Sýkora: Šance? 45 procent | iSport.cz
2. ledna 2009 • 06:00

Sýkora: Šance? 45 procent

Autor: Sport
Marek Sýkora
TOP VIDEA
Bulharsko - Česko 1:0. Nepovedený závěr kvalifikace, gól z ofsajdového postavení Bulharsko - Česko 1:0. Nepovedený závěr kvalifikace, gól z ofsajdového postavení
Olomouc - Kladno: Na stadionu nefungoval mikrofon, fanoušci si hymnu zazpívali sami Olomouc - Kladno: Na stadionu nefungoval mikrofon, fanoušci si hymnu zazpívali sami
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér české hokejové reprezentace do 20 let Marek Sýkora před rozhodující fází světového šampionátu odpovídal online na dotazy čtenářů portálu deniksport.cz.V pátek večer českého času čeká Sýkorův výběr na MS bitva, která ho buď pustí do bojů o medaile, nebo českou účast na šampionátu uzavře. Ve čtvrtfinále čekají Rusové. Jak vidí český kouč šance na postup? "Nejsem bohapustý optimista. Myslím, že tak 55 ku 45 procentům v jejich prospěch."

Na trenéra často padaly dotazy ohledně situace kolem nominace brankářů. Sýkora si však stojí za svým rozhodnutím, zastává se Furcha a vysvětlil, proč nenominoval Sedláčka: "Nejsilnějším důvodem, proč Sedláček nebyl nominován, je to, že v sedmnáctce a osmnáctce na mezinárodní úrovni při turnajích selhával."

Přišla řeč i na případné angažmá v Plzni, ve které Sýkora dříve působil. Na otázku, jestli by se do ní ještě vrátil, stroze odvětil: "Už ne".

Trenér musel odpovídat i na dotazy kolem dalšího hráče, konkrétně zlínského Vlacha, kterého také nenominoval. Na konkrétní otázku odpověděl vyhýbavě: "Bylo to pro mě velmi těžké rozhodování. O jeho kvalitách vím, ale rozhodl jsem se jinak."

A v kom vidí Sýkora největší hvězdy šampionátu? "Jednoznačně ve švédském brankáři Markströmovi a v útočníkovi Kanady Tavaresovi."

 

 

Témata:  sport, hokej, dvacítky, sýkora
 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud