Namyšlený Kovalčuk i loňská kometa. TOP 5 hvězd, kterým MS nevyšlo | iSport.cz
20. května 2015 • 04:10

Namyšlený Kovalčuk i loňská kometa. TOP 5 hvězd, kterým MS nevyšlo

Autor: mto
 • Komu se na světovém šampionátu v Praze a Ostravě nedařilo? Komu se na světovém šampionátu v Praze a Ostravě nedařilo?FOTO: sport

  Někdy to sedne a někdy zase méně. To se stává. Každý nemůže neustále sázet góly jako Tyler Seguin, nebo tvořit hru jako Oliver Ekman-Larsson. I letošní šampionát nabídl kromě vydařených příběhů také ty slabší. Podívejte se, kterým pěti hvězdám se nepovedl.

 • Tomáš Hertl, Česko, útočník

  Tomáš Hertl si na MS v 8 zápasech připsal jen tři body.

  Zápasy: 8
  Body: 3 (1+2)
  +/-: + 1
  Trestné minuty: 2

  Určitě je rád, že tahle sezona už končí. V NHL to nebylo ono a ani šampionát v Praze na jeho herní nepohodě nic nezměnil. Jeho robustní postava se dala v semifinále a v bitvě o bronz proti zámořským týmům využít, ale to by se nejdříve musel vejít do sestavy. Ale jinak to byl on, usmíval se, bojoval, chtěl. Příště už bude líp.

 • Ilja Kovalčuk, Rusko, útočník

  Kovalčuk se smutně dívá na pohár pro mistry světa

  Zápasy: 10
  Body: 5 (2+3)
  +/-: 0
  Trestné minuty: 2

  Sbornou nijak výrazně nepodpořil bodově a už vůbec se nepředvedl jako správný kapitán. Že Kovalčuk ne vždy ctí, co je dané, dokázal už před lety, když i přes podepsaný kontrakt utekl z NHL do Ruska. Ve včerejším finále zase předvedl naprosté nerespektování soupeře. Nevyčkal na ledě na hymnu soupeře a naháněl ostatní spoluhráče do šatny. Vyhnul se i novinářům...

 • Antoine Roussel, Francie, útočník

  Antoine Roussel už se těší na setkání s Jágrem, bývalým spoluhráčem z Dallasu.

  Zápasy: 7
  Body: 2 (0+2)
  +/-: + 2
  Trestné minuty: 34

  Před rokem byl překvapením turnaje, dokonce se dostal do All-Star Teamu. Za šest branek a jedenáct bodů nikdo nemohl říci, že by to mělo být jinak. Jenže letos nebyl ani stínem svého loňského já, ani jednou neskóroval a k tomu ovládl tabulku v počtu trestných minut...

 • Mark Streit, Švýcarsko, obránce

  Mark Streit

  Zápasy: 8
  Body: 2 (0+2)
  +/-: - 5
  Trestné minuty: 6

  Sedmatřicetiletý zkušený bek měl hlídat zadní řady a mužstvo se mělo odrazit od jeho klidné hry. Ale nevyšlo to. Streit nasbíral jen dvě nahrávky a co hůř, přidal pět záporných bodů do tabulky +/-. V této statistice patřil k nejhorším na turnaji.

 • Tomáš Tatar, Slovensko, útočník

  Tomáš Tatar

  Zápasy: 6
  Body: 2 (0+2)
  +/-: - 1
  Trestné minuty: 6

  V NHL vede novou generaci slovenských mladíků, dokonce dal letos i více gólů než Gáborík (29) a ve střelecké tabulce soutěže skončil šestnáctý. Na MS se mu ale nevedlo a Slovensku jeho zásahy tuze chyběly. Možná byla na vině krátká adaptace po vypadnutí z 1. kola play off s Detroitem, ale neskórovat ani jednou v šesti zápasech, to by se nemělo stávat.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud