PŘÍMO Z MINSKU | Hokejový tým má za sebou první trénink v Minsk Areně, tedy v hlavní hale, v níž zítra od 17.45 hodin českého času odehrají semifinálový zápas s Finskem. A hráči si musejí zvyknout na mnohem menší kabinu, než kterou mohli využívat v menší aréně Čižovka. „To se vůbec nedá porovnávat. Je mnohem menší, je v ní navíc hrozné vedro,“ řekl kustod Zdeněk Šmíd.
Právě on musel spolu se svým parťákem Petrem Ondráčkem po včerejším vítězném čtvrtfinále s Amerikou přes noc přestěhovat všechny věci z jedné haly do druhé. Přes celé město.
„Bylo toho dost, ruce mám vytahané až na zem,“ pousmál se. Spolu s Ondráčkem se navíc zhrozili, když viděli, že všechno musejí vtěsnat do mnohem menšího prostoru, než který český tým měl k dispozici v Čižovce.
„Když jsme to s Petrem (Ondráčkem) viděli, tak jsme si nejdřív mysleli, že se oběsíme na první tkaničce, kterou uvidíme,“ pousmál se Šmíd. Vybalovali až do půl třetí, potom si na tři hodinky oba zdřímnuli na masérském stole.
A ráno dobalovali další věci a navíc řešili, že je v kabině hrozně velké vedro. „Není tady žádná klimatizace, pouze jeden ventilátor. Uvidíme, jaké to bude před zápasem nebo o přestávkách. To si ani nedovedu představit,“ dodal Šmíd.
Hlavní kouč Vladimír Růžička z toho ale nedělal vědu. „V pohodě, vyrovnáme se s tím,“ řekl pouze. Už teď dělá maximum, aby nachystal tým na bitvu o finále. Zápas s Finy začíná zítra od 17.45 hodin českého času.
A mohl by do něj naskočit i útočník Vladimír Sobotka, jenž čtvrtfinále po drsném ataku od amerického kapitána Abdelkadera nedohrál. Ale do semifinále by měl nastoupit.
Kompletní zpravodajství z MS v hokeji sledujte zde »