Kanadský pozdrav! Dvacítka schytala v přípravě na MS těžký debakl 0:9

Autor: pan
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Přivést medaili. S tímto cílem vyrazí čeští hokejisté do 20 let do bojů na mistrovství světa, které se koná od 26. prosince do 5. ledna v Buffalu. Jak těžký to bude úkol, poznali svěřenci Filipa Pešána hned v prvním přípravném střetnutí, když schytali od Kanady těžký debakl 0:9!

Český tým si souboj s gigantem vyzkoušel v provincii Ontario a nezanechal dvakrát dobrý dojem. Čisté konto držel gólman Jakub Škarek jen do 11. minuty, kdy ho překonal Comtois. Do konce třetiny se o druhou branku "Javorových listů" postaral Thomas.

I druhá část byla jasně ve znamení Kanady, která svůj náskok po brankách Beana a Tatchouka zdvojnásobila. Právě peklo však rozpoutal favorizovaný tým ve třetí třetině, kdy českému soupeři nasázel dalších pět gólů.

Na jihlavského gólmana směřovalo celkem 34 střel, 25 si našlo cestu za jeho záda. Dva zásahy si připsal střídající Josef Kořenář. Národní tým oproti tomu vyslal na kanadskou branku, kterou střežil Carter Hart, 23 neúspěšných pokusů.

Poslední zápas před šampionátem čeká český tým z pátku na sobotu, kdy si zkusí zlepšit náladu v utkání s Finskem.

Reprezentační výběr do 20 let se z medaile naposledy radoval v roce 2005.

Přípravný zápas hokejistů do 20 let v Londonu (Kanada):

Kanada - ČR 9:0 (2:0, 2:0, 5:0)
Branky: 49. a 50. Raddysh, 11. Comtois, 17. Thomas, 26. Bean, 38. Katchouk, 51. Gadjovich, 54. Batherson, 55. Foote.

0

Mistrovství světa v hokeji 2024 ONLINE

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.