Jágr o šampionátu v Praze: Vezmu si brusle. Ale ještě uvidíme | iSport.cz
Zdeněk Janda
7. dubna 2015 • 04:59

Jágr o šampionátu v Praze: Vezmu si brusle. Ale ještě uvidíme

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
Trpišovský: Lidi řeší Teclovy góly, dnes ukázal, co naší hře dává
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FLORIDY | Florida, ráj na zemi. Pro hokejového velikána Jaromíra Jágra věta, kterou by mohl podepsat. Nebýt trejdu do klubu Panthers, možná by s hraním už skončil. A možnost, že by s ambiciózní organizací uzavřel nový kontrakt, je velmi reálná. A co víc, pohrává si i s myšlenkou, že si prodlouží reprezentační kariéru na domácím šampionátu. „Vezmu si do Prahy brusle a uvidíme,“ tvrdí zatím mnohoznačně... Každopádně je to poprvé, co se v rozhovoru pro úterní Sport na toto aktuální téma vyjádřil.Přes den cvičí a relaxuje u bazénu nebo na pláži. Z více než třicetistupňových veder se pak přesouvá na led, na němž si hokej zase mimořádně užívá. S mladíky Jonathanem Huberdeauem (21) a Aleksanderem Barkovem (19) tvoří kreativní a nebezpečnou letku, jež má lákavý potenciál i do dalších let.

„Šance, že se s Floridou domluvíme na nové smlouvě, je dost velká,“ tvrdí 43letý veterán, jenž se na ledě cítí tak dobře, jako už dlouho ne. I když musel překousnout smutek, že zázrak se nekonal a postup do bojů o Stanley Cup nevyšel. O reprezentaci nejdříve mluvit nechtěl. Až po chvíli nechal krátce poodhalit svou představu.

„Co se týče nároďáku, s Růžou (koučem Vladimírem Růžičkou ) jsem o tom zatím zevrubně nemluvil, dokud jsme měli šanci na play off, tak ctím zásadu, že není fér vůči zámořskému klubu o tom mluvit. Chápu trenéry, kteří chtějí mít jasno, ale já tohle nedělám. Takže dokud byla šance bojovat, s nikým jsem o tom nemluvil. Jen jsme si s Růžou krátce volali,“ říkal útočník.

A o čem tedy? „Domluvili jsme se tak, že se po sezoně co nejrychleji seberu a vrátím se do Česka. A normálně se zařadím do mužstva s tím, že není jisté, jestli budu na mistrovství hrát. Budu trénovat a uvidí se, jak se to celé vyvine. Do Prahy si beru brusle, ale jestli je nazuju, to nikomu nezaručuju,“ řekl pouze.

A víc se k tomu už nechtěl vyjadřovat. „Nebylo by to fér hlavně vůči Růžovi,“ vysvětlil. „Sedneme si a z očí do očí to všechno probereme.“

Desátý Jágr s parukou je kamioňák z Česka. Parťákům představil i Krainovou

V obsáhlém rozhovoru pro úterní Sport pak Jágr hlavně popisoval, jak na Floridě ožil.

„Kdo to sleduje, vidí, že je to fakt jiný styl. Je to rychlé a i když by někdo mohl namítnout, že mi to nevyhovuje, tak to není. Tréninky i zápasy jsou v nejvyšším tempu, a když jdu s těmi kluky na led, vím, že každé střídání mám šanci dát gól. Někdy se stačí jednou dotknout puku a už jsem sám před brankou. Hlavně Barkov je super. Jako centr neustále přihrává, je skvěle technicky vybavený, umí i jeden na jednoho. Na to, že je mu devatenáct, tak nemá žádné limity,“ říká o elitní formaci.

Jaromír Jágr si hokej na Floridě užívá...
Jaromír Jágr si hokej na Floridě užívá...

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud