Kam se stamiliony za MS v Česku? Svaz zaplatí i 54 trenérů | iSport.cz
21. září 2015 • 15:35

Kam se stamiliony za MS v Česku? Svaz zaplatí i 54 trenérů

Autor: iSport.cz, ČTK
Nejpamátnější moment letošního MS? Jednoznačně Jágrův gól ve čtvrtfinále proti Finsku
TOP VIDEA
ANALÝZA DERBY: Sparta neprohrála jen kvůli Jílkovi. Musí být dál odvážná ANALÝZA DERBY: Sparta neprohrála jen kvůli Jílkovi. Musí být dál odvážná
PĚT MOMENTŮ VÍKENDU: Derby pod taktovkou Slavie a nepovedená příbramská soulož PĚT MOMENTŮ VÍKENDU: Derby pod taktovkou Slavie a nepovedená příbramská soulož
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přibližně 335 milionů korun ze zisku z letošního hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě použije Český svaz ledního hokeje (ČSLH) na podporu hokejových klubů a zejména dětí a mládeže. Zisk ze šampionátu, který navštívil rekordní počet diváků, byl 450 milionů korun před zdaněním. Daň, kterou bude svaz platit v příštím roce, by měla tvořit zhruba 70 milionů korun."To, že případný zisk nasměrujeme do mládeže v případě, že na mistrovství světa vyděláme, jsme deklarovali již dopředu a taky tak uděláme," uvedl generální sekretář ČSLH Martin Urban na dnešní tiskové konferenci.

Hokejový svaz plánuje odeslat do 151 klubů 60 milionů korun, přičemž extraligoví zástupci dostanou 1,5 milionu. "Částka je nejvyšší proto, že mají pod sebou týmy všech věkových kategorií," vysvětlil Urban. Právě počet mládežnických týmů je jedním z hlavních kritérií i pro další příjemce financí.

ČSLH také do jednotlivých klubů rozešle materiální vybavení v celkové hodnotě 76 milionů korun, 101 milionů korun získají akademie ČSLH. Klíčovým bodem podpory je podle ČSLH projekt regionálních trenérů a profesionálních trenérů mládeže v menších klubech, na což plánuje v svaz uvolnit v letech 2015 až 2020 částku 98 milionů korun.

"Jsme rádi, že můžeme uvolnit prostředky směrem k členské základně, k podhoubí. Doposud jsme se soustředili na to, abychom udrželi mládež ve světové špičce, což se nám podařilo. Patříme mezi TOP 6 a věříme, že už se nám nestane, abychom (z mistrovství světa) sestoupili," uvedl šéftrenér ČSLH Slavomír Lener a poukázal tak na rok 2007, kdy osmnáctka sestoupila z elitní skupiny MS.

Hokejový svaz bude nově platit 54 profesionálních trenérů, kteří se budou v malých klubech věnovat dětem. Již nyní financuje 21 regionálních trenérů a 39 profesionálních trenérů ve třinácti akademiích. "Chceme, aby v budoucnosti bylo v malých klubech až sto trenérů," uvedl Lener.

Právě kvalitní trenéři by měli pomoci hokeji zvýšit členskou základnu, kterou v současnosti tvoří přibližně 23.000 hráčů. Svaz by byl rád, aby se jejich počet v příštích dvou třech letech zvýšil o 20 až 30 procent.

"Je to nejdražší a nejsložitější projekt, protože výsledek se neukáže hned. Slibujeme si od něj, že se nejen zvýší počet hráčů, ale budou i vzdělanější trenéři," řekl ředitel projektu Milan Hnilička. "Hlavní je, aby děti hokej bavil. V minulosti se často moc myslelo na výsledky a od hokeje odcházely i možné budoucí hvězdy," uvedl olympijský vítěz z Nagana a mistr světa.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud