Dóczy: Mohlo být všechno jinak | iSport.cz
3. ledna 2009 • 10:22

Dóczy: Mohlo být všechno jinak

Autor: ČTK
Ruský brankář Vadim Želobňuk likviduje šanci českého obránce Milana Dóczyho.
TOP VIDEA
Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pouze jeden gól vstřelili čeští mladíci proti Rusku a podlehli mu 1:5, přestože měli několik šancí skórovat. Tu největší promarnil ve druhé třetině obránce Milan Dóczy, který se dostal do samostatného úniku po návratu z trestné lavice, ale brankáře Želobňuka nepřekonal."Kdybych dal gól, tak by se začalo od znova. Škoda, že to tam nepadlo. Všechno by pak bylo jinak," litoval osmnáctiletý bek své nevyužité šance. "Byl to jeden z momentů, který rozhodl o naší porážce," řekl Dóczy.

RUŠTÍ JUNIOŘI SE S ČECHY NEMAZLILI >>>

Ruského gólmana se pokusil překonat blafákem do bekhendu. "Naskakoval jsem z trestné lavici, trošku jsem čekal, že by se ke mně mohl kotouč odrazit. Šel jsem do celé akce naplno. Měl jsem štěstí, zkusil jsem kličku do bekhendu a chtěl jsem mu to dát mezi nohy. Bohužel tam měl hokejku, tou to zastavil," popsal svou akci.

Čeští mladíci sehráli druhou třetinu aktivně. Soupeře přestříleli 14:7, ale nedokázali využít žádnou ze střeleckých příležitostí, do nichž se dostali. "Ve druhé třetině jsme měli pár šancí, škoda, že to nevyšlo. Měli jsme zkrátka dát gól, pak by to vypadalo jinak," uvedl Dóczy.

O podobný přístup se český tým podle něj chtěl pokusit i ve třetím dějství, kdy ale místo vyrovnání inkasoval. Rozhodující moment přišel při přesilovce pět na tři, kdy české obraně ujel Jevgenij Gračev a překonal brankáře Dominika Furcha potřetí. Z tohoto úderu se už svěřenci trenéra Marka Sýkory nevzpamatovali.

Obránci Martin Parýzek a Michael Jordán neskrývají své zklamání.Obránci Martin Parýzek a Michael Jordán neskrývají své zklamání.Foto ČTK/AP


"Pokoušel jsem se hrát do poslední chvíle. Věřil jsem, že stále máme na to nepříznivý stav otočit. Někteří kluci to za stavu 1:4 vzdávali. Radko Gudas dával pěkný gól na 1:3, ale nakonec to nepomohlo," litoval Dóczy.

Po porážce s Ruskem čeká reprezentanty pouze souboj o konečné páté místo. V něm nastoupí v pondělí v 1:30 proti Spojeným státům. "Slováci s nimi hráli ve čtvrtfinále skvěle z obrany, my se pokusíme o totéž. Chceme ten zápas vyhrát už kvůli dalšímu mistrovství a nasazení do skupin, abychom mohli mít přijatelnější soupeře," poznamenal Dóczy.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud