1. dubna 2016 • 11:52

POSILY pro MS: Plekanec potvrdil účast, Hanzal v ohrožení

Autor:
Kdo z útočné dvojice Martin Hanzal a Tomáš Plekanec pomůže národnímu týmu na květnovém MS v Rusku?
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Montrealu budou díky zpackané sezoně boje o Stanley Cup sledovat maximálně v televizi. Tragédie pro tradiční značku, šance pro hráče prodloužit si sezonu o účast na květnovém světovém šampionátu. Tomáš Plekanec se jí chopil a trenérovi Vladimíru Vůjtkovi v pátek potvrdil svůj zájem reprezentovat."S Tomášem jsem mluvil, řekl, že velice rád přijede, pokud bude zdravotně fit," uvedl Vladimír Vůjtek na adresu třetí nejproduktivnějšího českého hráče v této sezoně zámořské ligy.

Montreal už přišel o šanci na účast v play off, nepomohlo mu ani Plekancových 50 bodů za 13 branek a 37 asistencí.

Hanzal se proti Dallasi zranil

Už dříve projevil chuť pomoci národnímu týmu v Rusku i útočník Arizony Martin Hanzal, jeho účast je ale po nočním zápasu NHL s Dallasem (1:4) v ohrožení.

Hanzal v 18. minutě třináctým gólem v sezoně (13+28) otevřel skóre zápasu po nádherné kombinaci s kumpány Anthonym Duclairem a Maxem Domim. Český centr bodoval v pátém utkání v řadě, po první třetině však kvůli blíže nespecifikovaným zdravotním potížím odstoupil a na led už se nevrátil.

VIDEO: Podívejte se na nádhernou akci Arizony proti Dallasu

"Hanzal je ohromně důležitou součástí týmu, jak v obraně, tak v útoku. Když ztratíte takového hráče, tým to poznamená," prohlásil spoluhráč z útoku Max Domi.

Specifikace Hanzalova zranění zatím není známá, údajně jde o poranění v dolní části těla. Z NHL by na MS rádi startovali i brankář Ondřej Pavelec z Winnipegu, obránce Jakub Nakládal z Calgary, Michal Jordán z Caroliny či Jiří Sekáč z Arizony a Michael Frolík z Calgary.  

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze