Sýkora zúžil kádr o pět hráčů | iSport.cz
24. prosince 2008 • 12:07

Sýkora zúžil kádr o pět hráčů

Autor: ČTK
Marek Sýkora
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Jak vsadit na Slavii a Plzeň proti outsiderům ve vysokých kurzech? SÁZKAŘSKÉ TIPY: Jak vsadit na Slavii a Plzeň proti outsiderům ve vysokých kurzech?
Kouč Lidický po další prohře Kladna: Nemůžeme se z toho dostat, prostě nám to nejde Kouč Lidický po další prohře Kladna: Nemůžeme se z toho dostat, prostě nám to nejde
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hlavní kouč české hokejové reprezentace do 20 let Marek Sýkora zúžil nominaci pro nadcházející mistrovství světa v Kanadě.



Z týmu vypadli obránci Jiří Jebavý, Jakub Kania, Vladimír Roth a útočníci Andrej Nestrašil s Romanem Maliníkem.Sýkora oznámil konečnou podobu kádru po skončení posledního přípravného duelu se Švédy, který Češi prohráli 1:5.

Při rozhodování trenérské dvojice, kterou tvoří Sýkora se Zdeňkem Motákem, bylo dopředu jasné pouze to, že v týmu zůstane kompletní trio brankářů, z nichž dva budou zapsáni na soupisku a zbývajícímu připadne role náhradníka.

Trenéři nakonec sáhli k variantě se sedmi zadáky a třinácti útočníky, přičemž z kádru vypadli dva zástupci domácích soutěží (Jebavý ze Slavie, Kania z Třince), zbývající trio vyřazených hráčů působí v zámoří (Roth - London, Nestrašil - Victoriaville, Maliník - Baie-Comeau). V konečné nominaci je tak 11 hráčů působících v Čechách a tucet ze zámořských lig.

Vstup do turnaje čeká české mladíky v sobotu v 1:30 středoevropského času. Hned na úvod vyzvou nejtěžšího možného soupeře - domácí Kanadu, hlavního favorita turnaje a zároveň obhájce titulu z minulého roku, kdy se hrál šampionát v Liberci a Pardubicích.

Konečná nominace ČR pro mistrovství světa do 20 let:

Brankáři
: Tomáš Vošvrda (Vítkovice), Dominik Furch (Slavia Praha), Jakub Sedláček (Zlín),

obránci
: Radko Gudas (Beroun), Jan Piskáček (Cape Breton/QMJHL), David Štich (Saint John/QMJHL), Martin Parýzek (Ottawa/OHL), Milan Dóczy (Owen Sound/OHL), Michal Jordán (Plymouth/OHL), Tomáš Kundrátek (Medicine Hat/WHL),

útočníci
: Roman Szturc, Petr Strapáč, Ondřej Roman, Jan Káňa (všichni Vítkovice), Vladimír Růžička (Slavia Praha), Tomáš Kubalík (Plzeň), Jan Eberle (Beroun), Štěpán Novotný (Kelowna/WHL), Zdeněk Okál (Medicine Hat/WHL), Tomáš Vincour (Edmonton/WHL), Radim Valchař (Portland/WHL), Rudolf Červený (Regina/WHL), Tomáš Knotek (Halifax/QMJHL).

Témata:  sport, hokej, reprezentace, 20
 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud