacitou 6 000 diváků. Skupinu B hostí Arena Riga, ve které se odehrají i boje o medaile.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud