Sebekritický Hertl: Jsem zklamaný, měl jsem ukázat daleko víc | iSport.cz
25. května 2014 • 21:00

Sebekritický Hertl: Jsem zklamaný, měl jsem ukázat daleko víc

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sympaticky sebekriticky se ke svým výkonům v posledních dvou zápasech na mistrovství světa v hokeji postavil Tomáš Hertl. Češi nedali gól 143 minut a 41 vteřin a prohráli semifinále s Finy i duel o bronz. "Měl jsem ukázat určitě daleko víc," prohlásila vyrůstající hvězda NHL po porážce se Švédy."Je to hrozný. Za šest třetin ani gól, Saša (brankář Salák) by se mohl přetrhnout, bez toho nejde vyhrát. Je to smutné, že jsme za dva zápasy nedali ani gól," řekl novinářům Hertl.

"Snažili jsme, ale nějak to nešlo. Měli jsme dvě šance, abychom vyhráli medaili, dneska to bylo lepší než včera, ale stejně jediný, kdo může mít pochvalu, je Saša Salák. My útočníci se za dva zápasy musíme stydět, že jsme nedali ani gól."

Dvacetiletý talent se ani při druhém startu na světovém šampionátu úspěchu nedočkal. Loni ve Stockholmu byl v týmu, který neprošel branou čtvrtfinále. "Je to to nejhorší místo, není to nic příjemného. Bude to dlouho mrzet," uvedl Hertl s tím, že celkový dojem z turnaje nebyl dobrý. "Zahráli jsme jenom s Amerikou. Dostávali jsme spoustu gólů, málo dávali."

Útočník San Jose netuší, proč po vyhraném čtvrtfinále přišel útlum. Češi vedli nad USA od 37. minuty 4:1, ale od té doby mají do závěru turnaje skóre 0:8. "Nevím, proč už nám to nešlo. Nikdo nechtěl prohrát. Všichni jsme věděli, o co jsme hráli. Nevím, proč to nevyšlo. Jsem hodně naštvaný, zápasy nebyly dobré," podotkl.

Čeští hokejisté nedokázali porazit v utkání o bronz Švédsko a na šampionátu v Minsku skončili čtvrtí
Čeští hokejisté nedokázali porazit v utkání o bronz Švédsko a na šampionátu v Minsku skončili čtvrtí

Před rokem byl na turnaji jako nováček, ještě hrál v té době za Slavii. Letos byl po podařené sezoně v NHL, kterou ale mu narušilo zranění kolena, považován za jednoho z tahounů týmu. "Jsem pořád mladý, jsem rád, že jsem dostal takový prostor. Ty poslední dva zápasy jsem měl ukázat určitě daleko více. Pan Růžička mi dával prostor a jsem zklamaný z toho, co jsem v těch zápasech předvedl. Měl jsem něco využít, ani pořádnou šanci jsem si nevytvořil," řekl sebekriticky.

Po skvělém startu do sezony, v jejímž úvodu uchvátil i čtyřgólovým představením v jednom zápase, prožívá na závěr zklamání. "Je to těžká sezona. Bylo tam to zranění. Také po tom, co se stalo v play off," připomněl vyřazení ambiciózních Sharks v prvním kole Stanleyova poháru i přes vedení 3:0 na zápasy. "Teď tohle. Byl jsem blízko medaili, ale nic. Takže mě to bude dvojnásob mrzet. Dvě těžké porážky v sezoně. Určitě se to bude probírat, bude se o tom mluvit, v hlavě to chvíli bude. Ale budu muset na to nějak zapomenout."

Je ale rád, že si mohl zahrát v jednom týmu s dvaačtyřicetiletou legendou Jaromírem Jágrem. Ten po utkání potvrdil, že se rozhodl v reprezentaci skončit. "Jsem rád, že jsem si s ním stihl zahrát. Byl náš nejužitečnější hráč. Měl nejvíce bodů a gólů, to o tom svědčí," dodal Hertl.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud