MS v hokeji 2016 | Ironický Vůjtek: Réway? Jsem rád, že nemůže být v české nominaci | iSport.cz
Adam Sušovský
22. října 2015 • 18:40

Ironický Vůjtek: Réway? Jsem rád, že nemůže být v české nominaci

Reway předvádí v letošním ročníku extraligy v dresu Sparty skvělé výkony
TOP VIDEA
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
Češi, kteří zanechali v bundeslize výraznou stopu: Jarolím, Kadlec i překvapivé jméno
VŠECHNA VIDEA ZDE

První reprezentační akci sezony bere velice vážně, nechce nijak experimentovat a skládá tým pro úspěch. Přesto působil Vladimír Vůjtek na své první tiskové konferenci v roli českého trenéra uvolněně. A dokonce dokázal zaplněný sál s novináři několikrát rozesmát. A to především ve chvíli, kdy přišla řeč na povahu mladých hokejistů a pak slovenské hvězdičky Martina Réwaye.Dvacetiletý Réway pochopitelně za českou reprezentaci hrát nemůže, je to Slovák. Právě proto ho ale Vladimír Vůjtek velmi dobře zná, vždyť ho už před dvěma lety jako devatenáctiletého benjamínka vzal se slovenským týmem na mistrovství světa do Minsku.

Teď Réway válí v české extralize, je dokonce nejproduktivnějším hráčem soutěže (5+10) a ve dvaceti letech převyšuje všechny české talenty. Že by to ale bylo Vůjtkovi líto? Ani náhodou.

„Mám být upřímný? Vůbec mě nemrzí, že ho v nominaci nemůžu mít,“ řekl Vůjtek ironicky a přítomné novináře rozesmál. Není se čemu divit, Réway umí zahrát výborný hokej, jinak je ale brán za problematického hráče.

V nominaci na Karjalu je 5 nováčků, vrací se Olesz či Kvapil

Několikrát vytočil i samotného Vůjtka, například letos před světovým šampionátem, když nepřišel v Bratislavě včas na reprezentační sraz a trenéry o svém zpoždění neinformoval.

Na tiskovce se ale pochopitelně nemluvilo jen o Réwayovi, ale hlavně o českém týmu. A tak si Vůjtek s úsměvem rýpl také do mladých hráčů z Čech. Jeden z nich podle něj přišel o nominaci na Karjalu kvůli zranění, jenže jeho jméno úzkostlivě tajil.

„Neřeknu vám ho. Ten hráč by si pak mohl myslet, že už je reprezentant, i když jim ještě není. Víte, jak to dneska s těmi mladými chodí,“ rozesmál sál podruhé Vůjtek a vysvětlil, proč mladíků nemohlo být v nominaci na Karjalu víc.

„Tyhle turnaje jsou kvalitní, musíme postavit kvalitní mužstvo. Mladí nejsou záruka úspěchu a jezdit na turnaje s tím, že se sice nezíská ani bod, ale budeme mít mladý tým, to podle mě není to pravé,“ řekl Vůjtek, z jehož slov je patrné, že chce s českým týmem hlavně vyhrávat. 

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Aktuální zápasy
Články odjinud