Zdeněk Janda
7. dubna 2015 • 04:59

Jágr o šampionátu v Praze: Vezmu si brusle. Ale ještě uvidíme

Reklama
TOP VIDEA
Ronaldo na MS řádí jako zamlada. Co stojí za jeho skvělou formou? Ronaldo na MS řádí jako zamlada. Co stojí za jeho skvělou formou?
Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FLORIDY | Florida, ráj na zemi. Pro hokejového velikána Jaromíra Jágra věta, kterou by mohl podepsat. Nebýt trejdu do klubu Panthers, možná by s hraním už skončil. A možnost, že by s ambiciózní organizací uzavřel nový kontrakt, je velmi reálná. A co víc, pohrává si i s myšlenkou, že si prodlouží reprezentační kariéru na domácím šampionátu. „Vezmu si do Prahy brusle a uvidíme,“ tvrdí zatím mnohoznačně... Každopádně je to poprvé, co se v rozhovoru pro úterní Sport na toto aktuální téma vyjádřil.Přes den cvičí a relaxuje u bazénu nebo na pláži. Z více než třicetistupňových veder se pak přesouvá na led, na němž si hokej zase mimořádně užívá. S mladíky Jonathanem Huberdeauem (21) a Aleksanderem Barkovem (19) tvoří kreativní a nebezpečnou letku, jež má lákavý potenciál i do dalších let.

„Šance, že se s Floridou domluvíme na nové smlouvě, je dost velká,“ tvrdí 43letý veterán, jenž se na ledě cítí tak dobře, jako už dlouho ne. I když musel překousnout smutek, že zázrak se nekonal a postup do bojů o Stanley Cup nevyšel. O reprezentaci nejdříve mluvit nechtěl. Až po chvíli nechal krátce poodhalit svou představu.

„Co se týče nároďáku, s Růžou (koučem Vladimírem Růžičkou) jsem o tom zatím zevrubně nemluvil, dokud jsme měli šanci na play off, tak ctím zásadu, že není fér vůči zámořskému klubu o tom mluvit. Chápu trenéry, kteří chtějí mít jasno, ale já tohle nedělám. Takže dokud byla šance bojovat, s nikým jsem o tom nemluvil. Jen jsme si s Růžou krátce volali,“ říkal útočník.

A o čem tedy? „Domluvili jsme se tak, že se po sezoně co nejrychleji seberu a vrátím se do Česka. A normálně se zařadím do mužstva s tím, že není jisté, jestli budu na mistrovství hrát. Budu trénovat a uvidí se, jak se to celé vyvine. Do Prahy si beru brusle, ale jestli je nazuju, to nikomu nezaručuju,“ řekl pouze.

A víc se k tomu už nechtěl vyjadřovat. „Nebylo by to fér hlavně vůči Růžovi,“ vysvětlil. „Sedneme si a z očí do očí to všechno probereme.“

Desátý Jágr s parukou je kamioňák z Česka. Parťákům představil i Krainovou
480p 360p 240p

V obsáhlém rozhovoru pro úterní Sport pak Jágr hlavně popisoval, jak na Floridě ožil.

„Kdo to sleduje, vidí, že je to fakt jiný styl. Je to rychlé a i když by někdo mohl namítnout, že mi to nevyhovuje, tak to není. Tréninky i zápasy jsou v nejvyšším tempu, a když jdu s těmi kluky na led, vím, že každé střídání mám šanci dát gól. Někdy se stačí jednou dotknout puku a už jsem sám před brankou. Hlavně Barkov je super. Jako centr neustále přihrává, je skvěle technicky vybavený, umí i jeden na jednoho. Na to, že je mu devatenáct, tak nemá žádné limity,“ říká o elitní formaci.

Jaromír Jágr si hokej na Floridě užívá...
Jaromír Jágr si hokej na Floridě užívá...

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze