Kam se stamiliony za MS v Česku? Svaz zaplatí i 54 trenérů | iSport.cz
21. září 2015 • 15:35

Kam se stamiliony za MS v Česku? Svaz zaplatí i 54 trenérů

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Nejpamátnější moment letošního MS? Jednoznačně Jágrův gól ve čtvrtfinále proti Finsku
TOP VIDEA
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
Sešívaní po derby se Spartou přebírají pohár pro mistra ligy!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přibližně 335 milionů korun ze zisku z letošního hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě použije Český svaz ledního hokeje (ČSLH) na podporu hokejových klubů a zejména dětí a mládeže. Zisk ze šampionátu, který navštívil rekordní počet diváků, byl 450 milionů korun před zdaněním. Daň, kterou bude svaz platit v příštím roce, by měla tvořit zhruba 70 milionů korun."To, že případný zisk nasměrujeme do mládeže v případě, že na mistrovství světa vyděláme, jsme deklarovali již dopředu a taky tak uděláme," uvedl generální sekretář ČSLH Martin Urban na dnešní tiskové konferenci.

Hokejový svaz plánuje odeslat do 151 klubů 60 milionů korun, přičemž extraligoví zástupci dostanou 1,5 milionu. "Částka je nejvyšší proto, že mají pod sebou týmy všech věkových kategorií," vysvětlil Urban. Právě počet mládežnických týmů je jedním z hlavních kritérií i pro další příjemce financí.

ČSLH také do jednotlivých klubů rozešle materiální vybavení v celkové hodnotě 76 milionů korun, 101 milionů korun získají akademie ČSLH. Klíčovým bodem podpory je podle ČSLH projekt regionálních trenérů a profesionálních trenérů mládeže v menších klubech, na což plánuje v svaz uvolnit v letech 2015 až 2020 částku 98 milionů korun.

"Jsme rádi, že můžeme uvolnit prostředky směrem k členské základně, k podhoubí. Doposud jsme se soustředili na to, abychom udrželi mládež ve světové špičce, což se nám podařilo. Patříme mezi TOP 6 a věříme, že už se nám nestane, abychom (z mistrovství světa) sestoupili," uvedl šéftrenér ČSLH Slavomír Lener a poukázal tak na rok 2007, kdy osmnáctka sestoupila z elitní skupiny MS.

Hokejový svaz bude nově platit 54 profesionálních trenérů, kteří se budou v malých klubech věnovat dětem. Již nyní financuje 21 regionálních trenérů a 39 profesionálních trenérů ve třinácti akademiích. "Chceme, aby v budoucnosti bylo v malých klubech až sto trenérů," uvedl Lener.

Právě kvalitní trenéři by měli pomoci hokeji zvýšit členskou základnu, kterou v současnosti tvoří přibližně 23.000 hráčů. Svaz by byl rád, aby se jejich počet v příštích dvou třech letech zvýšil o 20 až 30 procent.

"Je to nejdražší a nejsložitější projekt, protože výsledek se neukáže hned. Slibujeme si od něj, že se nejen zvýší počet hráčů, ale budou i vzdělanější trenéři," řekl ředitel projektu Milan Hnilička. "Hlavní je, aby děti hokej bavil. V minulosti se často moc myslelo na výsledky a od hokeje odcházely i možné budoucí hvězdy," uvedl olympijský vítěz z Nagana a mistr světa.

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud